The auction will start on 19.04.2024

Auction 91. WW1 occupation postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
34350

1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", podstawowa seria.

Fi.ON17-28
295 PLN
34351

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", seria kasowana.

Fi.17-28
200 PLN
34352

1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Sejn.

Fi.ON28a
200 PLN
34353

1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Kowna.

Fi.ON28a
220 PLN
34354

1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach.

Fi.49-52
120 PLN
34355

1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta (Fi.60.-).

Fi.49-52
50 PLN
34356

1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria kasowana na wycinkach.

Fi.49-52
50 PLN
34357

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 14.2 z Lipawy (Libau) do Gąbina (Gumbinnen).

Fi.Cp1
30 PLN
34358

1916 kartka (część zwrotna kartki z opłaconą odpowiedzią) z niemieckiej poczty polowej 14. Dywizji Landwery 15.4.16 do Marienbergu.

Fi.Cp2B
100 PLN
34359

1916 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wysłana 5.II.1918 za pośrednictwem urzędu etapowego Noworadomsk (kasownik z wyróżnikiem "a") do Łęczycy.

Fi.Cp3
50 PLN
34360

1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa, czysta.

Fi.Cp4
40 PLN
34361

1916 kartka dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, minimalne zagięcia na obrzeżach.

Fi.Cp6
15 PLN
34362

1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana; według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "W miarę wzrostu taryfy, do kartek po 7½ fen pracownicy poczty niemieckiej doklejali znaczki po 2½ fen z nadrukiem "Gen.-Gouv. Warschau". Doklejanie znaczków prowadzono krótko (6 tygodni) i tylko na bieżące potrzeby, a nie na zapas, stąd w chwili przejmowania magazynów pocztowych przez Polaków tylko nieliczne kartki posiadały doklejki"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp6, 6
50 PLN
34363

1916 podstawowa seria dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego.

Fi.ON6-16
190 PLN
34364

1916 list ze Lwowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej ze Lwowa.


Mi.182
25 PLN
34365

1916 list wartościowy, wysłany 22.11 do Monachium za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 185 Dywizji Piechoty, datownik odbiorczy na odwrocie; zabezpieczające pieczęcie lakowe zdjęte.


30 PLN
34366

1916 list polecony z Chrzanowa 2.V.16 do Krakowa.


60 PLN
34367

1916 list urzędowy z Sosnowca 7.10.16 do Niemiec.


40 PLN
34368

1916 kartka z Łodzi do Niemiec przez Poznań, stempel cenzury z Poznania.


100 PLN
34369

1916 list firmowy z Warszawy do Lipska, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.


70 PLN
34370

1916 okupacja niemiecka, widokówka wysłana 8.11 z Będzina do Bad Oeynhausen, pieczęć formacyjna "4.Kompagnie LANDSTURM BATL. 2 WESEL"; dobry stan zachowania (przebarwienia).


40 PLN
34372

1916 list firmowy z Ciechocinka do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.


150 PLN
34373

1916 polecony list sądowy z Jasła do Lipnik, opłatę za doręczenie pobrano od odbiorcy znaczkiem dopłaty.


90 PLN
34374

1916 czysty formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty polowej.


100 PLN
34375

1916 kartka z Krakowa do zakopanego, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, widokówka Kraków - katedra na Wawelu.


20 PLN
34376

1916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku.


20 PLN
34377

1916 Warszawa, kompletna karta żywnościowa na ziemniaki z Warszawy. Ilustrowana litografia na papierze z poddrukiem giloszowym wraz ze stemplem Komisji Rozdziału Artykułów Żywnościowych


120 PLN
34378

1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", 5 + 20 fen (ciemnobłękitny) frankatura dwukolorowa - list ekspresowy wysłany 7.7 z Aleksandrowa do Berlina, koperta dla przesyłek poczty polowej z sygnaturą "B.Manke, Posen", pieczęć formacyjna nadawcy, przesyłkę nadano po godzinie 10 rano, berliński datownik przejściowy odciśnięto na froncie o godz 8:50 wieczorem, a odbiorczy na odwrocie o godz 9:10 - imponujące tempo doręczenia przesyłki! całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.8, 13b
120 PLN
34379

1917 okupacja austro-węgierska, karta wysłana z poczty etapowej Chełm „c” do poczty polowej nr 370 ze stemplem urzędu etapowego.

Fi.OA25a
45 PLN
34380

1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria kasowana.

Fi.53-72
150 PLN
34381

1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, 5 + 15 hal - frankatura dwukolorowa, list wysłany 28.VIII.1918 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (datownik K.u.K. ETAPPENPOSTAMT) do Zurychu, przeadresowany i dosłany do Berna, datowniki tranzytowe i odbiorcze poczty szwajcarskiej; stempel cenzury austriackiej w Feldkirch z parafką cenzora; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.56, 60
200 PLN
34382

1917 list polecony z Kielc do Nowego Targu.

Fi.60, 62
80 PLN
34383

1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, 20 hal - frankatura wielokrotna, polecony list wysłany 2.V.1918 z Kancelarii Generalnego Gubernatorstwa Wojskowego w Polsce za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "g"), adresowany do posła do Rady Państwa inż. Zygmunta Klemensiewicza; doskonała odbitka efektownej pieczęci urzędowej z godłem; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania.

Fi.61
300 PLN
34384

1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, znaczek za 10Kr. z rzadkim ząbkowaniem 11,5; z ledwo niewidocznym śladem podlepki, w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.72b
Mi.72B 
60 PLN
34385

1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej w Szczebrzeszynie do Wiednia, ocenzurowana w Zamościu.

Fi.Cp3
380 PLN
34386

1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.7 z Będzina do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp6
Mi.P5 
40 PLN
34387

1917 seria znaczków gazetowych.

Fi.OA49-52
35 PLN
34388

1917 cięta seria znaczków gazetowych ze zdjętymi podlepkami, 49nz i 52nz bardzo rzadkie.

Fi.OA49-52nz
350 PLN
34389

1917 znaczek gazetowy z ząbkowaniem 11,5.

Fi.OA49b
10 PLN
34390

1917 parka cięta znaczków gazetowych.

Fi.OA50nz
25 PLN