The new auction will start soon

Auction 89. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22699

1963 zdobywanie kosmosu, lewy znaczek z błędem "wklęsła kopuła".

Fi.1295s
Mi.1443 
25 PLN
22700

1963 Konie polskie, trzy wartości znaczków w parkach tête-bêche (parka za 30 gr zgięta wzdłuż perforacji).

Fi.1299-1301
Mi.1447-49
20 PLN
22701

1963 konie polskie, znaczek z "schmitzdrukowym" zdwojeniem napisu "Polska".

Fi.1303 MK
Mi.1451
20 PLN
22702

1963 mistrzostwa świata w szermierce w Gdańsku, stemplowany blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
45 PLN
22703

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok.

Fi.bl.38
Mi.Bl.29
80 PLN
22704

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok kasowany z pełną oryginalną gumą (Fi.65.-).

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
45 PLN
22705

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, blok na kopercie FDC.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
120 PLN
22706

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, trzy niekatalogowane odmiany bloków, pierwsza o numerze 7561 na papierze kremowożółtawym o grubości 0,09 mm z żółtawą matową gumą, druga o numerze 42957 na białym papierze o grubości 0,10 mm z białą błyszczącą gumą i trzecia najrzadsza o numerze 54699 na kremowoszarym papierze o grubości 0,11 mm z żółtą błyszczącą gumą, UWAGA - są też różnice w kolorach, ostrości rysunku i napisów, dwie pierwsze odmiany bloków sprzedały się ostatnio na allegro za ponad 500 złotych.

Fi.bl.38 (27)
Mi.Bl.29
800 PLN
22707

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, bloczek na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.38 FDC
Mi.Bl.29
80 PLN
22708

1963 zdobywanie kosmosu, blok z bardzo niskim dwucyfrowym numerem.

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
150 PLN
22709

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I
Mi.Bl.31I
170 PLN
22710

1963 Zdobywanie kosmosu, blok kasowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.40I (29)
Mi.Bl.31I
150 PLN
22711

1963 Zdobywanie kosmosu, blok czysty z przeperforowanym górnym marginesem (Fi.220.-).

Fi.bl.40I (29I)
Mi.Bl.31I
180 PLN
22712

1963 zdobywanie kosmosu, blok z nie przeperforowanym górnym marginesem w idealnym stanie.

Fi.bl.40II
Mi.Bl.31II
350 PLN
22713

1963 zdobywanie kosmosu, blok bez perforacji na górnym marginesie na papierze prążkowanym pionowo od strony gumy. Rzadka kombinacja odmian.

Fi.bl.40IIx
Mi.Bl.31II
450 PLN
22714

1963 Zdobywanie kosmosu, blok z przeperforowanym górnym marginesem - odmiana na papierze żeberkowanym pionowo na kopercie FDC, gwarancja i opis.

Fi.bl.40Ix (29)
Mi.Bl.31I 
300 PLN
22715

1963 list wojskowy z jednostki wojskowej pod Siemirowicami do Wrocławia.


25 PLN
22716

1964 rocznik kopert FDC (bez bl.: 41(30), 42(31); Fi.126.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
40 PLN
22717

1964 rocznik znaczków czystych (Fi.317.-).

Fi.1309-1411
Mi.1457-1560
170 PLN
22718

1964-1965 TOM VI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 600 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1309-1503
Mi.1457-1652
400 PLN
22719

1964 IX Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, znaczek za 30 gr z błędem "brak pionowych białych tasiemek przy numerze startowym" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.1310 B1
Mi.1458
30 PLN
22720

1964 zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, prawy znaczek z błędem "brak tasiemek przy numerze startowym".

Fi.1310B1
Mi.1458
20 PLN
22721

1964 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Innsbrucku, narożny czworoblok znaczka za 1 zł bez druku barwy ciemnozielonej - brak nominału i dłoni skoczka narciarskiego.

Fi.1313MK
Mi.1461
1 750 PLN
22722

1964 Igrzyska olimpijskie w Insbrucku, parka pozioma z bloku, czysta.

Fi. 1314+131 (bl.41)
Mi.1462B+1464B
50 PLN
22723

1964 koty, znaczek za 90 gr z błędem "czerwona plamka na lewym oku kota", gwarancja.

Fi.1331 B1
Mi.1479
50 PLN
22724

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, seria z odmianami papieru x i v.

Fi.1337-41
Mi.1485-9
25 PLN
22725

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, seria stemplowana okolicznościowym kasownikiem.

Fi.1337-41
10 PLN
22726

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, górny lewy znaczek z błędem "podwójne moletowanie liter AZ w KAZIMIERZ".

Fi.1337s
Mi.1485 
30 PLN
22727

1964 ptaki wodne, serie z odmianami papieru x i v.

Fi.1342-50
Mi.1490-8
50 PLN
22728

1964 ptaki wodne, makulaturowa parka z rozmazanym drukiem lewej strony znaczków (z klejem), gwarancja Wiatrowski.

Fi.1342MK
Mi.1490
250 PLN
22729

1964 20 rocznica Powstania Warszawskiego, arkusz czysty z błędami na: poz.3 "ścięte cyfry w 1964", poz.17 "kokardka za hełmem", poz.19 "przerwane O w POWSTANIE"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1365 B1, B2, B5
Mi.1513
40 PLN
22730

1964 20 rocznica Powstania Warszawskiego, arkusz z błędami na: poz.3 "ścięte cyfry w 1964", poz.17 niekatalogowany, rzadki błąd "kropka pod P w POWSTANIE", poz.19 "przerwane O w POWSTANIE"; na prawym marginesie oznaczenia kolorów, czysty.

Fi.1365 B1, B5, B
Mi.1513 
50 PLN
22731

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, prawy dolny znaczek z błędem "ścięte cyfry 64".

Fi.1365s
Mi.1513 
20 PLN
22732

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, prawy dolny znaczek z błędem "kokardka za hełmem".

Fi.1365t
Mi.1513 
20 PLN
22733

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, dwa listy polecone z warszawy do Japonii z olimpijskimi stemplami okolicznościowymi i nalepką, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.1367, 1372
20 PLN
SOLD
22734

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, znaczek makulaturowy z silnie przesuniętym drukiem barwy niebieskiej, fotoatest Walocha.

Fi.1367MK
Mi.1515
300 PLN
22735

1964 Igrzyska Olimpijskie w Tokio, blok z śladami napisu na marginesie liczony jako dwie parki z bloku.

Fi.1372-3
Mi.1520-1
50 PLN
22736

1964 20. rocznica Powstania Warszawskiego, prawy znaczek z błędem "ścięte cyfry w 1964".

Fi.1375 B1
Mi.1513 
10 PLN
22737

1964 Walka i Męczeństwo Narodu Polskiego (I), arkusz znaczka za 40 gr (krzyż Virtuti Militari), przed 1 znaczkiem oznaczenie walca (1 walec, 1 nakład), czysty, bardzo dobry stan zachowania (arkusz zgięty poziomo pomiędzy 3 i czwartym rzędem).

Fi.1384
Mi.1533
50 PLN
22738

1964 FDC "Walka i Męczeństwo Narodu Polskiego (I)", seria znaczków z przywieszkami.

Fi.1384-88Pw
Mi.1533-37Zf
20 PLN