The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4112

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości,czysty znaczek za 25 gr., gwarancja.

Fi.25
50 PLN
4113

1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

Fi.25, Cp26
80 PLN
4114

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany znaczek za 50 gr., na marginesie fragment stempla okolicznościowego z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej, gwarancja.

Fi.26
60 PLN
4115

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
50 PLN
4116

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
60 PLN
4117

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja.

Fi.28
40 PLN
4118

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.28
40 PLN
4119

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
4120

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
4121

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja.

Fi.Cp10z
250 PLN
4122

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp14
300 PLN
4123

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp17I
300 PLN
4124

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 13.5 wysłana 20.V; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18y
200 PLN
SOLD
4125

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
150 PLN
4126

1944 Dni Morza, karta pocztowa skasowana 24.VI datownikiem i dodatkowo stemplem okolicznościowym "DNI MORZA";

Rok Olimpijski, całostka o brunatnoczerwonym znaku opłaty na kartonie szarym gładkim o wymiarach 100x75 mm, ostemplowana grzecznościowa 1.IX;

Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 27.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja.

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
500 PLN
4127

1944 Rok Olimpijski, całostka o czerwonym znaku opłaty na kartonie białym gładkim o wymiarach 94x70 mm, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp20x
800 PLN
4128

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
4129

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
4130

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
4131

1944 Herby miast - Wilno, całostka skasowana grzecznościowo 14.XI; gwarancja.

Fi.Cp22a
40 PLN
4132

1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar.

Fi.Cp22b
100 PLN
4133

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
4134

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, skasowana grzecznościowo 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja.

Fi.Cp25
40 PLN
4135

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
80 PLN
4136

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
4137

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.Cp25
40 PLN
4138

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp26
100 PLN
4139

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
4140

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
4141

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
4142

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze intensywnie niebieskim, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28a
150 PLN
4143

1944 POMARAŃCZOWY I NIEBIESKI "LIS" NA PODWÓJNEJ KARCIE POCZTOWEJ, nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy); w dniu 21.XI zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim; to unikalna całość gdzie odesłano kartę otrzymaną tydzień wcześniej bez odrywania części na odpowiedź; podwójna gwarancja.

Fi.Ia, Ib, Cp23a
3 600 PLN
4144

1944 pomarańczowy i niebieski lis, znaczki - nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach w jednym dniu(pomarańczowe 21.11.44, niebieskie 28.11.44), bardzo dobry stan zachowania, fotoopinia Schmutz.

Fi.Ia, b
1 200 PLN
4145

1944 Niebieski "lis" na druku bibliotecznym przesłanym 28.XI, dodatkowo odciśnięty stempelek: SZANUJ KSIĄŻKĘ!; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane były one wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo rzadki walor, gwarancje: Krawczyk, Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN
4146

1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.1
1 000 PLN
4147

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
700 PLN
4148

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
300 PLN
4149

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 250 PLN
4150

1944 wystawa filatelistyczna "Neubrandenburg", blok ze stemplem wystawy i stempelkiem okolicznościowym olimpijskim.

Fi.bl.3
500 PLN
4151

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Perzyński.

Fi.bl.3
1 000 PLN