The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
17291

1918 znaczek pierwszego wydania poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.1
150 PLN
17292

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.4000.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz.

Fi.1-11
2 600 PLN
17293

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria w bardzo ładnym stanie z minimalnymi, albo wręcz niewidocznymi śladami po podlepkach, gwarancja Gryżewski, Rachmanow, Petriuk, Mikstein, Łaszkiewicz, Perzyński, najważniejsze znaczki za 10/7 kop. gwarancja Rachmanow, Petriuk i cięty za 70 kop. Gryżewski, Łaszkiewicz i Perzyńsk1.

Fi.1-11
4 200 PLN
17294

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; narożny sześcioblok znaczków za 15 kop. (Fi.480._), dodatkowo prawy górny z błędem na poz.90 "uszkodzone l w Pol.", a lewy dolny z błędem na poz.98 "uszkodzone o w Pol.", zachowany w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.6
600 PLN
17295

1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poziome złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Schmutz.

Fi.9
25 PLN
17296

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe; czworoblok znaczków za 50 kop. użytych jako fiskalne, rzadkie.

Fi.10
144 PLN
SOLD
17297

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta, gwarancja Schmutz.

Fi.12-15A
Mi.12-15B
120 PLN
SOLD
17298

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
17299

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, piękny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Gryżewski, Ćwiertnia.

Fi.12-15B
Mi.12-15A
1 800 PLN
17300

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.12A
25 PLN
17301

1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein.

Fi.12A
15 PLN
17302

1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.12A
40 PLN
17303

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. z podwójnym nadrukiem i z pełną oryginalną gumą (Fi.2000.-), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Petriuk BPP.

Fi.13A Np
Mi.13B 
1 600 PLN
17304

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.13aA
25 PLN
17305

1918 wydanie poczty Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, parka znaczków III wydania z międzypolem.

Fi.13aA
130 PLN
17306

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak.

Fi.15A
60 PLN
17307

1918 drugie wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz.

Fi.15A
30 PLN
17308

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe; prawie kompletny nadruk na makulaturze znaczka rosyjskiego, absolutnie niespotykane, gwarancja Jungjohann BPP.

Fi.15A MK
Mi.15B 
4 000 PLN
17309

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp2
150 PLN
17310

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop z nadrukiem przesuniętym ku górze, czysta; walor na karcie albumowej w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp2
250 PLN
17311

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.5 w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.180.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
60 PLN
17312

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
17313

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
100 PLN
17314

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp4
150 PLN
17315

1918 fałszerstwo znaczków wydania I-go poczty I. Korpusu Dowbora - Muśnickiego, na rewersie dodatkowe stemple, materiał porównawczy.

Fi.FALSE
30 PLN
SOLD
17316

1918 poczta jeniecka Neustadt, specjalny formularz Offizier-Polenlager Neustadt wysłany 24.I do Warszawy z obozu jenieckiego dla oficerów Polaków wyłączonych spośród jeńców rosyjskich, pieczęć cenzury niemieckiej i fioletowy stempelek doręczeniowy "10 FENYGÓW" IV wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; osobne obozy dla Polaków utworzono dzięki staraniom wpływowych rodaków w Berlinie w połowie 1916 roku, pierwszy w Elwagen, drugi, początkowo w Helmstadt, przeniesiono później do Neustadt; starszym oficerem obozu był pułkownik Jan Bykowski; co bardzo ciekawe, widać wyraźnie krzyż po odczynniku wykrywającym ukryte dopiski atramentem sympatycznym; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


700 PLN
17317

1918 Polski Korpus Posiłkowy - podwójna karta pocztowa wysłana 26.I z Horodenki do Centralnego Urzędu Ewidencyjnego w Piotrkowie, stempel wpływu "CENTRALNY URZĄD EWIDENCYJNY Polskiego Korpusu Posiłkowego" z datą 5.II na odwrocie, stempelek cenzury w Kołomyi.


