Auction 91. Danzig

41222

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 40.000/200 mk. w czworobloku z trzema błędami: na poz.75 "uszkodzone 0, e, n", na poz.85 "uszkodzone 0, n", na poz.86 "uszkodzone T", stan idealny, gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.152
Mi.158
360 PLN
41223

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
41224

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
41225

1923 wydanie przedrukowe w starej walucie, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.152-62
Mi.158-68
160 PLN
41226

1923 wydanie przedrukowe, najdroższy znaczek z serii w czworobloku, stan idealny.

Fi.154
Mi.160
240 PLN
41227

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

Fi.169s
30 PLN
41228

Fi.171-74
Mi.177-80
80 PLN
41229

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.171-74
Mi.177-80
20 PLN
41230

Fi.172
60 PLN
41231

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92
400 PLN
41232

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament".

Fi.180 B
Mi.186
300 PLN
41233

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski" (Fi.200.-) i dodatkowo "półksięzyc w cyfrze 5", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament".

Fi.181 B1
Mi.187 AF I
400 PLN
41234

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, znaczek za 1 G/1 000 000 Mk. z niekatalogowanym błędem nadruku "trójkąt w środku litery u", ślad po jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.183 B
Mi.189
100 PLN
41235

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
41236

1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Mi.110 euro).

Fi.D30-39
Mi.P30-39
180 PLN
41237

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
41238

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
41239

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
41240

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; kasownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.198
50 PLN
41241

Fi.200B2
450 PLN
41242

Fi.201-05
Mi.207-11
2 000 PLN
41243

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
41244

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25+25 Pf karta podwójna, gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach (karta bez błędów Fi.160.-).

Fi.Cp28
140 PLN
41245

Fi.Cp25abx
100 PLN
41246

Fi.Cp29
160 PLN
41247

Fi.Cp29
120 PLN
41248

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są praktycznie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (karta bez błędów Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
41249

1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny komplet 20 czystych kart 10 Pf i 20 Pf z ilustracjami, w tym karty z różnymi błędami.

Fi.Cp31-32
3 200 PLN
41250

Fi.Cp32
120 PLN
41251

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu (Fi.160.-).

Fi.Cp32
160 PLN
41252

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Rathaus; gruba linia adresowa złamana; karta dofrankowana i wysłana 20.2.1926 z urzędu Danzig-Langfuhr (Wrzeszcz) do Amsterdamu; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp38I B5, 188
130 PLN
41253

1926 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, list polecony wysłany 19.11 z Manheim do Gdańska, nalepka polecenia, na odwrocie idealnie odciśnięty datownik odbiorczy DANZIG z wyróżnikiem "*1s"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.391, 393
30 PLN
41254

1927 formularz sądowy użyty miejscowo w Gdańsku.

Fi.188
20 PLN
41255

Fi.196, 197
70 PLN
41256

1927 "XIX UNIV. KONGRESO DE ESPERANTO" (Światowy Kongres Esperanto) Danzig, kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej wysłanej 2.8; karta z prawej strony nieznacznie ściemniała).

Fi.Cp33I
120 PLN
41257

1927 list urzędowy wysłany 2.9 z VII Komisariatu w Gdańsku Nowym Porcie do Senatu Wolnego Miasta za pośrednictwem urzędu Danzig Neufahrwasser (Gdańsk Nowy Port) - datownik z wyróżnikiem "b", pieczęć nadawcy "VII. POLIZEI-REVIER BANZIG" i stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei d. Ablösg. Freie Stadt Danzig/ VII. Polizei-Revier Neufahrwasser"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

40 PLN
41258

1927 czysty formularz przekazu pocztowego (Zahlkarte), sygnatura S1 (5.27), rzadki walor w dobrym stanie zachowania (pionowo zgięcie).

120 PLN
41259

1928/1934 herb Gdańska w owalu, z potrójną linią pionową, 10 Pf na kartonie piaskowym, karta dofrankowana i 12.12.1934 wysłana do Hagi, co widać wyraźnie, doklejony znaczek odpadł po ostemplowaniu przesyłki, poczta holenderska naliczyła dopłatę, stempelek "T" z dopiskiem 10+75, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp42
60 PLN
41260

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta.

Fi.Cp45d
180 PLN
41261

1928/34 wydanie półilustrowane, potrójna linia rozdzielająca stronę adresową, papier marmurkowany, ilustracja Freie Stadt Danzig; Werderlandschaft; czysta.

Fi.Cp45d
180 PLN