Auction 91. Overprint editions 1918-1919

35266

Fi.27aBB5
Mi.26
240 PLN
35267

Fi.27aMK
Mi.26
180 PLN
35268

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok znaczków z nadrukiem odwróconym, Fischer 2.400,- zł, gwarancja.

Fi.27aNo
Mi.26K
1 000 PLN
35269

Fi.27a No
Mi.26
400 PLN
35270

1918 drugie wydanie lubelskie, trzydziestoblok znaczków za 50/60 hal. z nadrukiem odwróconym; arkusz znaczka podstawowego był w momencie druku nieco zmarszczony, po rozprostowaniu dwa górne rzędy nadruków "odjechały" ku górze i odstęp między drugim i trzecim rzędem nadruków zwiększa się ku prawej; to unikalny błąd; dodatkowo trzydziestoblok zawiera trzy znaczki z brzegowym niedodrukiem lewej części nadruku i błędy: na poz.3 "uszkodzone K", na poz.6 "lewa gwiazdka 9 promienna", na poz.7 i 16 "brak kropki po HAL", na poz.9 "HAI zamiast HAL", na poz.12 "prawa gwiazdka zniekształcona", na poz.14 "niższe L i uszkodzone Z" i na poz.25 "krótsze A", w sumie osiem błędów B18, B1, 2xB5, B6, B7, B19 i B2; nie uwzględniając dodatkowej wyceny błędów, rozsuwania się nadruków ani usterek brzegowych, walor ma wysoką wycenę katalogową znaczków podstawowych (Fi.18000.-); dopłata za błędy odwrotek +50%, a w parkach to kolejne +100% (w sumie za osiem parek to 24000.- plus za pozostałe 14 podstawowych odwrotek 8400.- = 32400.-); cena wywoławcza to tylko 50% wartości katalogowej znaczków podstawowych, gwarancja Mikulski, Berbeka.

Fi.27a No B
9 000 PLN
35271

Fi.27b
Mi.26
1 000 PLN
35272

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
35273

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
35274

Fi.28
Mi.27
50 PLN
35275

Fi.28B9
Mi.26
350 PLN
35276

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
35277

Fi.28No
Mi.27K
2 800 PLN
35278

Fi.28No
Mi.27K
300 PLN
35279

Fi.28No B11
Mi.27K
900 PLN
35280

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem - napis POLSKA POCZTA na dole zamiast na górze znaczka, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
1 200 PLN
35281

Fi.29
Mi.28
60 PLN
35282

Fi.29
Mi.28
30 PLN
35283

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
35284

Fi.29 B10
Mi.28
40 PLN
35285

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
35286

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
35287

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
35288

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 3 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z usterką na poz.6 "uszkodzone P w POLSKA", w bardzo ładnym stanie, prawie niewidoczny cień śladu po podlepce, sygnowany berest, PZD, gwarancja Rachmanow, z opisem Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 800 PLN
35289

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
35290

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
35291

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 80, piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Perzyński.

Fi.31
Mi.30
4 000 PLN
35292

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą z usterkami na poz.31 "uszkodzone litery P w POCZTA, oraz P i O w POLSKA", kilka drobnych pęknięć na gumie, sygnatura firmowa Marwiński, gwarancja i opis pozycji Mikstein.

Fi.31
Mi.30
2 200 PLN
35293

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
35294

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
35295

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
35296

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
35297

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.14 z małą usterką "zalany romb", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
320 PLN
35298

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
35299

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
35300

Fi.32II
Mi.31
270 PLN
35301

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski, sygnowany SM i z opisem Mikstein.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
35302

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
35303

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.1 (Fi.1500.-), silne skośne naturalne załamanie gumy, od frontu wyglada ładnie, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.33
Mi.32
750 PLN
35304

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 10 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Miszczak.

Fi.33 B
Mi.32
4 000 PLN
35305

Fi.34
Mi.33
180 PLN