The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 92. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6854

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
130 PLN
6855

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
120 PLN
6856

1987 spotkanie papieża Jana Pawła II z gen. Wojciechem Jaruzelskim na zamku królewskim w Warszawie, blok.

Fi.bl.132
Mi.Bl.102
110 PLN
6857

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok skasowany 6.07.87 datownikiem w Białymstoku, pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania (Fi.200.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
240 PLN
6858

1987 Spotkanie papieża Jana Pawła II z Jaruzelskim, blok na kopercie listu poleconego skasowany okolicznościowo 08.06 w Warszawie (Fi.400.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102
300 PLN
6859

1987 blok "Papież - Jaruzelski" na kopercie ze stemplem pierwszego dnia obiegu bloku z 5.6.87, katalog Fischera nawet nie odnotowuje prawdziwej FDC z całą pewnością jednej z najrzadszych i najtrudniejszych do zdobycia kopert z pierwszego dnia obiegu z okresu PRL, większość kopert uchodzących za FDC to po prostu koperty z kasownikiem okolicznościowym ze spotkania Papieża z gen. Jaruzelskim na Zamku; oryginalnych kopert ostemplowanych 5 czerwca 1987 istnieje prawdopodobnie tylko kilka sztuk!

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
800 PLN
6860

1987 spotkanie Jana Pawła II z gen. Jaruzelskim na zamku w Warszawie, blok czysty (Fi.180.-).

Fi.bl.132 (88)
Mi.Bl.102 
120 PLN
6861

1988 rocznik kopert FDC (bez bl.137(93); Fi.53.-).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
40 PLN
6862

1988 rocznik znaczków czystych (Fi.123,40).

Fi.2986-3041
Mi.3134-89
90 PLN
6863

1988-1989 TOM XVII JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 217 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2986-3104
Mi.3134-3252
170 PLN
6864

1988 Światowy Dzień Poczty, arkusz sprzedażny.

Fi.3016 ark.
Mi.3163
90 PLN
6865

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany kasownikiem okolicznościowym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA ODRODZENIE KIELCE 1988.11.11".

Fi.3016a
Mi.3163
20 PLN
6866

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości Polski, pasek z bloku z marginesami, czyste (Fi.70.-).

Fi.A3026-28
Mi.3174-6
55 PLN
6867

1988 statki pożarnicze, cztery arkusze sprzedażne (niepełna seria).

Fi.3038-41 ark.
Mi.3186-9
50 PLN
6868

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok.

Fi.bl.136 (bl.93)
Mi.Bl.107
35 PLN
6869

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok unieważniony stemplem okolicznościowym z pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
6870

1988 70 rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137
Mi.Bl.107
70 PLN
6871

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok ostemplowany pierwszym dniu obiegu kasownikiem okolicznościowym "DWOREK JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO SULEJÓWEK 1988-11-11", pełna oryginalna guma; bloki kasowane są o wiele rzadsze od czystych; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107
200 PLN
6872

1988 70. rocznica odzyskania niepodległości, blok czysty.

Fi.bl.137 (93)
Mi.Bl.107 
70 PLN
6873

1988 seria znaczków podziemnej poczty Solidarności.


50 PLN
6874

1988 SOLIDARNOŚĆ - "50 Lat Walki o Niepodległość" (3) Poczta Konfederacji Polski Niepodległej, znaczek za 50 zł "1940-1942 Związek Walki Zbrojnej".


20 PLN
6875

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Solidarność" Powstanie Warszawskie - znaczek przedstawiający pomnik małego powstańca za 175 zł w bloku.


30 PLN
6876

1988 SOLIDARNOŚĆ - "Ordery i odznaczenia polskie" - arkusik 10 znaczków za 60 zł przedstawiających polskie odznaczenia przedwojenne.


60 PLN
6877

1988 seria poczty podziemnej Solidarności.


20 PLN
6878

1988 znaczek poczty Solidarności z Nowej Huty.


15 PLN
6879

1989 rocznik kopert FDC (bez bl.: 138I(94I), 138II(94II), 139A(95A), 139B(95B); Fi.65,30).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
70 PLN
6880

1989 rocznik znaczków czystych (Fi.104,60).

Fi.3042-3104
Mi.3190-3252
65 PLN
6881

1989 konie, arkusz sprzedażny znaczka za 15 zł.

Fi.3043 ark.
Mi.3191
25 PLN
6882

1989 Konie, 30 zł - drugi najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.70.-).

Fi.3046
Mi.3194
30 PLN
6883

1989 Konie, 70 zł - najdroższy znaczek w serii - arkusz sprzedażny, czysty (Fi.140.-).

Fi.3047
Mi.3195
60 PLN
6884

1989 20.rocznica pierwszego lądowania na Księżycu, nieząbkowany znaczek z bloku, czysty.

Fi.A3062
Mi.3206IIB
30 PLN
6885

1989 45. lecie bitwy pod Falaise, górny znaczek z błędem "przerwa w linii rzeki Laizon".

Fi.3065B1
Mi.3213 
25 PLN
6886

1989 chirurdzy polscy, seria w arkuszach sprzedażnych złożonych w połowie.

Fi.3073-4 ark.
Mi.3221-2
60 PLN
6887

1989 Światowy Dzień Poczty, komplet znaczków w układzie: przywieszka pomiędzy znaczkami i znaczka pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.3076
Mi.3224
20 PLN
6888

1989 poczet królów i książąt polskich, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.3079-80 ark.
Mi.3227-8
120 PLN
6889

1989 Światowa Wystawa Filatelistyczna w Waszyngtonie, arkusz sprzedażny znaczka nieząbkowanego.

Fi.3081A ark.
Mi.3229B
110 PLN
6890

1989 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 500 zł./4 zł. z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem.

Fi.3086 Mk
Mi.3234 
40 PLN
6891

1989 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z przesuniętym odwróconym nadrukiem, górne znaczki bez nadruku, wszystkie znane odwrotki pochodzą z jednego 150-cio znaczkowego arkusza i są dużo rzadsze niż nadruki podwójne, parek z nadrukiem odwróconym i bez nadruku mogło być tylko 15 sztuk, gwarancja Jungjohann.

Fi.3086No+2589
Mi.3234K+2752 
750 PLN
6892

1989 głowy wawelskie (IX) znaczki za 60 zł do automatów drukowane w postaci rolki, pasek siedmiu sztuk w tym dwa z numerami na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków często ulegało uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.3088
Mi.3236
40 PLN
6893

1989 rośliny lecznicze, druk na sklejonej wstędze papieru - unikalny sześcioblok znaczka za 1000 zł. - nakład z II.1994, z dwoma egzemplarzami z częściowym brakiem rysunku (Fi.-.-), brakujący element z drugiej części wstęgi dołączony do lotu, gwarancja.

Fi.3098 MK3
Mi.3246 
4 000 PLN