Auction 90. Communist Poland 1945-1952

30222

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty, fotoatest Walocha.

Fi.407nz
Mi.439U
500 PLN
30223

Fi.407nz
Mi.439U
600 PLN
30224

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
30225

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.408a
Mi.441a
25 PLN
30226

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
30227

Fi.408a, b
Mi.441a, b
125 PLN
30228

Fi.408a MK
Mi.441a
600 PLN
30229

1946 Będzin, narożny znaczek z niekompletnym numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
30230

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, znaczek za 6 zł. z rzadkim ząbkowaniem liniowym ZL11 (Fi.200.-), uszkodzony prawy górny narożnik, gwarancja Krawczyk.

Fi.409a
Mi.442
80 PLN
30231

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł., blok legirymacyjny N.1.W.I.

Fi.410
Mi.443
30 PLN
30232

1946 7 rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.411
Mi.444
70 PLN
30233

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.411
Mi.444
60 PLN
30234

1946 7 rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, parka znaczków ciętych za 3+12 zł. (Fi.1400.-), górny znaczek ślad podlepki i żyłka w papierze, dolny lekki ślad po podlepce, prezencja bardzo ładna, gwarancja Schmutz.

Fi.411 nz
Mi.444 U
600 PLN
30235

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, marginesowy znaczek cięty, fotoatest Walocha.

Fi.411nz
Mi.444U
530 PLN
30236

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
30237

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
120 PLN
30238

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
30239

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku.

Fi.412-4
Mi.445-7
400 PLN
30240

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria grzecznościowo stemplowana.

Fi.412-4
Mi.445-7
260 PLN
30241

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
30242

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
650 PLN
30243

1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł.

Fi.412-4, bl.9 FDC
Mi.445-7, Bl.9
7 500 PLN
30244

1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach.

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
30245

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
500 PLN
30246

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
30247

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku, jeszcze jako pasek z bloku oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46., czyli praktycznie w ostatnim dopuszczalnym momencie, gwarancja Schmutz.

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
30248

1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3200.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
30249

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk.

Fi.415a-c
Mi.448-50
120 PLN
30250

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków z błędem "plamka nad 1896".

Fi.415a-c B1
Mi.448-50
60 PLN
30251

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok z fragmentem listwy ochronnej po lewej stronie. Stan idealny.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
650 PLN
30252

1946 Komisja edukacji Narodowej, blok w doskonałym stanie.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
600 PLN
30253

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja.

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
410 PLN
30254

1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok czysty (Fi.1100.-), bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.9
770 PLN
30255

70 PLN
30256

1946 kartka z Niemiec do Wrocławia, stempel Urzędu Cenzury nr 3221 i odbiorczy UP Wrocław 7 w kolorze fioletowym.

60 PLN
30257

1946 kartka polecona z Dębowca koło Jasła do Krakowa, stempel prowizoryczny z ręcznie wpisana datą, opłata gotówkowa również ręcznie wpisana.

150 PLN
30258

1946 list z Niemiec do Środy, stempel urzędu cenzury nr 3239, zalepka cenzury brytyjskiej.

70 PLN
30259

1946 "Fabryka Kabli Spółka Akcyjna" - 300 gr frankatura mechaniczna D77 Kraków, list (koperta okienkowa) wysłany 3.VII, zwraca uwagę wykorzystanie koperty z okresu okupacji "KABELWERK KRAKAU"; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
30260

30 PLN
30261

30 PLN