37902 |
1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz. | Fi.25, Cp26 |
| 80 PLN | |
37903 |
1944 25-lecie Akademii Góniczo-Hutniczej w Krakowie, kasowany znaczek za 50 gr., na marginesie fragment stempla okolicznościowego z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej, gwarancja. | Fi.26 |
| 60 PLN | |
37904 |
1944 25-lecie Akademii Góniczo-Hutniczej w Krakowie, czysty znaczek za 50 gr., gwarancja. | Fi.26 |
| 50 PLN | |
37905 |
1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.27 |
| 60 PLN | |
37906 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja. | Fi.28 |
| 40 PLN | |
37907 |
1944 Powstanie Wielkopolskie, czysty znaczek za 20 gr., gwarancja. | Fi.28 |
| 40 PLN | |
37908 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.Cp2 |
| 50 PLN | |
37909 |
1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie. | Fi.Cp7II |
| 200 PLN | |
37910 |
1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp7z |
| 120 PLN | |
37911 |
1944 BILET DO TEATRU OBOZOWEGO - na miejsce 70, podzielony na dwie numerowane części, wystawiony imiennie dla rotmistrza Antoniego Pieściuka z 25 pułku Ułanów Wielkopolskich, na spektakl "Pani Ministrowa" autorstwa Branislava Nusica; co ciekawe bilety teatralne były rozprowadzane za pośrednictwem Poczty Obozowej, a jako formularzy biletowych używano całostek, przy wejściu do teatru oddzierano połowę biletu, zniszczone w ten sposób całostki nie były atrakcyjnym przedmiotem kolekcjonerskim i w miarę upływu lat prawie wszystkie wyrzucono; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania, ocalały jedynie dlatego, że nie został wykorzystany; gwarancja. | Fi.Cp8yII |
| 1 800 PLN | |
37912 |
1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); przesłana 20.VII z pełną treścią na odwrocie; dobry stan zachowania (u góry poziome zagięcie); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp17II |
| 500 PLN | |
37913 |
1944 Syrena - SUCHE TŁOCZENIE NAPISU "POCZTÓWKA" - karta obozu IIE z czerwonobrązowym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze jasnoszarożółtawym z napisem POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" z niespotykaną usterką - dodatkowym suchym tłoczeniem napisu "POCZTÓWKA" wykonanym właściwą matrycą drukarską poniżej i lekko ukośnie w stosunku do prawidłowo wydrukowanego napisu "POCZTÓWKA"; opis - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIyP (nakład 432 szt.); idealny stan zachowania; gwarancja i opis (17IIB) Schmutz. | Fi.Cp17IIB |
| 1 600 PLN | |
37914 |
1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o szarobrązowym znaku opłaty, format 54x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; wysłana 16.VII; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp18 |
| 300 PLN | |
37915 |
1944 Dni Morza, karta pocztowa ze szczątkowym podwójnym drukiem znaku opłaty, szczególnie mocno widocznym w jego dolnej części (napis OBOZU), nieopisany do tej pory błąd; bardzo dobry stan zachowania (u dołu karty naturalna inkluzja w papierze); gwarancja Schmutz. | Fi.Cp19 |
| 300 PLN | |
37916 |
1944 Dni Morza, całostka. | Fi.Cp19 |
| 60 PLN | |
37917 |
1944 Rok Olimpijski, gwarancja. | Fi.Cp20y |
| 400 PLN | |
37918 |
1944 Warszawa walczy, całostka. | Fi.Cp21 |
| 25 PLN | |
37919 |
| 25 PLN | |
37920 |
1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym. | Fi.Cp21 |
| 70 PLN | |
37921 |
| 25 PLN | |
37922 |
1944 Herby miast, zestaw 4 kart z obiegu: Wilno + 3 Kraków z różnymi kolorami znaku opłaty (brunatnym, oliwkowym, szarym); bardzo dobry/ dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp22a, 24, 25, 26 |
| 400 PLN | |
37923 |
1944 herby miast, całostka z usterką "kamień na ramce nad głową", gwarancja i opis Pelczar. | Fi.Cp22b |
| 100 PLN | |
37924 |
1944 herby miast, dwie kartki z obiegu pocztowego, całostki w kolorze brązowym i ciemnobrazowym . | Fi.Cp22b |
| 90 PLN | |
37925 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.Cp24 |
| 40 PLN | |
37926 |
1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym. | Fi.Cp25 |
| 50 PLN | |
37927 |
1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, datowana 23.XII, znak opłaty skasowany trzywierszowym stempelkiem okolicznościowym "Gross Born/ Wigilia 1944 roku/ Of.Obóz II/D", który według Józefa Machowskiego - autora fundamentalnego opracowania dotyczącego poczt w polskich obozach jenieckich - stosowano w ciągu kilku zaledwie godzin!!! bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cp25 |
| 200 PLN | |
37928 |
1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana. | Fi.Cp26 |
| 30 PLN | |
37929 |
1944 herby miast, całostka w kolorze szarym. | Fi.Cp26 |
| 20 PLN | |
37930 |
| 20 PLN | |
37931 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.Cp26 |
| 40 PLN | |
37932 |
| 320 PLN | |
37933 |
1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp27 |
| 250 PLN | |
37934 |
1944 pomarańczowy i niebieski lis, znaczki - nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy) i doklejano wyłącznie na przesyłkach w jednym dniu(pomarańczowe 21.11.44, niebieskie 28.11.44), bardzo dobry stan zachowania, fotoopinia Schmutz. | Fi.Ia, b |
| 1 200 PLN | |
37935 |
1944 Rocznica śmierci gen.Wł.Sikorskiego, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.1 |
| 1 000 PLN | |
37936 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok sprzedawany przez pocztę z datownikiem na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, w zasadzie znaczek opłaty z bloku jest czysty, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.2 |
| 300 PLN | |
37937 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, gwarancja. | Fi.bl.3 |
| 1 250 PLN | |
37938 |
1944 wystawa filatelistyczna "Neubrandenburg", blok ze stemplem wystawy i stempelkiem okolicznościowym olimpijskim. | Fi.bl.3 |
| 500 PLN | |
37939 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Perzyński. | Fi.bl.3 |
| 1 000 PLN | |
37940 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie, zgodnie z przepisami przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano datownikiem obiegowym, rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym; w zasadzie wszystkie znaczki opłaty z bloku są czyste, w katalogu bloki prezentowane są z wyretuszowanym stemplem ozdobnym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 900 PLN | |
37941 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, blok sprzedawany przez pocztę ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; prawidłowo użyty pocztowo - znaczki zostały unieważnione datownikiem obiegowym i co bardzo ciekawe, dopiero następnego dnia; obok dostawiono stempel ozdobny z następnego dnia "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3", dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach dość rzadko, blok na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz. | Fi.bl.4 |
| 1 250 PLN | |