Auction 92. WW1 military postage

555

1916 kartka z poczty etapowej w Sandomierzu na Morawy, stempel formacyjny "K.k.Ldst Etap Baon 254 / 1. kompanie", widokówka z Sandomierza.

90 PLN
556

100 PLN
557

80 PLN
558

1916 karta wysłana z poczty etapowej Hrubieszów „b” do Libiąża ze stemplem formacyjnym "K. u. k. Rayondkommando IV. / in Horodlo".

45 PLN
559

60 PLN
560

1916 okupacja austro-węgierska, służbowy list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy, pieczęcie lakowe uszkodzone, stempel formacyjny "K. und K. FELDJAGER - BATAILLON Nr. 18 / Ersatz - Kompagnie.".

350 PLN
561

1916 list wysłany z poczty etapowej Pińczów „a” do Wierzbnika, ładne stemple cenzury i formacyjny "K. u. K. KREISKOMMANDO * PINCZÓW*", słabszy stan zachowania.

40 PLN
562

180 PLN
563

200 PLN
564

1916 kartka z poczty polowej 407 do Nowego Sącza, stempel "Von der Armee / im Felde" i stempel austriackiej cenzury wojskowej "K. u. K. ZENSURSTEL..".

25 PLN
565

1916 karta polowa wysłana z Przemyśla 30.VII.16 do poczty polowej nr 186 z rzadkim stemplem cenzury "K. u. k. Militärzensur / Przemyśl. Bt.".

40 PLN
566

1916 dwa formularze austriackiej poczty polowej.

30 PLN
567

1916 ciekawa widokówka przedstawiająca teatr działań wojennych na froncie wschodnim.

45 PLN
568

1916 kartka z austriackiej poczty polowej, stempel formacyjny i widokówka przedstawiająca żołnierzy garnizonu artyleryjskiego ze Złotej Lipy.

80 PLN
569

1916 kartka ze szpitala wojskowego w Bielsku do Lwowa, stempel szpitala i cenzury wojskowej, widokówka z Bielska.

80 PLN
570

1916 opaska niemieckiej poczty wojskowej z Warszawy.

100 PLN
571

1916 kartka od polskiego jeńca wojennego z Rosji na formularzu do korespondencji jenieckiej.

60 PLN
572

1916 kartka z austriackiej poczty polowej do Mikołajowa, stempel formacyjny "Gruppe - Major - Hommel", stempel cenzury austriackiej.

60 PLN
573

1916 kartka z poczty polowej w Piotrkowie do Miechowa, stempel "Komenda Kompanii Domu rekonwalescentów Pol. Leg. w Kamieńsku", widokówka z Warszawy.

90 PLN
574

1916 karta polowa wysłana do dyrektora generalnego Feldpost Josefa von Poscha ambulansem pocztowym na trasie Piotrków - Trzebinia nr 37.

200 PLN
575

1917 Legion Ukraiński - widokówka pisana po polsku, wysłana 14.X do miejscowości Kuty za pośrednictwem poczty polowej 408 (kasownik z wyróżnikiem b) przydzielonej do obsługi jednostek Legionu Ukraińskiego; pieczęć formacyjna "K.u.k. Infanterie Regiment No.58"; zwraca nietypowy stempelek cenzury "ZENSURIERT r58 II KOMP"; ciekawa całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
576

20 PLN
577

1917 Legiony Polskie - formularz wysłany 20.I za pośrednictwem urzędu etapowego w Radomiu, adresowany na pocztę polową 378, stempelek cenzury radomskiej.

40 PLN
578

20 PLN
579

1917 list wysłany 19.VIII za pośrednictwem austriackiej poczty polowej 334 do Wieliczki; stempel formacyjny "K.u.k. Pferdefelddepot Nr.75" (polowy szpital dla koni); temat - KOŃ.

100 PLN
580

1917 Polski Korpus Posiłkowy - formularz wysłany 22.IX za pośrednictwem poczty polowej nr.240 na adres poczty polowej 378 - Polskiego Korpusu Posiłkowego, treść pisana po polsku; stempelek formacyjny.

