The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 90. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
26125

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IVA MK
60 PLN
26126

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, zalany obrazek znaczka, gwarancja Berbeka.

Fi.IVB MK
45 PLN
26127

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VA
35 PLN
26128

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu.

Fi.VIA
50 PLN
26129

1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 10 gr. na papierze białym glansowanym, bez tła, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.V P5
400 PLN
26130

1916 Warszawa, czworoblok prób znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym, gwarancja.

Fi.VP5
400 PLN
SOLD
26131

1916 Warszawa, marginesowa, niegumowana - tak je wydano, litograficzna czarna próba znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym zwykłym (Mi.250 euro), lekka prześwitka poza rysunkiem znaczka, gwarancja i opis.

Fi.V P6
400 PLN
26132

1916 Warszawa, efektowna widokówka z sucho tłoczonym medalem pamiątkowym z profilem Juliusza Słowackiego, przesłana miejscowo 16.V, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym 17.V owalnym datownikiem; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.9
200 PLN
26133

1917 Przedbórz, I wydanie, seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.700.-), znaczek za 2 gr. typu 2, za 4 gr. typu 2, niezbyt duży ślad po podlepkach, ładny stan, gwarancja.

Fi.1-2A
Mi.1-2B
700 PLN
26134

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
26135

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
26136

1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
250 PLN
26137

1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
600 PLN
26138

1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, za 2 gr. w kolorach zielonym - typ 4 i ceglastym typ 7, za 4 gr. w kolorach brązowym typ 2 i oliwkowym cięta - typ 3 oraz ząbkowana - typ 7, wszystkie zachowane w bardzo ładnym stanie, gwarancje Schmutz (2), Mikstein (2), Rachmanow(1), firmowa CzerwonoBroda (1).

Fi.1A P1 P2, 2A P1 P2, 2B P1
2 500 PLN
26139

1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis.

Fi.1A P2
400 PLN
26140

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
80 PLN
26141

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania.

Fi.2b
60 PLN
26142

1917 Warszawa, list firmowy z Częstochowy do Warszawy, stempelek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie w kolorze czerwonym.

Fi.2b
60 PLN
SOLD
26143

1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski.

Fi.2m
900 PLN
26144

1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni!!! (26.IV-1.V) - na karcie pocztowej wysłanej 7.IV ze Splitu do Warszawy przez polskiego jeńca, stempelek cenzury austriackiej "K.u.k. ZENSURSTELLE SPLIT (SPALATO)" i niemieckiej we Wrocławiu "Überwachungsstelle VI.A.K. Geprüft Breslau"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.5a
3 000 PLN
26145

1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9b
80 PLN
26146

1917 Warszawa, poczta miejska pracowała na dwie zmiany (8-15 i 15-22), w celu dokładniejszej kontroli działalności ekspedycji zarządzono, aby I zmiana używała do odciskania stempelków taryfowych w barwie fioletowej, a II zmiana w barwie czerwonej;

"10 FENYGÓW" - fioletowy i czerwonoliliowy stempelki opłaty doręczeniowej IV wydania na miejscowym liście przesłanym 21.12, pierwsza, przedpołudniowa, próba doręczenia przesyłki (fioletowy stempelek) nie powiodła się ponieważ adresat przeprowadził się i przesyłkę należało dosłać, druga - popołudniowa (czerwonoliliowy stempelek) - była skuteczna; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja;
1918, miejscowa przesyłka władz niemieckich (zgoda na wyjazd do Hamburga) wysłana 16.1, pomimo oznaczenia "Heeressache" (sprawa wojskowa) zwalniającego przesyłkę od opłaty pocztowej, naliczono tę opłatę i obciążono nią adresata, jej wysokość określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, w tym przypadku "10 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania; owalna pieczęć listowa nadawcy "Kaiserlich Deutsches Generalgouvernement Warschau"; niecodzienny walor w słabszym stanie zachowania (karta zmniejszona i pionowo złamana); na karcie albumowej.

Fi.13a, 13b
300 PLN
SOLD
26147

1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania bardzo ładnie odciśnięty na ekspresowym liście wysłanym 24.9.18 ze Zduńskiej Woli do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy poczty niemieckiej z tego samego dnia WARSCHAU z wyróżnikiem "**g"; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na kopercie; gwarancja Schmutz.

Fi.15a
1 600 PLN
26148

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia.


160 PLN
26149

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
26150

1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
26151

1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 9.4 z Łęczycy do Pruszkowa, idealnie odciśnięty ciemnofioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
6 000 PLN
26152

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
26153

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
26154

1918 Luboml, seria cięta z szerokim marginesem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka".

Fi.1-5
100 PLN
26155

1918 Luboml, seria cięta w wielobloku z pustopolem opisanym w katalogu Fischer jako "z kuponem wielkości znaczka", fotoatest.

Fi.1-5
400 PLN
26156

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
26157

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
26158

1918 Luboml, seria cięta w arkuszach drukarskich z jedenastym znaczkiem w arkuszu z odwróconym nominałem i pustopolem, fotoatest.

Fi.1-5A
500 PLN
26159

1918 Luboml, seria ciętych znaczków w kompletnych arkuszach po 11 znaczków i jednym pustopolem i parką w układzie tete - beche, stan bardzo dobry, fotoatest.

Fi.1-5A ark.
750 PLN
26160

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 15.9 z Łodzi do Częstochowy, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
240 PLN
26161

1918 Żarki, znaczek poczty miejskiej na wycinku z listu, gwarancja Falkowski.

Fi.3
90 PLN
26162

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, tak wydano część nakładu bez gumy; 2 gr. (niekatalogowana) - typ 1 , 4 gr. - typ 1, 6 gr. - typ 2, 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja i opis typów Mikstein.

Fi.3-6 P2
2 400 PLN
26163

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
26164

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN