The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26794

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
26795

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 3, gwarancja i oznaczenie.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
26796

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 87, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41
40 PLN
26797

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 63, znaczek bez gumy, gwarancja.

Fi.43
Mi.41 
20 PLN
SOLD
26798

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43
Mi.41 
35 PLN
26799

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.85 "ścięta końcówka litery S i pęknięta litera K", cień śladu po podlepce, gwarancja i opis Mikstein, Schmutz.

Fi.43
Mi.41
100 PLN
26800

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z", gwarancja i opis Landre.

Fi.43 B1
Mi.41 
200 PLN
26801

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.30 "uszkodzona litera A", na podlepce, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43 B3
Mi.41
250 PLN
26802

1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, prawy z rzadkim błędem na poz.30 "uszkodzone A" (Fi.510.-), z dobrze widocznym od strony gumy odciskiem błędu, bardzo ładny stan zachowania, sygnowane POLONUS, gwarancja i lekki opis pozycji Mikstein.

Fi.43+43 B3
Mi.41
750 PLN
26803

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
26804

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B1
Mi.41
60 PLN
26805

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 25 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
160 PLN
26806

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
26807

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie.

Fi.43B1
Mi.41
180 PLN
26808

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 44 z błędem "cienkie Z", gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B1
Mi.41
80 PLN
26809

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", praktycznie nie widoczne ślady po podlepce, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
120 PLN
26810

1919 wydanie krakowskie, znaczki z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", znaczki z różnych partii przedruku, pierwszy z wczesnej fazy z nieuszkodzoną literą P w POCZTA, drugi z późniejszej fazy przedruku z charakterystycznym wcięciem od góry w literze P w POCZTA, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.43B2
Mi.41
300 PLN
26811

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.43B3
Mi.41
150 PLN
26812

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.31 "uszkodzone obie litery P", bardzo ładny stan, kilkakrotnie sygnowany (PHILATELIA KRAKÓW, SALIKER), gwarancja i opis Jungjohann, fotoatest Schmutz.

Fi.44 B
Mi.42
4 000 PLN
26813

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 90 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.15 "cienkie Z" (Fi.8000.-), poza lekkim cieniem śladu po podlepce w bardzo ładnym stanie, gwarancja Ryblewski, z opisem Schmutz

Fi.44 B1
Mi.42
8 000 PLN
26814

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 4 z błędem "cienkie Z", delikatne ślady po dwóch podlepkach, poza tym w bardzo ładnym stanie opisanym w ateście, bardzo rzadki błąd przedrukowany w ilości około 100 sztuk, fotatest Mikulski.

Fi.44B1
Mi.42
12 500 PLN
26815

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadki błąd występujący na jednej pozycji w arkuszu na znaczku o nakładzie około 1.1100 sztuk, może istnieć mniej niż 10 sztuk znaczków z tym błędem, bardzo rzadki błędnodruk w doskonałym stanie, gwarancja Jungjohann, Mikstein.

Fi.44B2
Mi.42
18 000 PLN
26816

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 43, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.43
60 PLN
26817

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 38 na wycinku przekazu pocztowego (skartu) z Krosna, gwar. Schmutz

Fi.45I
Mi.43
180 PLN
26818

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 23, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
26819

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47, charakterystyczne uszkodzenie liter P, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
26820

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 86 - uszkodzony romb, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
280 PLN
26821

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 68, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
240 PLN
26822

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
26823

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
26824

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 67, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
80 PLN
26825

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.10, z charakterystycznym rozmazaniem nadruku występujacym na narożnych znaczkach, najczęsciej na poz. 10 i 100, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
250 PLN
26826

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Schmutz.

Fi.45I
Mi.43 
120 PLN
26827

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.54/65, bardzo ładny stan (pełna oryginalna guma), gwarancja Plewka, Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43 
400 PLN
26828

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.43, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43 
80 PLN
26829

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej z poz. 20, gwarancja i oznaczenie.

Fi.45I
Mi.44
60 PLN
26830

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z niekatalogowanym jeszcze błędem w postali silnego uszkodzenia liter PP, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.45IB
Mi.43
140 PLN
26831

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 kr. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.22 "zalany romb", mikroskopijna plamka w miejscu podlepki, ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem pozycji Schmutz.

Fi.45I
Mi.43
120 PLN
26832

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z nadrukiem pierwszą formą poz.1, rzadki w tym wydaniu częściowy skośny nadruk drugostronny CZT z POCZTA; nie jest to odbitka lustrzana - dużo częściej spotykany "abklatsch", tylko lekka odbitka na zagiętym narożnym znaczku, po lewej spacja - skraj formy przedrukowej, gwarancja Mikstein z opisem Schmutz.

Fi.45I
Mi.43 
1 200 PLN
26833

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 1 Kr. z błędem na poz.84 "S z łezką" na formularzu przekazu pocztowego (skart) wysłanym 8.VI z urzędu Przemyśl 1 do Krakowa, mieszana frankatura z wydaniami komisji Rządzącej i koronowym; na odwrocie datowniki odbiorcze i piękny stempel Polskiej Agencji Telegraficznej z Orłem w Koronie; znaczki tego wydania, szczególnie tak ciekawe, użyte na niefilatelistycznych przesyłkach są niezwykle rzadko spotykane; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.45I B, 63, 73
Mi.43, 62, 77
9 000 PLN