80 PLN
581

1917 Legiony Polskie - bardzo rzadka odmiana formularza z usuniętym napisem "Посилаючий" (Nadawca) w języku rosyjskim, wysłana 2.II ze szpitala wojskowego w Rzeszowie (K.k. Landwehrspital in Rzeszów) za pośrednictwem poczty cywilnej, pieczęć formacyjna "C. i k. Komenda Grupy Legionów Polskich PUŁKOWNIKA ZIELIŃSKIEGO" (Berek P91), stempelek cenzury rzeszowskiej; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN
582

1917 Legiony Polskie - formularz poczty polowej (Kucharski K.66.), na odwrocie ilustracja przedstawiającą legionistę grającego na akordeonie z podpisem "Husia-siusia" co stanowiło czytelne odwołanie do ostatniej zwrotki popularnej piosenki "Leguny w niebie" :"A gdy zmorzył sen Piotrusia, z aniołkami husia-siusia! Leguny tańczyły, laguny."; trochę słabszy stan zachowania (karta ukośnie złamana).

Fi.Fp21
120 PLN
583

30 PLN
584

40 PLN
585

1917 Polski Korpus Posiłkowy - formularz wysłany 11.XI za pośrednictwem poczty polowej 378 do Radymna, rzadziej spotykana odmiana kasownika z wyróżnikiem "b"; okrągła pieczęć formacyjna "BAON UZUPEŁNIAJĄCY Polsk. Korp. Posiłk." - u Berka nieopisana!!! bardzo dobry stan zachowania.

150 PLN
586

1917 Legiony Polskie - powołanie na badanie lekarskie w dniu 2 maja, okrągły stempel formacyjny z orłem "OFICER PLACU LEGIONÓW POLSKICH we LWOWIE" u Berka nieopisanego!!! faksymile podpisu kapitana Tadeusza Terleckiego; niecodzienny dokument w słabszym stanie zachowania.

200 PLN
587

1917 kartka z poczty polowej ze Lwowa 7.1.17 na Morawy, stempel formacyjny i cenzury wojskowej we Lwowie, widokówka - gmach Sejmowy we Lwowie.

80 PLN
588

1917 list z obozu jeńców wojennych w Reisen (Rydzyna) koło Leszna w Wielkopolsce do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, rzadkie stemple i zalepki cenzury obozowej, na odwrocie stempel odbiorczy. Piękny stan.

450 PLN
589

1917 Brygadier Józef Piłsudski z oficerami i żołnierzami Legionów Polskich w trakcie wizyty biskupa Władysława Bandurskiego i Andrzeja księcia Lubomirskiego w okopach na Wołyniu, widokówka fotograficzna-oryginalna fotografia wysłana 11.4.1917 z Sosnowca do Warszawy, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania; bardzo dobry stan zachowania.

600 PLN
590

1917 kartka na formularzu węgierskiej poczty polowej z Modlina do Piotrkowa, stempel odbiorczy Departamentu Wojskowego N.K.W.

60 PLN
591

1917 list wysłany z poczty etapowej Hrubieszów „c” do Libiąża ze stemplami formacyjnymi "K. u. k. Rayondkommando IV. / in Horodlo" i "K. u. K. KREISKOMMANDO * HRUBIESZÓW *".

70 PLN
592

1917 okupacja austro-węgierska, list (z zawartością) wysłany z poczty etapowej Konsk do Cieszyna ze stemplami formacyjnymi "Ingenieur Richard Cieslar. / K. u. k. Kreisforstamt Konsk" i " K. u. l. Kresforstamt / in KOŃSK".

70 PLN
593

1917 widokówka wysłana z poczty etapowej Noworadomsk „a” do Pragi ze stemplem formacyjnym "Technische Abteilung / des K. u. k. Kreiskommando / Noworadomsk".

30 PLN
594

1917 składany list polowy (z zawartością) wysłany z poczty etapowej Piotrków „c” do Lublina ze stemplem policji granicznej w Wolborzu GRENZ POLIZEI / Subabsnitt No 1 / WOLBORZ".

40 PLN