Auction 90. Foreign Postage on Polish territory

25474

70 PLN
25475

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x58mm wysłana z miejscowości Poddębice do Warszawy, znak opłaty unieważniony datownikiem "ПОДДЕМБИЦКАЯ П.О.КАЛИШСК.Г." z dnia 26.ИЮН odciśniętym dodatkowo na froncie; na odwrocie datownik odbiorczy z następnego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.U30A
120 PLN
25476

1886 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 137x111mm wysłana z małej miejscowości Zamołodycze do Brunszwiku znak opłaty unieważniony datownikiem "ЗАМОЛОДЫЧЕ.П.О. СѢДЛЕЦ.Г." z dnia 28.ИЮН, odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datownik urzędu przejściowego w Radzyniu "РАДИНЪ ПОЧТ.ОТД. СЪДЛЕЦК.Г." z następnego dnia i stempel odbiorczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (koperta złożona poziomo i pionowo).

Mi.U30D
300 PLN
25477

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.

60 PLN
25478

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.

60 PLN
25479

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.

15 PLN
25480

1887 część z opłaconą odpowiedzią podwójnej karty pocztowej z napisami w języku niemieckim i polskim, dofrankowana i wysłana 25.IX z ekspedycji na dworcu w Krakowie (KRAKAU BAHNHOF) do Antwerpii, okrągły stempelek poczty belgijskiej z liczbą "75" i kasownik odbiorczy "ANVERS 27 SEPT"; treść pisana po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.

Fi.Cp7A
Mi.P55F, 45
120 PLN
25481

1887 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1883/84 o wymiarach 139x111mm wysłana z Wiłkomierza do Wilna, znak opłaty unieważniony datownikiem "ВИЛЬКОМIРЪ КОВЕН.Г." z dnia 3.MAP odciśniętym dodatkowo obok; na odwrocie datowniki: dodatkowy wiłkomirski ВИЛЬКОМIРЪ z ozdobnikiem z dnia 4.MAP i odbiorczy wileński z tego samego dnia; na froncie ładnie odciśnięty wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 5 PO POŁUDNIU (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 5 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo);

1890 GODZINNIK WILEŃSKI, rosyjska koperta za 7 kop wydania 1889/90 o wymiarach 145x120mm wysłana z Petersburga do Wilna, znak opłaty unieważniony kasownikiem numerowym 4, obok datownik Petersburski z dnia 17.ФЕВ; na odwrocie wileński datownik odbiorczy z 18.ФЕВ; na froncie wileński godzinnik odbiorczy WYDANO DO DORĘCZENIA O 12 (СДАНО АЛЯ ДОСТ. БЪ 12 ЧАСУ ДНЯ), rzadki walor w słabszym stanie zachowania (koperta u góry uszkodzona i złożona poziomo) na stronie albumowej.

Mi.U30D, U33D
160 PLN
25482

1888 list do Wilna, na froncie odbiorczy godzinnik z Wilna.

80 PLN
25483

Mi.53
40 PLN
25484

Mi.U33D
60 PLN
25485

Mi.U34A
60 PLN
25486

Mi.U35A
60 PLN
25487

1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa.

45 PLN
25488

Mi.P10IA
100 PLN
25489

Mi.S1
50 PLN
25490

Mi.S2B
120 PLN
25491

1890 obwoluta listu z Cosel (Koźle) do Kostenthal (Gościęcin).

40 PLN
25492

80 PLN
25493

1891 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 8.XII z Łodzi do Pragi, tam przeadresowana i 22.12 dosłana do miejscowości Rumburg (Rumbuk), całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.P13
60 PLN
25494

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 134x376mm; wysłana z Warszawy do Grodna, datownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.S4A
60 PLN
25495

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; dofrankowana i wysłana z Warszawy do Brunszwiku, znaki opłaty unieważnione stemplem rusztowym ВАРШАВА / I ЭКСП. / No 3; walor w dobrym stanie zachowania (opaska pionowo złożona).

Mi.S4B, 45yII
160 PLN
25496

30 PLN
25497

80 PLN
25498

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - kasownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.49
400 PLN
25499

70 PLN
25500

1894 list wysłany 4/5 z miejscowości Lisko do Jarosławia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Mi.53
50 PLN
25501

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.

Mi.54, 65
80 PLN
25502

70 PLN
25503

1894 list składany z Ostrowa do Wrocławia, niedoręczony zwrócony do nadawcy.

70 PLN
25504

20 PLN
25505

Mi.A1
400 PLN
25506

Mi.P8
600 PLN
25507

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.

30 PLN
25508

Mi.53
120 PLN
25509

Mi.P92
160 PLN
25510

70 PLN
25511

100 PLN
25512

70 PLN
25513

Fi.Ib
Mi.1bA
50 PLN