Auction 91. Town postage 1914-1918

34766

Fi.IVB MK
45 PLN
34767

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VA
35 PLN
34768

Fi.VIA
50 PLN
34769

50 PLN
34770

1917 Wilno, karta pocztowa wysłana 20.11 z Lipawy (Libau) do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek cenzury lipawskiej i owalna kaszetka nadawcy; rzadki walorów w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 600 PLN
34771

Fi.1-2A
Mi.1-2B
700 PLN
34772

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, próba za 2 gr. w kolorze pomarańczowym typ 4, gwarancja Krawczyk; próba za 2 gr. w kolorze zielonym typ 4, gwarancja Rachmanow, Krawczyk; próba za 4 gr. w kolorze brązowym typ 5, gwarancja Behrens, Petriuk BPP; próba za 4 gr. w kolorze oliwkowym typ 5, sygnowana Rachmanow, gwarancja Schmutz, zachowane w bardzo ładnym stanie.

Fi.1-2A P1, P2
2 000 PLN
34773

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
34774

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
34775

1917 Przedbórz, marginesowa seria znaczków I wydania w czworoblokach rozdzielonych w poziomie międzypolem - bardzo rzadkie (Fi.9600.-), górne znaczki typ piąty i szósty, dolne pierwszy i drugi, zwraca uwagę różnica barwy górnych i dolnych znaczków za 2 gr., te z pierwszego sektora różnią się znacznie barwą od znaczków z trzeciego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie odmiany jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982), ładny stan, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
6 000 PLN
34776

1917 Przedbórz, I wydanie, list (druki) wysłany 18.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 2 gr w typie 4 skasowanym 23.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

I wydanie, list wysłany 12.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr w typie 3 skasowanym 18.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", odciśniętym dodatkowo na odwrocie, fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; na karcie albumowej.

Fi.1B, 2B
800 PLN
34777

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. w kolorze karminowym - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz.

Fi.2B
Mi.2A
600 PLN
34778

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 2.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -3. FEB 1917, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2Ib
300 PLN
34779

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście wysłanym 30.1 z Augsburga, czerwony stempelek niemieckiej cenzury w Poznaniu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.2a
150 PLN
34780

1917 Częstochowa, widokówka (Kowel) wysłana 16.V z austriackiej poczty polowej 203 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w kolorze fioletowym; pieczęć formacyjna "4.A.K. (Qu.Abt.) Expositur Feldpost 203 PLATZKOMMANDO", stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.2a
250 PLN
34781

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.2l+IVa, 6
1 200 PLN
34782

1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.3a
120 PLN
34783

1917 Łódź, karta pocztowa wysłana 16.8 z Poznania do Łodzi, 18.8 doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym, przesyłka cenzurowana w Poznaniu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

list wysłany 5.12 z Warszawy do Łodzi, tego samego dnia doręczony przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania; gwarancja; na karcie albumowej.

Fi.3a
500 PLN
34784

1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3b
200 PLN
34785

1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4c
500 PLN
34786

1917 Warszawa, kartka z poczty etapowej w Piotrkowie do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.13a
30 PLN
34787

1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
34788

1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 19.II-18.III; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
34789

100 PLN
34790

Fi.1-3
240 PLN
34791

Fi.1-3
240 PLN
34792

Fi.1-5
100 PLN
34793

Fi.1-5
400 PLN
34794

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
34795

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
34796

1918 Luboml, seria cięta w arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A
500 PLN
34797

Fi.1-5A ark.
750 PLN
34798

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

90 PLN
34799

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
34800

Fi.3-6B
Mi.3-6B
160 PLN
34801

1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna 2 gr./4 gr., na awersie 2 gr. - typ 2, a na rewersie 4 gr. - typ 1 próba bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/4A P1
1 100 PLN
34802

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 4.VI z miejscowości Reichenberg (obecnie Liberec w Czechach), przesyłka dostarczona przez Pocztę Miejską 11.6; stempelek cenzury, walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.3a
500 PLN
34803

1918 Częstochowa, widokówka wysłana 22.1 z Warszawy do Częstochowy, fioletowy datownik częstochowskiej poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY CZĘSTOCHOWA" z 23.1; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
34804

Fi.4-6
360 PLN
34805

Fi.4-6
260 PLN