The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 91. WW2 foreign postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
36880

1940-1 zestaw wycinków z Kłobucka i Kamyka.


35 PLN
36881

1940 list z Kamienicy Polskiej 15.3.40 do Katowic.


20 PLN
36882

1940 list polecony z Będzina do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy.


25 PLN
36883

1940 list polecony z Czeladzi do Berlina, na odwrocie stemple odbiorcze.


40 PLN
36884

1940 list z Będzina do Berlina.


20 PLN
36885

1940-1 zestaw wycinków z Kłobucka.


15 PLN
36886

1940 list urzędowy z Będzina do Berlina.


20 PLN
36887

1940 koperta stemplowana grzecznościowo w Dąbrowie.


15 PLN
36888

1940 grzecznościowo stemplowana kartka z Jeleśni koło Żywca.


15 PLN
36889

1940 list firmowy z Będzina do Niemiec.


25 PLN
36890

1940 list urzędowy z Dąbrowy 8.7.40 do Będzina.


35 PLN
36891

1940 list polecony z Grodźca do Berlina, koperta przycięta od góry, na odwrocie stempel odbiorczy.


40 PLN
36892

1940 kartka grzecznościowo stemplowana w Pabianicach.


10 PLN
36893

1940-1 zestaw wycinków z Ogrodzieńca, Mysłowic.


20 PLN
36894

1940-1 zestaw wycinków z Kamienicy i Sosnowca.


30 PLN
36895

1940-1 zestaw wycinków z kasownikami; Strzemieszyc, Szombierek i innymi.


40 PLN
36896

1940-1 zestaw wycinków z Poręby.


25 PLN
36897

1940-1 zestaw wycinków z Siewierza, Poręby, Czeladzi i Kazimierza.


60 PLN
36898

1940 list polecony z Grodźca 6.8.40 do Będzina.


25 PLN
36899

1940 list polecony z Dąbrowy 14.5.40 do Krakowa, na odwrocie stemple odbiorcze.


40 PLN
36900

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, koperta z listem wysłana 8.II z Łodzi do Stalagu XVIIc, prowizoryczny stempel nadawczy (polski przedwojenny wirnik), stempelki cenzury: okrągły cenzora nr.18 i "Geprüft" z dopisaną czerwoną kredką dużą literą "K"; ładna całość w doskonałym stanie zachowania.


150 PLN
36901

1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, sowiecka całostka wysłana 27.III ze Lwowa do Krakowa, znak opłaty skasowany polskim przedwojennym wirnikiem; idealny stan zachowania.


250 PLN
36902

1940 Obszary anektowane przez Niemcy, MYSZKÓW:
część na odpowiedź listownika obozowego Stalagu VIIIA wysłana 2.09 z Myszkowa do szpitala obozowego Lazarett Raichenbach, dwuobrączkowy datownik nadawczy MYSCHKOW (OBERSCHLES) z wyróżnikiem "a", stempelek cenzora obozowego nr.11, treść częściowo zaczerniona przez cenzurę; dobry stan zachowania;
karta datowana 15.II wysłana z Myszkowa do Stalagu VIIIA jednowierszowy w ramce stempelek "Myszkow (Oberschles)", obok odciśnięty, tego samego dnia, niemy datownik; stempelek cenzora obozowego nr.7 z parafką; walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); na karcie albumowej.


250 PLN
36903

1940 kartka z Łucka (dzisiaj Ukraina) 7.4.40 do Sandomierza, stempel cenzury niemieckiej.


150 PLN
36904

1940 kartka polecona z Kałusza (dzisiaj Ukraina) 29.9.40 do Warszawy, pod koniec 1940 Sowieci wywieźli w głąb Rosji wszystkich polskich mieszkańców miasta, stemple cenzury niemieckiej, piękny dekoracyjny walor.


300 PLN
36905

1940 list polecony z Gotenhafen - Gdynia do Warszawy, dobra frankatura.


120 PLN
36906

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, list wysłany 19.9 z Poznania do Nałęczowa, przeadresowany do Dęblina, ładna odbitka wirnika propagandowego.

Fi.AnN8
Mi.519 
40 PLN
36907

1941 Obszary anektowane przez Niemcy, widokówka wysłana 18.12 z Bydgoszczy do Lubska (Sommerfeld), znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym.


Mi.748 
40 PLN
36908

1941 ATAK NIEMIECKI NA ZWIĄZEK SOWIECKI - obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, list wysłany 24.6.41 - dwa dni po rozpoczęciu wojny niemiecko-sowieckiej - z Równego do Krasnoarmiejska; znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО СССР РОВНО РОВ.ОБЛ." z wyróżnikiem "Z" (З); mimo rozległych obszarów oryginalna korespondencja z terenów okupowanych jest rzadka, a z okresu panicznego wycofywania się Armii Czerwonej wręcz unikalna, walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta); gwarancja.


Mi.789A
400 PLN
36909

1941 Protektorat Czech i Moraw, podwójna karta pocztowa, czysta (Mi.25 euro).


Mi.P13 
40 PLN
36910

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, rzadka karta pocztowa z ilustracją 03, napisana po polsku, wysłana z urzędu pocztowego Równe 2 do Dubna, znak opłaty unieważniony radzieckim datownikiem "РОВНО 2 СССР РОВНО 2 РОВ.ОБЛ."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.


Mi.P165a
400 PLN
36911

1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - rozpoczęcie wojny niemiecko-sowieckiej, sowiecka karta pocztowa skasowana pamiątkowo 22.6 w dniu ataku niemieckiego na Związek Sowiecki w miejscowości Jeziory.


100 PLN
36912

1941 list polecony z Zabrzeg 5.7.41 do Wiednia, prowizoryczna erka, stempel odbiorczy na odwrocie.


25 PLN
36913

1941 list (druki) z Jeleśni do Niemiec, koperta przycięta od góry - brak klapy koperty.


10 PLN
36914

1941 list z Ogrodzieńca 3.3.41 do Niemiec.


20 PLN
36915

1941 koperta z Panek 18.2.41.


20 PLN
36916

1941 list polecony z Zawiercia 10.1.41 do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy.


30 PLN
36917

1941 kartka z Czeladzi 23.12.41 do Niemiec.


30 PLN
36918

1941 list polecony z Myszkowa 13.6.41 do Niemiec.


40 PLN
36919

1941 kartka z Kamienicy Polskiej 29.10.41 do Austrii.


15 PLN