The new auction will start soon

Auction 90. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
30262

1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha.


400 PLN
30263

1946 list z Workuty do Bytomia, stempel urzędu cenzury 3218, ładna dokumentacja obiegu pocztowego.


220 PLN
30264

1946 list polecony z Rosji do Sułkowic, stempel urzędu cenzury nr 3174.


60 PLN
30265

1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267.


100 PLN
30266

1946 kartka z PCK okręgu Śląsko - Dąbrowskiego do Czerwonego Krzyża w Monachium.


130 PLN
30267

1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii.

Fi.375, 395, 408b
50 PLN
30268

1947 mieszana frankatura na ekspresie poleconym z Łodzi 30.12.47 do Warszawy.

Fi.383, 395, 429A, 4
Mi.417, 428, 463B, 4
50 PLN
30269

1947 list polecony z Krakowa 8.XI.47 do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395
Mi.428 
20 PLN
30270

1947 miejscowy list polecony z Gdyni 21.7.47, automatyczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.395
25 PLN
30271

1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych.

Fi.395, 399
Mi.428, 432
40 PLN
30272

1947 list polecony z Strzegowa 19.9.47 do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.396
Mi.429 
25 PLN
30273

1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii.

Fi.397
Mi.430
10 PLN
30274

1947 ekspres polecony z Zakopanego 23.6.47 do Jarosławia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.397
Mi.430 
25 PLN
30275

1947 kartka polecona lotnicza z Warszawy 30.V.47 do Szwajcarii.

Fi.398, Cp96
30 PLN
30276

1947 lotniczy list polecony z Rypina do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie nalepka kwestarska i stemple odbiorcze.

Fi.399
Mi.432
70 PLN
30277

1947 list z Gliwic do Niemiec, stempel i zalepka amerykańskiej cenzury wojskowej.

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
30278

1947 list polecony z Przerośli 29.8.47 do Stanów, na odwrocie liczne stemple odbiorcze.

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
30279

1947 pojedyncza frankatura na liście z Rypina 18.12.47 do Warszawy, prowizoryczny kasownik Rypin.

Fi.409
Mi.442 
20 PLN
SOLD
30280

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016).

Fi.409
Mi.442 
20 PLN
SOLD
30281

1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
30282

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
30283

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451 
120 PLN
30284

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 3+7 zł. z wyraźnym abklatschem nadruku, gwarancja.

Fi.416
Mi.451 
180 PLN
30285

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z bardzo wyraźnym abklatschem nadruku.

Fi.416
Mi.451 
50 PLN
30286

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie.

Fi.416
Mi.4514
25 PLN
30287

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta pierwszego dnia obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy z Poznania.

Fi.417
Mi.452
170 PLN
30288

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz.

Fi.417 B+B+B
Mi.452 
240 PLN
30289

1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia.

Fi.418
Mi.454 
10 PLN
30290

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. z fałszywym pomarańczowym nadrukiem na stronie gumowanej, bardzo rzadkie i ciekawe dla celów porównawczych.

Fi.418 FFi
Mi.454 
150 PLN
30291

1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454 U
2 400 PLN
30292

1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454 
10 PLN
30293

1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja.

Fi.418b B
Mi.454
80 PLN
30294

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.418b B
Mi.454 
50 PLN
30295

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.418nz
Mi.451U
500 PLN
30296

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U 
900 PLN
30297

1947 wydanie przedrukowe, narożny nieząbkowany czworoblok, gwarancja Wiatrowski.

Fi.418nz
Mi.454U 
1 000 PLN
30298

1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja.

Fi.418nz B2
Mi.454U
400 PLN
30299

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.10000.-), drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy przed drukiem znaczków, tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków - stosowne adnotacje prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną z tu oferowanych (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelistyki na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; cena wywoławcza na trzy próby z każdego czworobloku liczona nieco niżej, a jedynie tej przy oznaczeniu walca nieco wyżej niż wycena katalogowa takich prób, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420 P1(a, b)
Mi.455
18 000 PLN
30300

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
30301

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
SOLD