100 PLN
17318

1918 Polski Korpus Posiłkowy - 2 pułk ułanów P.K.P., ilustrowany formularz (Kucharski K.87.), stopień rzadkości - 8 punktów, datowany 13.I w Kołomyi, wysłany 15.1 ze Stanisławowa do miejscowości Rąblów, stempel formacyjny z orłem "2 Pułk Ułanów/ 5 szwadron/ WOJSK POLSKICH" - nieopisany u Berka!!! rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


500 PLN
17319

1918 karta polowa wysłana 29.1.18 (bardzo późna data) z kompanii karabinów maszynowych 3. pp do Kielc, fioletowy stempel formacyjny z orłem "3.P.P. POLSK.KORP.POSIŁKOWEGO * PIECZĄTKA POCZTOWA".


50 PLN
17320

1918 POLSCY JEŃCY WE WŁOSZECH, formularz datowany "30./kwietnia 1918.", wysłany z włoskiego obozu dla jeńców z armii austro-węgierskiej znajdującego się na wyspie Asinara u północno-zachodniego wybrzeża Sardynii do wsi Zagórze koło Pilzna; treść pisana po polsku, cenzury; słabszy stan zachowania.

Warto przypomnieć, że w obozie tym od 17.12.1917 do końca 1918 przebywał m.in. późniejszy słynny pilot balonowy Franciszek Hynek, który w grudniu 1918 wstąpił do tworzącej się we Włoszech Armii Polskiej.


160 PLN
17321

1918 list w oficjalnej kopercie Ministerstwa Wojny wysłany z Paryża 28.12.18, stempel formacyjny "LE MARECHAL Cdt EN CHEF LES ARMEES ALLIEES * E.M. 2e SECTION" - Marszałek, komendant Armii Zjednoczonych (Marszałek Foch), na odwrocie stempel odbiorczy.


180 PLN
17322

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka skośnie wzajemnie położonych znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.

Fi.2
140 PLN
17323

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


120 PLN
17324

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


300 PLN
17325

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej o wysokim nominale 3 Ruble, II wydanie, unieważniony ręcznie, zdjęty z dokumentu.

Fi.8
500 PLN
17326

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej rzadki o nominale 0,05 Rubla, II wydanie, unieważniony słabo czytelnym okrągłym stemplem "Poczta polowa pols. Korp. filja w Mohylowie" z orłem w środku.

Fi.1
500 PLN
17327

1918 sekretnik z dodatkową doklejoną wewnątrz kartką pisany po polsku, datowany 9.5 wysłany z niemieckiego posterunku na dworcu kolejowym w Poniewieżu do Poznania, bardzo ładnie odciśnięta w kolorze niebieskim okrągła pieczęć listowa "Bahnhof Poniewjesch", w adresie nadawcy podano Feldpost 216; walor w dobrym stanie zachowania.


100 PLN
17328

1918 kartka nadana z austriackiej poczty polowej nr 193 do Wiednia, stempel formacyjny, widokówka z Przemyśla ilustrująca zdobycie rosyjskiej baterii przez wojsko austriackie


80 PLN
17329

1918 karta pocztowa z orłem w koronie wysłana z 1. pułku piechoty WP 10. kompanii 19.3.18 z Ostrowi do Sosnowca, datownik OSTROW (GOUV, LOMZA) 11.05.18., pieczęć formacyjna "Infanterieausbildungskursus Nr. 2.(-) Brief- / Stempel".


120 PLN
17330

1918 kartka pocztowa wysłana 11.6.18 z Ostrowa z 4. kompanii II. batalionu 2. pułku Wojsk Polskich do Piotrkowa, datownik OSTROW (GOUV. LOMZA), pieczęć formacyjna "Officiers - Aspirantenschule … (-) Brief- / Stempel", stempel cenzury w ramce "P. U. St. / Gepruft Nr. 10."


100 PLN