Auction 89. Danzig

23986

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
23987

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
23988

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
23989

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
23990

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
23991

1937 miejscowy list z Gdańska, wirnik okolicznościowy wystawy filatelistycznej Daposta.

Fi.235
60 PLN
23992

1937 "BENUTZT DIE LUFTPOST!" (korzystaj z poczty lotniczej!) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na liście przesłanym 10.11 w obszarze Wolnego Miasta Gdańska; dobry stan zachowania; temat - LOTNICTWO.

Fi.268
Mi.272
40 PLN
23993

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
23994

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
23995

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
23996

1937 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka z ilustracją Artur Schopenhauer, całostka z rzadkiego nakładu bez słowa "in" na początku trzeciej linii adresowej, bardzo dobry stan zachowania, Fischer 6.500,- zł.

Fi.Cp59III
4 200 PLN
23997

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
23998

Fi.bl.1
90 PLN
23999

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.520.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
24000

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937, komplet czterech bloków w ciemnych i jasnych odmianach kolorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
24001

Fi.bl.2
90 PLN
24002

Fi.bl.3
300 PLN
24003

Fi.bl.3
350 PLN
24004

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, blok z błędem na znaczku za 25 fen. w postaci przerwanej prawej ramki.

Fi.bl.3B1
450 PLN
24005

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, okolicznościowa karta przedstawiająca wizerunek bloku wystawowego z wizerunkiem kościoła Mariackiego, na froncie dopisek "Reklame druck"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (lewy górny narożnik złamany).

Fi.bl.1II
500 PLN
24006

1938 list z Sopotu do Wilna adresowany do generała W. Leśnobrodzkiego.

Fi.210, 269, 282, 287
80 PLN
24007

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków na wycinkach ostemplowana 22.2 w pierwszym dniu obiegu rzadkim kasownikiem okolicznościowym "SCHOPENHAUER-GEDENKFEIER".

Fi.279-81
Mi.281-83
100 PLN
24008

1938 150 rocznica urodzin Artura Schopenhauera, seria znaczków kasowanych.

Fi.279-81
Mi.281-83
30 PLN
24009

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
24010

Fi.286-94
400 PLN
24011

1938-39 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.800.-).

Fi.286-94, 287-89xR
Mi.289-97, 290-92D
700 PLN
24012

1938-39 wydanie obiegowe, nowy nakład na papierze ze znakiem wodnym "swastyka", znaczki do automatów w czworoblokach, kasowane w parkach poziomych (Fi.640.-; Mi.440 euro).

Fi.287R, 289R
Mi.290Dx, 292Dx
450 PLN
24013

1938-39 wydanie obiegowe, kasowana seria znaczków z ząbkowaniem do automatów w parkach poziomych (Mi.220 euro).

Fi.287xR, 289xR
Mi.290Dx, 292Dx
320 PLN
24014

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
24015

Fi.290
20 PLN
24016

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
24017

1938 wydanie z dopłatą na rzecz Pomocy Zimowej - statki, seria czysta na podlepkach.

Fi.295-99
Mi.284-88
30 PLN
24018

Fi.Cpp5
Mi.PP4
200 PLN
24019

1938 seria znaczków dopłaty stemplowana grzecznościowo.

Fi.D43-7
100 PLN
24020

1938-39 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, bardzo rzadka seria kasowana (Mi.550 euro, Fi.760.-).

Fi.D43-47
Mi.P43-47
700 PLN
24021

1938 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, ładnie ofrankowany list lotniczy z Francji wysłany 14 5 z Rouen, na odwrocie stempel tranzytowy PARIS AVIATION i dwa datowniki odbiorcze: DANZIG 5 z wyróżnikiem "b" (Wolff 16.0) i DANZIG-OLIVA z wyróżnikiem "a" (Wolff 14.0); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Mi.317, 417, 419, 420
80 PLN
24022

1938 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO GDAŃSKA, ładnie ofrankowana widokówka wysłana 1.VIII z miejscowości Weggis w Szwajcarii do Wolnego Miasta Gdańska, dobry stan zachowania (kilka punktowych przebarwień na końcach ząbków).

Mi.320IIaII, 326
40 PLN
24023

1938 "9 CONGRES INTL ORNITHOLOGIE ROUEN" - Międzynarodowy Kongres Ornitologiczny - bardzo ładnie odciśnięty kasownik okolicznościowy na liście z Francji wysłanym 13-5 z Rouen do Oliwy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - PTAKI.

Mi.421
120 PLN
24024

1939 Dzień znaczka 1939, seria czysta.

Fi.300-03
Mi.302-05
30 PLN
24025

1939 Dzień znaczka 1939, seria skasowana 13.1 datownikiem okolicznościowym z okazji Dnia Znaczka (Fi.160.-)

Fi.300-03
Mi.302-05
100 PLN