The auctions ends in:

Polonica on foreign stamps
42177

1972 Federacja Polskich Organizacji w Wiktorii (F.P.O.W.), ilustrowana koperta dla Poczty Harcerskiej przygotowana z okazji Roku Kopernikowskiego, odcisk stempla okolicznościowego "POCZTA HARCERSKA WERRIBEE 27.2.1972 Australia Rok Kopernikowski".

50 PLN
42178

1973 Polphilex wystawa filatelistyczna i numizmatyczna, okolicznościowa koperta z pamiątkową winietką, ostemplowana w Londynie.

30 PLN
42179

1973 Mikołaj Kopernik, wydawnictwo pamiątkowe - swoisty nowodruk - sporządzony z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA 73, zawierającej "znaczek" amerykański wykonany techniką wklęsłodrukową (staloryt) i dwa polskie znaczki obiegowe (2083-84) wydrukowane w NRD; skasowane trzema wystawowymi stemplami okolicznościowymi; temat - KOPERNIK.

60 PLN
42180

Mi.439

1974 Niger - 125 lecie śmierci Fryderyka Chopina, cięty znaczek za 100 Fr., tzw. Épreuves De Luxe tego znaczka i pięć prób kolorów w tym jedna dwubarwna, bardzo trudny do zebrania zestaw, bardzo ładny stan zachowania.

1 600 PLN
42181

Mi.539A

1974 XXX-rocznica zdobycia Monte Cassino, dekoracyjna koperta z kasownikiem okolicznościowym poczty kanadyjskiej.

40 PLN
42182

1974 ofrankowany karnet z wizerunkiem Zamku Królewskiego w Warszawie skasowany 30 9 w Londynie datownikiem okolicznościowym z okazji XXX-rocznicy Powstania Warszawskiego; przebarwienie od taśmy klejącej.

50 PLN
42183

1976 16 zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii, koperta z pamiątkową winietką ostemplowana okolicznościowo 4.IX w Londynie.

40 PLN
42184

50 PLN
42185

Mi.2126

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze czarnym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

2 400 PLN
42186

Mi.2126

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; próba autorska rytownika Pierre Béqueta - jego sygnatura pod znaczkiem, znaczek o nominale 1,70 Fr. wydrukowano w kolorze fioletowym; we Francuskim Muzeum Poczty pokazane są cięte próby kolorów i tzw. "Epreuve de Lux" tego znaczka (można je kupić w odrębnym locie), odbitka autorska ostemplowana IMPRIMERIE DES TIMBRES_POSTE - CONTROLE i sygnowana przez rytownika jest unikalna, na użytek autora wykonuje się ich zwykle po kilka sztuk.

2 400 PLN
42187

Mi.2126

1978 Francja - odsłonięcie pomnika poświęconego Polskim Kombatantom walczącym za Francję w latach 1939-1945 autorstwa francuskiego rzeźbiarza André Grecka (1912-1993); w Paryżu na placu de Varsovie stanął Monument Polskiego Żołnierza podtrzymywanego przez Alegorię Zwycięstwa; duży zestaw - numerowany karnet okolicznościowy, dziesięć prób kolorów w tym jedna dwubarwna w kolorze znaczka definitywnego, tzw. Épreuves De Luxe tego znaczka, koperta pierwszego dnia obiegu i czworobloki znaczka ciętego, czystego oraz czystego ze stemplem FDC na pustopolu, niemożliwy do zebrania zestaw.

1 800 PLN
42188

Mi.659

1979 Międzynarodowa Wystawa POLPHIL 79 w Melbourne, koperta ofrankowana znaczkiem z nadrukiem okolicznościowym na górnym marginesie, ostemplowanym okolicznościowo 19.XI w Melbourne.

30 PLN
42189

Mi.2558-62, Bl.40A

1980 Czechosłowacja, Interkosmos - wspólne loty kosmiczne m.in. ZSRR-Polska, seria i bloczek, czyste.

20 PLN
42190

1980 pamiątkową winieta upamiętniającą 40 rocznicę zbrodni katyńskiej.

20 PLN
42191

1981 100 rocznica urodzin gen.Władysława Sikorskiego, 3 ilustrowane karty ostemplowane okolicznościowo 20.V w Londynie.

50 PLN
42192

Mi.448-463

1984 ONZ agencja w Nowym Jorku, flaga polska w serii flagi członków ONZ, komplet 4 arkusików, czyste.

50 PLN
42193

1985 45 rocznica udziału Polskich Sił Powietrznych w Bitwie o Anglię, karta ostemplowana okolicznościowo 14.IX w Londynie; znaczek z perforacją prywatną PFF (Polska Federacja Filatelistyczna).

40 PLN
42194

1989 XXIX Światowy Zjazd Polskich Sił Powietrznych w Anglii (World Reunion), okolicznościowa karta ostemplowana 9.9 w Londynie.

30 PLN
42195

Mi.260

1998 Białoruś, 200. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, pamiątkowy zestaw poczty białoruskiej obejmujący: znaczek, ilustrowaną całostkę, kartę maksimum i kopertę FDC w ozdobnym folderze.

40 PLN
42196

1998 200. rocznica urodzin Adama Mickiewicza, ukraińska całostka-koperta, czysta.

20 PLN
42197

1999 150. rocznica śmierci Fryderyka Chopina, koperta okolicznościowa poczty brytyjskiej.

30 PLN