799 |
| 160 PLN | |
800 |
1918 Częstochowa, widokówka poczty polowej, wysłana 25.IV za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty, odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej (wysoka wycena katalogowa - Fi.700.-), ze względu na słabszą jakość odbitki bardzo atrakcyjna cena wywoławcza!!! dodatkowo pieczęć formacyjna i cenzura; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.3a |
| 250 PLN | |
801 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria w parkach (Mi.780 euro), tylko w takiej formie widoczne są całe nadruki, gwarancja Schmutz. | Fi.4-6 |
| 900 PLN | |
802 |
| 360 PLN | |
803 |
1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein. | Fi.4-6 |
| 260 PLN | |
804 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa (Mi.450 euro), zmatowienia na gumie, liczona jak podlepkowa, sygnowana, gwarancja Bruba. | Fi.4-6 |
| 320 PLN | |
805 |
| 1 200 PLN | |
806 |
1918 Sosnowiec, widokówka wysłana 5.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 7 FEB 1918; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 500 PLN | |
807 |
1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.6b |
| 200 PLN | |
808 |
| 120 PLN | |
809 |
1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein. | Fi.7-9 |
| 120 PLN | |
810 |
| 120 PLN | |
811 |
1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Miktein(3), Brajer (1), Witkowski(4). | Fi.7-10B Mi.7-10A |
| 120 PLN | |
812 |
1918 Przedbórz, III wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., pierwsza za 2 gr. - typ 2 na stronie niegumowanej, na drugiej za 4 gr. - typ 2 na stronie gumowanej, mikroskopijny ślad podleki, bardzo rzadko spotykane bez żadnych gwarancji ani oznaczeń. | Fi.7A/8A Mi.7B/8B |
| 400 PLN | |
813 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja. | Fi.7a |
| 40 PLN | |
814 |
1918 Przedbórz, IV wydanie, seria prób (makulatury) dwustronnej; 5 hal./20 hal. i 5 hal./20 hal., pierwsza za 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej, na drugiej za 20 hal. - typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad podlepki, bardzo rzadko spotykana bez żadnych gwarancji ani oznaczeń, trzecia za 15 hal. - typ 1 na stronie niegumowanej, na czwartej za 10 hal. - typ 2 na stronie gumowanej, minimalny ślad podlepki, gwarancja i oznaczenie na górnym marginesie poza rysunkiem znaczków Mikstein. | Fi.11A/14A, 12A/13A Mi.11C/14C, 12C/14C |
| 800 PLN | |
815 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa przesłana lokalnie 10.5 w Warszawie; przesyłki lokalne są stosunkowo rzadko spotykane, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.13a |
| 80 PLN SOLD | |
816 |
1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na karcie pocztowej wysłanej 21.2 z Torunia, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.13b |
| 80 PLN | |
817 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 500 PLN | |
818 |
1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Mikstein, Brajer, Ryblewski. | Fi.15-18A Mi.15-18C |
| 40 PLN | |
819 |
| 50 PLN | |
820 |
1918 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz. | Fi.15A Mi.15C |
| 120 PLN | |
821 |
1918 Przedbórz, bardzo rzadka opaska gazetowa z autentycznego obiegu adresowana do Przedborza, opłata doręczeniowa pobrana znaczkiem poczty miejskiej, gwarancja Berbeka. | Fi.15B |
| 1 200 PLN | |
822 |
1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem. | |
| 30 PLN | |
823 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | |
| 25 PLN | |
824 |
1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi. | |
| 60 PLN | |
825 |
1918 Warszawa, zestaw 27 kartek na chleb w formie znaczków, z okresu okupacji niemieckiej w czasie I wojny światowej. | |
| 80 PLN | |
826 |
1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach. | |
| 35 PLN | |
827 |
1918 Warszawa, zezwolenie na zakup ziemniaków ważne w okresie 28.X.1918-31.III.1919, na papierze ze znakiem wodnym (wzory geometryczne); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 36 PLN SOLD | |
828 |
1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki. | Fi.1-8A |
| 200 PLN | |
829 |
| 320 PLN | |
830 |
1919 Chęciny, seria kasowana; na karcie albumowej. | Fi.1-8B |
| 200 PLN | |
831 |
1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą. | Fi.1-8B |
| 100 PLN | |