Auction 90. Plebiscites 1920-1922

28167

Fi.1-9
100 PLN
28168

Fi.1-9
600 PLN
28169

1920 Śląsk Cieszyński, seria z przedrukiem S.O. w I typie, czyste.

Fi.1-10I
40 PLN
28170

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.1-14
250 PLN
28171

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, parka z przesuniętym w dół nadrukiem.

20 PLN
28172

1920 Kwidzyn, I wydanie mediolańskie, parka znaczków za 15 Pf. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, ta wartość niekatalogowana, inne wartości (Fi.500.-), w katalogu Michel katalogowany bez perforacji na górze (18Uo 180 euro), bez gumy, dolny znaczek słabe ząbkowanie, gwarancja Krawczyk.

Mi.3UMw
120 PLN
28173

150 PLN
28174

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 1.9 z Bytomia (Beuthen) - w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej - do Neustadt (Prudnik); karta pionowo zgięta.

Fi.5, Cp2
40 PLN
28175

150 PLN
28176

1920 wydanie dla Śląska Cieszyńskiego, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem.

60 PLN
28177

1920 Górny Śląsk, I wydanie plebiscytowe, parka znaczków za 5 Mk. w kolorze czerwonopomarańczowym z międzypolami i pustopolami, piękny stan zachowania.

Fi.9a Pw 9a
Mi.9ZW
600 PLN
28178

1920 Górny Śląsk, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 10/20 f. na białym papierze z abklatschem nadruku.

Fi.11
20 PLN
28179

Fi.11s
350 PLN
28180

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, pionowa parka znaczków za 3 Pf. w kolorze szaroczarnym rozdzielona międzypolem (Mi.14 euro), górny znaczek z uszkodzoną gumą.

Fi.13b
Mi.13c ZS
20 PLN
28181

1920 Olsztyn, luzaki z serii (brak znaczka za 2,50 mk), gwarancja Weźranowski.

Fi.15-26, 28
100 PLN
28182

Fi.15-28
250 PLN
28183

Fi.15-28 (18b)
220 PLN
28184

1920 Górny Śląsk, sekretnik z pełną treścią wysłany 2.6.21 z Opola (w wyniku plebiscytu przyznanego stronie niemieckiej) do Soltau; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.16, 22
150 PLN
28185

1920 list polecony z Opola 12.7.20 do Niemiec, pionowa parka znaczków za 10 Pf rozdzielona pustopolem,na korespondencji rzadko spotykane, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.16, 22
300 PLN
28186

Fi.17b
150 PLN
28187

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 15 Pf. w kolorze karminowobrązowym, cena katalogowa wykazuje silną tendencję wzrostową (Fi.1200.-), gwarancja i opis Mikulski.

Fi.18b
800 PLN
28188

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, znaczek za 20 Pf. w bardzo rzadkim kolorze ultramarynowym (Fi.800.-), gwarancja i opis Hey BPP.

Fi.19a
600 PLN
28189

1920 Górny Śląsk - TURAWA, datownik typu I, czytelnie odciśnięty 30.11 na znaczku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.21
80 PLN
28190

1920 Górny Śląsk - BOTZANOWITZ (Kr.ROSENBERG OBERSCHL.) - Bodzanowice, datownik typu II, ładnie odciśnięty 16.7 na znaczku na wycinku, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; dobry stan zachowania.

120 PLN
28191

1920 Olsztyn, II wydanie plebiscytowe, 75 Pf + 1,25 Mk - ekspresowy list polecony wysłany 23.6 z Nidzicy (Neidenburg) do Hanoweru, kasownik odbiorczy 27.6 na odwrocie; opłata niezgodna z taryfą, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.23a, 25a
160 PLN
28192

Fi.23b
100 PLN
28193

1920 Kwidzyn, wydanie przedrukowe, seria kasowana na wycinkach.

Fi.26-29
160 PLN
28194

1920 Kwidzyn, seria znaczków wydania przedrukowego.

Fi.26-29a
220 PLN
28195

1920 Olsztyn, znaczek w kolorze brązowym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski.

Fi.26c
250 PLN
28196

1920 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej + wydanie przedrukowe, 2x5Mk + 4Mk/60Pf, list polecony wysłany 14.2.22 z Katowic do Krakowa, dekoracyjna koperta firmowa "Wotan", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.29, 41
800 PLN
28197

1920 Kwidzyn, II wydanie mediolańskie, seria kasowana na wycinkach; na karcie wystawowej.

Fi.30-43
400 PLN
28198

1920 Górny Śląsk, czysta całostka, na odwrocie niewielkie zaplamienie.

100 PLN
28199

1920 Górny Śląsk, czysta całostka I wydania (Fi.35.-).

Fi.Cp2
30 PLN
28200

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.20.-).

Fi.Cp4
20 PLN
28201

Fi.Cp4, 3, 16
50 PLN
28202

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na rzadszym białym kredowanym grubym papierze - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, zachowany w pięknym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Dx2
240 PLN
28203

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.Dx2
160 PLN
28204

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
28205

Fi.IIGx2
160 PLN
28206

Fi.IIIx1
240 PLN