Auction 90. Plebiscites 1920-1922

28207

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki - odmiana I - druk jednobarwny, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
80 PLN
28208

Fi.IIIx1
360 PLN
28209

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze ciemnozielonym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - unikalna wczesna "nieostra" faza druku - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze, inne cechy w tej fazie słabiej widoczne, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
480 PLN
28210

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze zielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - białe litery grubsze, zielone cieńsze, szeryfy mocniej zaznaczone, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIy
400 PLN
28211

Fi.IVy
360 PLN
28212

Fi.Ix1
160 PLN
28213

Fi.VIIIx2
480 PLN
28214

Fi.VIy
320 PLN
28215

Fi.Xz
480 PLN
28216

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
28217

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
28218

Fi.1-7A
290 PLN
28219

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
28220

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
28221

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, znaczek za 20 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.2A B1
Mi.2BI
120 PLN
28222

1921 Górny Śląsk - Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, nienotowany znaczek za 30 f. z błędem "odwrócone y zamiast f" (na 20 i 40 f. wycena Mi.100 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.3A B1
Mi.3B PFI
80 PLN
28223

Fi.16
80 PLN
28224

1921 Górny Śląsk, niemiecka litograficzna karta propagandowa "Die alte Heimat", wysłana 21.3 z Bytomia (Beuthen) do Berlina; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.16, 18
120 PLN
28225

Fi.18, 25
90 PLN
28226

1921 Górny Śląsk, seria na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
28227

Fi.30-40
1 200 PLN
28228

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
28229

1921 Olsztyn, banknot 10 fenigów, bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
28230

180 PLN
28231

380 PLN
28232

1922 list miejscowy z Rybnika 15.5.22.

Fi.22
50 PLN
28233

1922 Górny Śląsk - URBANOWICE (Pszczyna), polski datownik ładnie odciśnięty 7.XII na znaczku za 5 mk; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.155
Mi.12
150 PLN