The auction will start on 21.06.2024

Auction 89. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
21501

1947 Kultura Polska (II) - 3 zł Fryderyk Chopin, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
21502

1947 kartka firmowa z Rybnika 8.10.47 do Jarząbkowic.

Fi.422A
Mi.457B 
10 PLN
21503

1947 Kultura polska (I), Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja.

Fi.422B MK1
Mi.457A 
250 PLN
21504

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty.

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
21505

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B 
20 PLN
21506

1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423A, 436A
Mi.458B, 470B
30 PLN
21507

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
21508

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A 
15 PLN
21509

1947 Kultura polska (I), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, list polecony, wysłany 18.8 z miejscowości Sędziszów k.Ropczyc do Warszawy, kasownik odbiorczy.

Fi.423B, 427B
Mi.458A, 462A 
20 PLN
21510

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
21511

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
21512

1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.8 z Puław do Warszawy, prowizoryczny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

Fi.425B
Mi.460A 
25 PLN
SOLD
21513

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427B
Mi.460A 
40 PLN
21514

1947 front poleconego listu lotniczego z Strzelec Krajeńskich do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
21515

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
21516

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B 
30 PLN
21517

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429A
Mi.463B 
15 PLN
21518

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
21519

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
21520

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429B
Mi.463A 
25 PLN
21521

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
180 PLN
21522

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A 
240 PLN
21523

1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A 
30 PLN
21524

1947 Kultura Polska (II) - brat Albert, czworoblok legitymacyjny znaczków za 2 zł. w kolorze pomarańczowym, drukowany z walca N.2 W.IV - oznaczenie znajduje się przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" części rysunku i oznaczeń walca, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany.

Fi.430
Mi.464
400 PLN
21525

1947 Kultura Polska, prawy znaczek z błędem "duża kropka nad głową na marginesie", lewy znaczek brązowa plamka na gumie.

Fi.430Au
Mi.456B 
50 PLN
21526

1947 druk z Warszawy do Holandii.

Fi.430B
Mi.464A
10 PLN
21527

1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, znaczek za 2 zł z błędem na poz.2 "kropka na czole", gwarancja Krawczyk.

Fi.430B B2
Mi.464A 
40 PLN
21528

1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze opisy prób tego wydania, na razie są one dalece niepełne - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII błędnie skatalogowano - w rzeczywistości istnieje próba P1 z I walca w kolorze czarnym i siedem P2 z walcy od I do VII w różnych odcieniach fioletu - od fioletowopurpurowego poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego (Fi. po 2500.-); wszystko zostało dokładnie opisane przez L.Schmutza w styczniowym numerze Przeglądu Filatelistycznego na str.38-42 i na tej podstawie zostanie pewno po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak własnie było w przypadku druku znaczka za 3 zł. z walca N.3 W.II - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć.

Fi.431 nz
Mi.465U 
4 500 PLN
21529

1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 19.10 z Obornik do Chęcin.

Fi.431B
Mi.465A 
15 PLN
21530

1947 Kultura polska (II), Fryderyk Chopin 3 zł - frankatura mieszana, widokówka wysłana 4.5.1948 z Krakowa do Wiednia, stempelki cenzury austriackiej.

Fi.431B, 450
Mi.465A, 497 
50 PLN
21531

1947 kultura polska, makulaturowy znaczek obiegu pocztowego z drukiem obrazka na zagiętym narożniku (brak części obrazka)- powstał znaczek beznominałowy, gwarancja Walocha.

Fi.431B MK
Mi.465A
250 PLN
21532

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.432B
Mi.466A
10 PLN
21533

1947 list lotniczy z Łodzi do Holandii.

Fi.432B, 434B
Mi.466A, 468A
10 PLN
21534

1947 Kultura Polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.433A
Mi.467B
15 PLN
21535

1947 Kultura Polska, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie z obiegu pocztowego.

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
21536

1947 Kultura Polska (II) - M.Curie Skłodowska; czworoblok legitymacyjny znaczków za 10 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.2 W.I - oznaczenie znajduje się przed 91 i po 100 znaczku w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany

Fi.434
Mi.468
600 PLN
21537

1947 Kultura polska (II), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura mieszana, list polecony wysłany 20.9 z Koszalina do Warszawy, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

Fi.434B, 395I
Mi.468A, 428 
25 PLN
21538

1947 list z Sosnowca do Holandii.

Fi.435A
Mi.469B
15 PLN
21539

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.436A
Mi.470B
10 PLN
21540

1947 Świat Pracy, 5 + 20 zł - frankatura mieszana, list pobraniowy wysłany 29.X z urzędu Kraków 16 do Starachowic, datownik odbiorczy Starachowice-Wierzbnik z 30.10 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.437, 440
Mi.472, 475
50 PLN