Page:
Polonica on foreign stamps
Poz# Features Catalog Description Actual price
8423

1911 "Ostdeutsche Ausstellung Posen 1911" - jeden z najwcześniejszych stempli okolicznościowych z terenów Ziem Polskich, oficjalna widokówka wysłana 24.8 z terenu wystawy w Poznaniu, znaczek unieważniony kasownikiem POSEN AUSSTELLUNG (WYSTAWA POZNAŃ) z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.

240 PLN
8424

Mi.810 

1924 Wystawa Turecko-Polska, fantastyczne wczesne polonicum z tzw. Levantu, kasownik okolicznościowy z wystawy na wycinku z tureckim znaczkiem obiegowym, czytelnie odbity, w pięknym stanie.

400 PLN
8425

Mi.331 

1931 Gen.Kazimierz Pułaski, czysty znaczek USA, wydany z okazji 150 lecia jego śmierci.

10 PLN
8426

Mi.459-62

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Mi.240 euro).

360 PLN
8427

Mi.S96

1931 Republika Weimarska, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową, na znaczku za 15+5Pf pokazano ratusz we Wrocławiu, znaczek z zeszyciku - współdruk pionowy przywieszka z tekstem "Verwende die Wohlfarts Postkarte!"+15Pf, skasowane 11.1.32, dobry stan zachowania (krótsze ząbki u dołu).

30 PLN
8428

Mi.360 

1933 Gen.Tadeusz Kościuszko, czysty znaczek USA, pomnik generała stojący w Parku Lafayetta w Waszyngtonie.

10 PLN
8429

Mi.985-99 

1935 Turcja - Międzynarodowy Kongres Kobiet w Istambule, znaczek za 50+50 K. z Marią Skłodowską-Curie, jeden z najważniejszych znaczków tematu "Polonica", kompletna seria kasowana.

1 500 PLN
8430

Mi.156-57

1938 Kuba, 40 rocznica odkrycia radu, znaczki z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, czyste bez podlepek, na znaczku za 5+1 ctvs widoczny od frontu ubytek papieru.

20 PLN
8431

Mi.433

1938 Francja, 40 rocznica odkrycia radu, znaczek z Marią Skłodowską-Curie i jej mężem Piotrem Curie, skasowany datownikiem okolicznościowym.

60 PLN
8432

Mi.Z: 1-4, 10, 11-14, 15-16, 24-27, 30

1939-49 Maria Skłodowska i Piotr Curie prawie kompletny (bez wyd. z 1941) zestaw panamskich znaczków obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem, czyste bez podlepki; rzadki komplet w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
8433

Mi.Z6, 120

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.VIII z Panamy do Detroit; na końcach kilku ząbków minimalne przebarwienia, koperta leciutko przyżółcona - w rzeczywistości walor prezentuje się o wiele korzystniej niż na powyższym skanie.

150 PLN
8434

1942 (?) podczas II wojny rozprowadzane były na terenie Brazylii specjalne znaczki wydane przez Brazylijski Komitet Pomocy Ofiarom Wojny w Polsce (COMITE BRASILEIRO DE SOCORRO AS VITIMAS DE GUERRA NA POLONIA) powstały w Rio de Janeiro pod patronatem Brazylijskiego Czerwonego Krzyża, komitet po przystąpieniu Brazylii do wojny (31.08.1942) zaczął organizować pomoc dla Polski, z uzyskanych ze sprzedaży środków zakupowano żywność i odzież, które wysyłano do Polski, 3 znaczki o nominałach: 1000, 2000 i 10.000 reisów; czyste, bardzo rzadkie, dobry stan zachowania.

300 PLN
8435

1943 koperty pierwszego dnia obiegu serii wydań znaczków poczty amerykańskiej z flagami państw, w tym przypadku z flagą polską. Znaczki te drukowano jako wydanie ogólne bez flagi. Dla "polskiego" wydania w drugiej kolejności drukowano kolor czerwony i na koniec czarny, tak jak na dolnej kopercie. Niewielką część nakładu drukowano w odwrotnej kolejności; najpierw kolor czarny, a następnie czerwony (górna koperta). Kolejność druku dobrze widoczna na polskiej fladze. Błąd ten jest katalogowany w katalogu Scotta jako odmiana #909c. Ciekawy i dosyć rzadki walor.

400 PLN
8436

1944 amerykańska koperta z pierwszego dnia obiegu, w tym ze znaczkiem z Polską flagą.

