The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. Overprint editions 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26674

1919 Stanisław Mikstein, oryginalny ex libris jednego z najwybitniejszych polskich filatelistów i badaczy znaczków, twórcę m.in. metody badania znaczków wydania krakowskiego; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.30
600 PLN
26675

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 72, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.30
Mi.29
1 400 PLN
26676

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
26677

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 5 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.13, bardzo ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, Michel, gwarancja i opis Mikstein, Mikulski.

Fi.31
Mi.30
1 700 PLN
26678

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 81, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.31
Mi.30
3 800 PLN
SOLD
26679

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 7 z charakterystycznym błędem w postaci "braku dolnej części litery P w POCZTA", błąd ten występuje na wszystkich znaczkach z nadrukiem pierwszej formy oprócz najwcześniej przedrukowanych znaczków za 15, 50, 60 i 80 hal., gwarancja Rachmanow, Mikulski.

Fi.31B
Mi.30
1 620 PLN
SOLD
26680

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.55, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
160 PLN
26681

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
26682

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
26683

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 74, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
500 PLN
26684

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
26685

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z odwróconym nadrukiem na filatelistycznym liście ekspresowym z Cieszyna z firmy filatelistycznej Edmund Fürst.

Fi.32I, 38, 38No
Mi.31, 48, 48K 
900 PLN
26686

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z", gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32I B1
Mi.31 
250 PLN
26687

1919 wydanie krakowskie, znaczki za 25/80 hal. w tym jeden z odwróconym nadrukiem, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.24 "cienkie Z" oraz znaczek dopłaty za 5 hal z nadrukiem formą IIA poz.82 - skasowane unarodowionym kasownikiem Cieszyn 1 w dniu 26.I.19 na kopercie miejscowego listu ekspresowego opłaconego (wliczając znaczek dopłaty) tylko za expres - czyli tak jak listy urzędowe; zwraca uwagę odręczna adnotacja o wysokości niedopłaty "5 hl"; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo zgięta, brak tylnej klapy); same znaczki (Fi.805.-) gwarancja i opis Schmutz.

Fi.32I B1, 38, 38 No
Mi.31, 48
1 600 PLN
26688

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
26689

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
26690

1919 wydanie krakowskie, znaczek z rzadkim nadrukiem formy IIE z poz. 17, gwarancja.

Fi.32II
Mi.31 
300 PLN
26691

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem formą IIE poz.54 z drobnymi błędami "ułamana poprzeczka w T i przerwana w A", lekki ślad podlepki, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz.

Fi.32IIE B
Mi.31 
400 PLN
26692

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, ładny stan zachowania, fotoatest Petriuk.

Fi.33
Mi.32
1 200 PLN
26693

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37, gwarancja Kronenberg, Mikstein.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
26694

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.34
Mi.33
120 PLN
26695

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 90, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.34
Mi.33
180 PLN
26696

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 12 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.84 "S z łezką", niewidoczny cień śladu po podlepce, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein.

Fi.34
Mi.33
350 PLN
26697

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z błędem "uszkodzone A", gwarancja.

Fi.34 B3
Mi.33 
700 PLN
26698

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 34 z błędem "cienkie Z", gwarancja Berbeka.

Fi.34B1
Mi.33 
700 PLN
26699

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 39 "pełen romb", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
130 PLN
26700

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.35
Mi.34
180 PLN
26701

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.57, niewielki ślad podlepki, gwarancja i opis Gryżewski.

Fi.35
Mi.34
200 PLN
26702

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.100 "uszkodzone A (jak Ą) w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, kasowany na wycinku, gwarancja i opis pozycji.

Fi.35 B
Mi.34 
800 PLN
26703

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.34 "cienkie Z", lekki ślad podlepki, ładny stan, sygnowany ZAF KATOWICE, gwarancja i opis Gryżewski, Ryblewski.

Fi.35 B1
Mi.34
300 PLN
26704

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, unieważniony dwujęzycznym austriackim kasownikiem KRAKAU 10 / KRAKOW 10, gwarancja i opis kasownika Schmutz.

Fi.36
Mi.35
500 PLN
26705

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 84, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein, na życzenie za dopłatą dodatkowe gwarancje.

Fi.36
Mi.35
2 600 PLN
26706

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, bardzo ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.36
Mi.35
900 PLN
26707

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.4 "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.36 B1
Mi.35 
800 PLN
26708

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36 B10
Mi.35 
1 600 PLN
26709

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 73 z błędem "dwukropek", rzadkie - znaczków z tym błędem przedrukowano tylko 53 sztuki, gwarancja Mikstein, Jungjohann.

Fi.36B2
Mi.35 
1 500 PLN
26710

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy IIB z poz. 30, znaczek w doskonałym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
4 800 PLN
SOLD
26711

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIB poz.73, pięknie i bardzo czytelnie skasowany w Białej, sygnowany, gwarancja Brodetzki, z opisem Mikstein.

Fi.37II
Mi.36
5 500 PLN
26712

1919 wydanie krakowskie, gwarancja.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
26713

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN