Auction 90. Town postage 1914-1918

26165

1918 Przedbórz, II wydanie, zestaw prób (makulatury) dwustronnych; 2 gr./10 gr. i 4 gr./6 gr., pierwsza 2 gr. - typ 2 na 10 gr. typ 1 z tłem zielonym, obie strony niegumowane, gwarancja Schmutz; druga 4 gr. - typ 1 na 6 gr. typ 3 bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/6A P2, 4A/5A P1
Mi.3C/6P, 4C/5P
2 000 PLN
26166

1918 Częstochowa, widokówka (przedstawiająca iskanie wszy) wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
600 PLN
26167

Fi.4-6
360 PLN
26168

Fi.4-6
260 PLN
26169

Fi.4-6
320 PLN
26170

Fi.4aNo, 5aNo
1 200 PLN
26171

1918 Sosnowiec, miejscowa karta przesłana 24.7, doręczona przez pocztę miejską tego samego dnia, czerwonolila datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z późną datą użycia 24.JUL.1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.4b
800 PLN
26172

Fi.7-9
120 PLN
26173

1918 Żarki, seria znaczków drugiego wydania, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
100 PLN
26174

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro) z pełna oryginalną gumą i w bardzo intensywnych barwach, gwarancja MKSTN Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
26175

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
26176

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 3 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja i opis typu Miktein(3), Brajer (1), Witkowski(4).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
26177

1918 Przedbórz, III wydanie, rzadki w tym stanie zachowania zestaw prób (makulatury) dwustronnych: za 2 gr. typ 1 na 10 gr. typ 3 po stronie gumowanej, za 4 gr. typ 1 na 6 gr. typ 3 po stronie gumowanej; zachowane z pełną oryginalną gumą, z jednym prześwitującym lekkim śladem podlepki ale bez żadnych zmieniających rysunek oznaczeń i sygnatur.

Fi.7A/10A, 8A/9A
Mi.7B/10B, 8B/9B
1 600 PLN
26178

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja.

Fi.7a
40 PLN
26179

1918 Przedbórz, IV wydanie, seria znaczków ciętych, znaczek za 5 hal. typu 1, za 10 hal. typu 2, za 15 hal. typu 1 i za 20 hal. typu 2, szerokie marginesy i ślady podlepek, gwarancja firmowa Witkowski Poznań, gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.11-14A
120 PLN
26180

1918 Przedbórz, IV wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 5 hal./10 hal. pierwsza 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej na 10 hal. typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad po podlepce, na tym wydaniu druki dwustronne są rzadkie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.11A/12A
Mi.11C/12C
800 PLN
26181

1918 Przedbórz, IV wydanie, ząbkowany znaczek poczty miejskiej za 5 hal jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej na kompletnej opasce gazetowej ofrankowanej austriackim znaczkiem gazetowym za 2 hal, wysłanej 2.III z Krakowa, znaczek poczty miejskiej skasowany stemplem z wizerunkiem herbu guberni radomskiej i napisami "RADA MIEJSKA MIASTA PRZEDBORZA"; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Przedborza należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej, pod spodem umieszczono skan tylnej strony przesyłki; gwarancja.

Fi.11B
1 600 PLN
26182

1918 Przedbórz, list z Gorzkowic do Przedborza ze znaczkiem poczty miejskiej, rzadka niefilatelistyczna przesyłka, prawidłowo opłacona.

Fi.11B
420 PLN
26183

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania; "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.13a; 12b
650 PLN
26184

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta w pięknie zachowanych dwunastoblokach (Mi.576 euro), znaczek za 5 hal. z charakterystyczna pionowa linia na prawym marginesie, tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, każdy znaczek gwarancja Brajer, Perzyński.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
500 PLN
26185

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Mikstein, Brajer, Ryblewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
40 PLN
26186

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
26187

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

30 PLN
26188

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA.

1 200 PLN
26189

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

25 PLN
26190

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

60 PLN
26191

1918 Luboml, zestaw znaczków poczty miejskiej w Lubomlu - luzaki na podlepkach.

35 PLN
26192

1919 Chęciny, seria czysta cięta z pełną oryginalną gumą i jednym lekkim śladem podlepki.

Fi.1-8A
200 PLN
26193

Fi.1-8B
320 PLN
26194

Fi.1-8B
200 PLN
26195

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
100 PLN
26196

1919 Chęciny, znaczki prywatnego wydania dla poczty miejskiej w Chęcinach.

30 PLN
26197

1921 Dąbrowa, seria czystych znaczków Magistratu miasta DĄBROWA w marginesowych czworoblokach, piękny stan z pełną oryginalną gumą.

1 000 PLN