25 PLN
8437

Mi.227-29 

1954 Watykan, Wilno - Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.

100 PLN
8438

1954 "POLPEX 1954" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

80 PLN
8439

1955 "POLPEX 1955" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago.

80 PLN
8440

Mi.112-15 nz

1956 Francja - Fryderyk Chopin, piękny narożny znaczek cięty o nominale 20 Fr. autorstwa rytownika Henry Cheffera - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, wydrukowany w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka, jako dodatek trzy inne znaczki cięte z tej serii.

600 PLN
8441

1956 kasownik okolicznościowy poczty Urugwaju z okazji stulecia urodzin Adama Mickiewicza.

40 PLN
8442

Mi.1167-73 

1957 Francja - Mikołaj Kopernik, seria sławnych ludzi.

30 PLN
8443

1957 "1 MOSTRA FRANCOBOLLO POLACCO" - Wystawa Znaczków Polskich we Florencji zorganizowana w dniach 25.VI-3.VII, ilustrowana karta pocztowa Włoskiego Towarzystwa Współpracy Kulturalnej z Polską.

60 PLN
8444

Mi.789-90 

1960 Ignacy Jan Paderewski, czysta seria znaczków USA, wydana z okazji 100 lecia jego narodzin.

10 PLN
8445

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.

30 PLN
8446

1960 "Polphilex 60" wystawa z okazji stulecia pierwszego znaczka polskiego, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, koperta z pamiątkową winietą skasowana okolicznościowo 16.VII w Londynie.

40 PLN
8447

1960 Stulecie Pierwszego Polskiego Znaczka Pocztowego, okolicznościowa pocztówka wydana nakładem Polskiego Związku Filatelistów w Wielkiej Brytanii.

30 PLN
8448

1961 "Polphilex 61" wystawa "Uchodzctwo w Filatelistyce", zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, pamiątkowa koperta z projektem STAN znaczka DOJDZIEMY, skasowana okolicznościowo 24.III w Londynie, koperta zgięta w trzech miejscach.

30 PLN
8449

1962 Józef Piłsudski i jego epoka w polskiej filatelistyce, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 9.III na wystawie POLPHILEX 62.

40 PLN
8450

Mi.353

1963 Sir Kazimierz Stanisław Gzowski - budowniczy mostu przez Niagarę, znaczek poczty kanadyjskiej wydany z okazji 150 rocznicy jego urodzin na liście lotniczym wysłanym z Kanady do Warszawy.

20 PLN
8451

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.

50 PLN
8452

1964 50 rocznica wymarszu 1 Kompanii Kadrowej, ząbkowana nalepka pamiątkowa z portretem Józefa Piłsudskiego i jego cytatem "ŻOŁNIERZE! SPOTKAŁ WAS TEN ZASZCZYT NIEZMIERNY...", doskonały stan zachowania.

40 PLN
8453

1966 1000-lecie państwa polskiego.

20 PLN
8454

1966 amerykański znaczek z okazji 1000-lecia Państwa Polskiego.

20 PLN
8455

1966 amerykańskie znaczki z okazji 1000-lecia chrztu Polski.

30 PLN
8456

1966 nalepki okolicznościowe rytowane w stali z okazji wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

180 PLN
8457

1966 bloczek okolicznościowy wystawy filatelistycznej Polphilex 66 w Wielkiej Brytanii.

100 PLN
8458

1966 nalepka okolicznościowa polskiego millenium.

60 PLN
8459

1966 seria poczty watykańskie z okazji 1000-lecia chrześcijaństwa w Polsce.

20 PLN
8460


Mi.878

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, wydanie poczty Księstwa Monako: pięć prób kolorów i czworoblok znaczków z pustopolami, czyste, trudny do skompletowania zestaw; bardzo dobry stan zachowania.

1 000 PLN
8461

1967 radziecka całostka (koperta) z ilustracją przedstawiającą Konstego Ciołkowskiego ofrankowana znaczkiem z jego podobizną, ostemplowana okolicznościowo 4.X w Moskwie.

40 PLN
8462

Mi.206-07 

1968 Konstancja Markiewicz - żona polskiego malarza Kazimierza Markiewicza, 1919-21 w powstańczym rządzie irlandzkim, czysty znaczek Irlandii, wydany z okazji 100 rocznicy jej urodzin.

30 PLN