30262 |
1946 lotniczy list polecony ze Skarżyska Kamiennej do Stanów Zjednoczonych, list wysłano w przedwojennej kopercie lotniczej, opłatę pobrano gotówką - adnotacja ołówkiem "Taxe percue / 51 zł", przedwojenna erka, stempel cenzury wojskowej nr 1636 i odbiorczy na odwrocie, bardzo ciekawy i rzadki walor, gwarancja i fotoatest Walocha. | |
| 400 PLN | |
30263 |
1946 list z Workuty do Bytomia, stempel urzędu cenzury 3218, ładna dokumentacja obiegu pocztowego. | |
| 220 PLN | |
30264 |
1946 list polecony z Rosji do Sułkowic, stempel urzędu cenzury nr 3174. | |
| 60 PLN | |
30265 |
1946 list z Londynu opłacony frankaturą mechaniczną Polskiego czerwonego Krzyża w Londynie do Białej podlaskiej, stempel urzędu cenzury nr 3267. | |
| 100 PLN | |
30266 |
1946 kartka z PCK okręgu Śląsko - Dąbrowskiego do Czerwonego Krzyża w Monachium. | |
| 130 PLN | |
30267 |
1947 lotniczy list polecony z Lublina do Anglii. | Fi.375, 395, 408b |
| 50 PLN | |
30268 |
1947 mieszana frankatura na ekspresie poleconym z Łodzi 30.12.47 do Warszawy. | Fi.383, 395, 429A, 4 Mi.417, 428, 463B, 4 |
| 50 PLN | |
30269 |
1947 list polecony z Krakowa 8.XI.47 do Katowic, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.395 Mi.428 |
| 20 PLN | |
30270 |
1947 miejscowy list polecony z Gdyni 21.7.47, automatyczna erka, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.395 |
| 25 PLN | |
30271 |
1947 polecony list lotniczy z Aleksandrowa Kujawskiego do Stanów Zjednoczonych. | Fi.395, 399 Mi.428, 432 |
| 40 PLN | |
30272 |
1947 list polecony z Strzegowa 19.9.47 do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.396 Mi.429 |
| 25 PLN | |
30273 |
1947 list lotniczy z Lublina 3.4.47 do Wielkiej Brytanii. | Fi.397 Mi.430 |
| 10 PLN | |
30274 |
1947 ekspres polecony z Zakopanego 23.6.47 do Jarosławia, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.397 Mi.430 |
| 25 PLN | |
30275 |
1947 kartka polecona lotnicza z Warszawy 30.V.47 do Szwajcarii. | Fi.398, Cp96 |
| 30 PLN | |
30276 |
1947 lotniczy list polecony z Rypina do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie nalepka kwestarska i stemple odbiorcze. | Fi.399 Mi.432 |
| 70 PLN | |
30277 |
1947 list z Gliwic do Niemiec, stempel i zalepka amerykańskiej cenzury wojskowej. | Fi.408a Mi.441a |
| 40 PLN | |
30278 |
| 20 PLN | |
30279 |
1947 pojedyncza frankatura na liście z Rypina 18.12.47 do Warszawy, prowizoryczny kasownik Rypin. | Fi.409 Mi.442 |
| 20 PLN SOLD | |
30280 |
1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 18.7 (Myślicki 47 016). | Fi.409 Mi.442 |
| 20 PLN SOLD | |
30281 |
| 120 PLN | |
30282 |
| 40 PLN | |
30283 |
| 120 PLN | |
30284 |
| 180 PLN | |
30285 |
| 50 PLN | |
30286 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, narożna parka z oznaczeniem walca na marginesie. | Fi.416 Mi.4514 |
| 25 PLN | |
30287 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, koperta pierwszego dnia obiegu, na odwrocie stempel odbiorczy z Poznania. | Fi.417 Mi.452 |
| 170 PLN | |
30288 |
1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, czworoblok znaczków za 5+15 zł. z wyraźnym abklatschem i z trzema błędami na znaczkach podstawowych: na poz.55 "kropka przy prawym G", na poz.56 "kropka nad K" i na poz.65 "ukośne kreski od liter L i KA", gwarancja Schmutz. | Fi.417 B+B+B Mi.452 |
| 240 PLN | |
30289 |
1947 pojedyncza frankatura na liście z Tarnobrzega 1.8.47 do Jarosławia. | Fi.418 Mi.454 |
| 10 PLN | |
30290 |
| 150 PLN | |
30291 |
1947 wydanie przedrukowe, narożny czworoblok znaczków ciętych z lekko przesuniętym czerwonym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł. z oznaczeniem walca N.1.W.IV. pod 91/92 znaczkiem na dolnym marginesie; na tym wydaniu występuje ono tylko w tym narożniku arkusza, więc blok legitymacyjny ciętego znaczka jest unikalny, gwarancja Schmutz. | Fi.418 nz Mi.454 U |
| 2 400 PLN | |
30292 |
1947 list z Warszawy do Jarosławia, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | Fi.418b Mi.454 |
| 10 PLN | |
30293 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowy czworoblok znaczków z pomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., prawy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone Z w ZŁ", gwarancja. | Fi.418b B Mi.454 |
| 80 PLN | |
30294 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z zalanym ciemnopomarańczowym nadrukiem nowej wartości 5/6 zł., gwarancja Krawczyk. | Fi.418b B Mi.454 |
| 50 PLN | |
30295 |
| 500 PLN | |
30296 |
| 900 PLN | |
30297 |
| 1 000 PLN | |
30298 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 400 PLN | |
30299 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; dwa czworobloki unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim (Fi.10000.-), drukowanych z walca N.2.W.1 - pierwszy to tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek; drugi to próby z ostatniej fazy przed drukiem znaczków, tzw. wersja "b" z oznaczeniem walców przeniesionym pod 91 i 100 znaczek - jak w wydaniu definitywnym, drukowana 26.IV.1947, która została zaakceptowana; po oczyszczeniu walca przystąpiono do druku znaczków - stosowne adnotacje prof.S.Miksteina na dolnym marginesie; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną z tu oferowanych (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelistyki na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; cena wywoławcza na trzy próby z każdego czworobloku liczona nieco niżej, a jedynie tej przy oznaczeniu walca nieco wyżej niż wycena katalogowa takich prób, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420 P1(a, b) Mi.455 |
| 18 000 PLN | |
30300 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
30301 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11. | Fi.420-7B Mi.455-62A |
| 300 PLN SOLD | |