The new auction will start soon

Auction 90. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31523

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, narożna parka znaczków za 60 gr, dolny z błędem na poz.20 "rozdwojony czub orła", gwarancja.

Fi.1279 B1
Mi.1427
200 PLN
31524

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 60 gr. z błędem "dwóch pilotów", gwarancja.

Fi.1279 B2
Mi.1427 
50 PLN
31525

1963 20-lecie LWP, znaczek z przesuniętym drukiem barwy szarej szczególnie widoczne na samolocie.

Fi.1279MK
Mi.1427
75 PLN
31526

1963 20-lecie LWP, znaczek z błędem "reflektor na czołgu".

Fi.1281B1
Mi.1429
40 PLN
SOLD
31527

1963 20-lecie Ludowego Wojska Polskiego, znaczek za 2.50 zł. z błędem na poz.20 "uszkodzone O w POLSKIEGO", gwarancja.

Fi.1283 B1
Mi.1431 
50 PLN
31528

1963 20-lecie LWP, znaczek z błędem "uszkodzone O w POLSKIEGO".

Fi.1283B1
Mi.1431
40 PLN
31529

1963 Wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek za 60 gr z błędem "0 uszkodzone z lewej" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1287 B4
Mi.1416 
40 PLN
31530

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1287B1
15 PLN
31531

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, lewy znaczek z błędem "KOMOSIŁ".

Fi.1287B2
20 PLN
31532

1963 wizyta radzieckich kosmonautów w Polsce, pasek z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.1288
Mi.1436
40 PLN
31533

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
31534

1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche (parka za 30 gr zgięta wzdłuż perforacji).

Fi.1299-1301
Mi.1447-49
20 PLN
31535

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
31536

1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
45 PLN
31537

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
80 PLN
31538

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-).

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
45 PLN
31539

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
120 PLN
31540

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 7561 na papierze kremowożółtawym o grubości 0,09 mm z żółtawą matową gumą, druga o numerze 42957 na białym papierze o grubości 0,10 mm z białą błyszczącą gumą i trzecia najrzadsza o numerze 54699 na kremowoszarym papierze o grubości 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, dwie pierwsze odmiany bloków sprzedały się ostatnio na allegro za ponad 500 złotych.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
800 PLN
31541

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.38 FDC
Mi.Bl.29
70 PLN
31542

1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem.

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
150 PLN
31543

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
170 PLN
31544

1963 Zdobywanie kosmosu, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.40I (29)
Mi.Bl.31I
150 PLN
31545

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I (29I)
Mi.Bl.31I
180 PLN
31546

1963 zdobywanie kosmosu, blok z nie przeperforowanym górnym marginesem w idealnym stanie.

Fi.bl.40II
Mi.Bl.31II
350 PLN
31547

1963 zdobywanie kosmosu, blok bez perforacji na górnym marginesie na papierze prążkowanym pionowo od strony gumy. Rzadka kombinacja odmian.

Fi.bl.40IIx
Mi.Bl.31II
450 PLN
31548

1963 Zdobywanie kosmosu, blok na papierze żeberkowanym (Fi.350.-), zwraca uwagę bardzo niski numer bloku - to egzemplarz z pierwszej setki, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix (29)
Mi.Bl.31I
400 PLN
31549

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem - odmiana na papierze żeberkowanym pionowo na kopercie FDC, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix (29)
Mi.Bl.31I 
300 PLN
31550

1963 list wojskowy z jednostki wojskowej pod Siemirowicami do Wrocławia.


25 PLN
31551

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych we Wrocławiu, komplet 4 arkusików z winietkami wystawowymi (po dwa ząbkowane i nieząbkowane) w kolorach zielonym i brązowym; na kartach albumowych; bardzo dobry stan zachowania.


200 PLN
31552

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych we Wrocławiu, brak ząbkowania poziomego - wadliwie wykonany ząbkowany arkusik winietek wystawowych w kolorze brązowym; na karcie albumowej; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
31553

1964 rocznik kopert FDC (bez bl.: 41(30), 42(31); Fi.126.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
40 PLN
31554

1964 rocznik znaczków czystych (Fi.317.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
170 PLN
31555

1964-1965 TOM VI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1309-1503
Mi.1457-1652
400 PLN
31556

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek za 30 gr z błędem "brak pionowych białych tasiemek przy numerze startowym" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1310 B1
Mi.1458
30 PLN
31557

1964 zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, prawy znaczek z błędem "brak tasiemek przy numerze startowym".

Fi.1310B1
Mi.1458
20 PLN
31558

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, narożny czworoblok znaczka za 1 zł bez druku barwy ciemnozielonej - brak nominału i dłoni skoczka narciarskiego.

Fi.1313MK
Mi.1461
1 700 PLN
31559

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, parka pozioma z bloku, czysta.

Fi. 1314+131 (bl.41)
Mi.1462B+1464B
50 PLN
31560

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, czworoblok kasowany abonamentowo z pełną gumą, znaczki ze zdwojeniem druku barwy niebieskiej - nominału i oznaczenia waluty, znane tylko kasowane, powyżej po lewej druk normalny i powiększenie druku z oferowanego czworobloku, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1314MK
Mi.1463
600 PLN
31561

1964 karnet - numerowany "XX-LECIE PRL", dołączona oryginalna korespondencja "Z polecenia Obywatela Ministra przesyłam karnet, wydany z okazji XX-lecia PRL" podpisano Dyrektor Gabinetu T.Wdowiak.

Fi.1325-26, 1355-64
Mi.1473-74, 1503-12
80 PLN
SOLD
31562

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, seria z odmianami papieru x i v.

Fi.1337-41
Mi.1485-9
25 PLN