The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
41302

1935 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, znaczek za 10 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.7.36 z Sopotu do Wrocławia, znaczek unieważniony bardzo ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Internationales KASINO ZOPPOT Sommer und Winter!" (Międzynarodowe Kasyno w Sopocie czynne zimą i latem); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.255a
Mi.259b
120 PLN
41303

1935 przesyłka do Gdańska, list ekspresowy wysłany 26.VII z Rotterdamu; dla kontroli szybkiego doręczania przesyłek ekspresowych wprowadzono stempelki dla poszczególnych doręczycieli (Eilbotenstempel) - na odwrocie czarny prostokątny z zaokrąglonymi narożnikami stempelek doręczyciela z nr.25 i dwa datowniki: DANZIG z wyróżnikiem *5k i DANZIG 1 z wyróżnikiem "s" obydwa z dnia 27.7; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.382, 387
160 PLN
41304

1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.


40 PLN
41305

1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.82 euro), seria czysta z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
41306

1936 125 lecie kąpieliska morskiego Brzeźno (Mi.49,5 euro), seria kasowana z oboma odmianami koloru znaczka za 10 Pf.

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
41307

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.140.-), seria kasowana.

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
41308

1936 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.220.-), seria czysta.

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
41309

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
41310

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.P52a. P53e
100 PLN
41311

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, uszkodzony blok sprzedawany jako znaczek z bloku będący w idealnym stanie.

Fi.267a
60 PLN
41312

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, znaczki z bloku w formie tzw. małego bloczka, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.272-73 (bl.3)
Mi.274-75X
200 PLN
41313

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach.

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
41314

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.60 euro), seria kasowana.

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
41315

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pięknym stanie.

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
41316

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937, ostemplowana 6.6 wystawowym kasownikiem okolicznościowym (bez tekstu na odwrocie); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cpp4
Mi.PP3
300 PLN
41317

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
41318

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
90 PLN
41319

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.520.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
41320

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
41321

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2
90 PLN
41322

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok ostemplowany kasownikiem okolicznościowym 28.11 w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.3
350 PLN
41323

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok czysty w pięknym stanie.

Fi.bl.3 B1
Mi.Bl.3 PF I
320 PLN
41324

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki.

Fi.bl.3B1
450 PLN
41325

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER".

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
41326

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
30 PLN
41327

1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina.

Fi.282
60 PLN
41328

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
41329

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria czysta w pięknym stanie.

Fi.286-94
400 PLN
41330

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
700 PLN
41331

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
450 PLN
41332

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
41333

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.290
20 PLN
41334

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
41335

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach.

Fi.295-99
Mi.284-88 
30 PLN
41336

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU.

Fi.Cpp5
Mi.PP4 
200 PLN
41337

1938 seria znaczków dopłaty stemplowana grzecznościowo.

Fi.D43-7
100 PLN
41338

1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Mi.550 euro, Fi.760.-).

Fi.D43-47
Mi.P43-47
700 PLN
41339

1939 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 5 fen na dekoracyjnej karcie z herbem Gdańska, ostemplowany okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej.

Fi.287
100 PLN
41340

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta.

Fi.300-03
Mi.302-05
30 PLN
41341

1939 Dzień znaczka 1939, seria kasowana.

Fi.300-03
Mi.302-05
30 PLN