Auction 91. PoW Gross Born camp

37902

Fi.25, Cp26
80 PLN
37903

1944 25-lecie Akademii Góniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany znaczek za 50 gr., na marginesie fragment stempla okolicznościowego z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej, gwarancja.

Fi.26
60 PLN
37904

1944 25-lecie Akademii Góniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja.

Fi.26
50 PLN
37905

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
60 PLN
37906

Fi.28
40 PLN
37907

1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.28
40 PLN
37908

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp2
50 PLN
37909

1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie.

Fi.Cp7II
200 PLN
37910

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
37911

1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja.

Fi.Cp8yII
1 800 PLN
37912

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); przesłana 20.VII z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz.

Fi.Cp17II
500 PLN
37913

1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z niespotykaną usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA"; opis - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja i opis (17IIB) Schmutz.

Fi.Cp17IIB
1 600 PLN
37914

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o szarobrązowym znaku opłaty, format 54x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; wysłana 16.VII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18
300 PLN
37915

Fi.Cp19
300 PLN
37916

1944 Dni Morza, całostka.

Fi.Cp19
60 PLN
37917

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
37918

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
37919

Fi.Cp21
25 PLN
37920

1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym.

Fi.Cp21
70 PLN
37921

Fi.Cp21
25 PLN
37922

1944 Herby miast, zestaw 4 kart z obiegu: Wilno + 3 Kraków z różnymi kolorami znaku opłaty (brunatnym, oliwkowym, szarym); bardzo dobry/ dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp22a, 24, 25, 26
400 PLN
37923

Fi.Cp22b
100 PLN
37924

Fi.Cp22b
90 PLN
37925

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp24
40 PLN
37926

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
37927

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, datowana 23.XII, znak opłaty skasowany trzywierszowym stempelkiem okolicznościowym "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego - autora fundamentalnego opracowania dotyczącego poczt w polskich obozach jenieckich - stosowano w ciągu kilku zaledwie godzin!!! bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp25
200 PLN
37928

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
37929

1944 herby miast, całostka w kolorze szarym.

Fi.Cp26
20 PLN
37930

Fi.Cp26
20 PLN
37931

1944 herby miast, gwarancja.

Fi.Cp26
40 PLN
37932

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
37933

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
250 PLN
37934

Fi.Ia, b
1 200 PLN
37935

Fi.bl.1
1 000 PLN
37936

Fi.bl.2
300 PLN
37937

Fi.bl.3
1 250 PLN
37938

Fi.bl.3
500 PLN
37939

Fi.bl.3
1 000 PLN
37940

Fi.bl.4
900 PLN
37941

Fi.bl.4
1 250 PLN