Town postage 1914-1918
34688

1915 Warszawa, parka znaczków poczty miejskiej.

30 PLN
34689
Fi.1 FFi

40 PLN
34690
Fi.1 FFi

40 PLN
34691
Fi.1 FFi

40 PLN
34692

1915 Warszawa, Orzeł, znaczek za 10 gr. z ciekawym zielonkawym kolorem tła.

60 PLN
34693
Fi.2 MK1
Mi.2 Uo, 2 Uw

1915 Warszawa, Orzeł, nietypowa parka różnych znaczków za 10 gr., górny bez perforacji u dołu - niekatalogowany, dolny całkowicie bez perforacji poziomej (Fi.500.-), w Michlu odwrotnie: górny katalogowany, dolny niekatalogowany.

800 PLN
34694
Fi.2b

80 PLN
34695
Fi.3IIt
Mi.3ca

500 PLN
34696
Fi.4Iba
Mi.4aa

120 PLN
34697
Fi.4Iba
Mi.4aa

60 PLN
34698
Fi.4Iba
Mi.4aa

30 PLN
34699

Fi.4Iba No
Mi.4aa

400 PLN
34700
Fi.5a Ic

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem typ Ic, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

40 PLN
34701
Fi.5a Ic, 5a IIc

200 PLN
34702
Fi.5a If

1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

50 PLN
34703
Fi.5a If, 5 IIaf

240 PLN
34704
Fi.5a If, 5a IIf

300 PLN
34705
Fi.6-7 Mk

40 PLN
34706
Fi.I-II P

3 600 PLN
34707
Fi.I-IIb

800 PLN
34708
Fi.IIb

240 PLN
34709
Fi.IP1, IIP1

3 200 PLN
34710
Fi.1-2

80 PLN
34711

Fi.1-2

280 PLN
34712
Fi.1-2

1916 Sosnowiec, seria pierwszego wydania, gwarancja Falkowski.

240 PLN
34713
Fi.1-2

240 PLN
34714
Fi.1-2

1916 Sosnowiec, seria, gwarancja Jungjohann.

180 PLN
34715
Fi.1-2

80 PLN
34716
Fi.1III

80 PLN
34717
Fi.2, 9, 10

30 PLN
34718
Fi.2Ia, 5

1916 Sosnowiec - DWUKROTNIE NADAWANA NIEDOSTATECZNIE OPŁACONA PRZESYŁKA, karta pocztowa za 5 fen datowana i wysłana 2.8 z Sosnowca do Berlina, dzień po wprowadzeniu nowej wyższej taryfy opłat pocztowych - 7,5 fen. za kartę pocztową; po wychwyceniu niedostatecznie opłaconej przesyłki poczta niemiecka zwróciła ją poczcie miejskiej w Sosnowcu; opatrzono ją stosownym dwuwierszowym stempelkiem "* Zurück weil(?) unzureichend frankiert" (zwrot opłata niedostateczna) i dodatkowo opatrzono adnotacją o konieczności pobrania opłaty od nadawcy; poczta miejska w Sosnowcu udokumentowała doręczenie zwrotu czarnym datownikiem opłatnym "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5.AUG.1916; co bardzo ciekawe pozwolono nadawcy dofrankować przesyłkę nie pobierając od niego pełnej opłaty; adnotacje o niedopłacie wykreślono, a po doklejeniu znaczka za 2½ powtórnie wyekspediowano przesyłkę w dniu 7.8 po ocenzurowaniu w Poznaniu - fioletowy stempelek "Gepr.Übw.Stelle Posen" przesyłka szczęśliwie dotarła do adresata; niespotykany walor w bardzo dobrym stanie zachowania; dodatkowo (gratis) ładnie kasowany na wycinku znaczek; na karcie albumowej; gwarancja Korszeń.

4 800 PLN
34719
Fi.2b

700 PLN
34720
Fi.2b

60 PLN
34721
Fi.2c, 1b

1916 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 20.5 z Warszawy do Częstochowy, dwa stemple częstochowskiej poczty miejskiej: czerwonoliliowy datownik "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" z datą 21 V na mostku i prostokątny ramkowy stempelek taryfowy "Porto 10 Pf."; fioletowy prostokątny stempel cenzury warszawskiej; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń; dodatkowo grzecznościowa koperta ofrankowana znaczkiem niemieckim za 3 fen, skasowanym 8.4.16 w Częstochowie, stempelek poczty miejskiej "STADT-POST POCZTA MIEJSKA CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA" i stempelek taryfowy "5" (fenigów); na karcie albumowej.

300 PLN
34722

Fi.3-4

1 500 PLN
34723
Fi.3-4

360 PLN
34724
Fi.3-4

320 PLN
34725
Fi.3-4

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja Korszeń.

140 PLN
34726

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski, Korszeń.

60 PLN
34727

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku, gwarancja Korszeń.

40 PLN