Auction 89. WW2 PoW and internment camps

20792

Fi.1-3B, 1aB
180 PLN
20793

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.480.-).

Fi.1-4B
440 PLN
20794

1946 "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem cytatu Roosevelta po polsku, angielsku i francusku.

Fi.1-5
150 PLN
20795

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dekoracyjna ilustrowana karta pocztowa nr.2389 z pamiątkowej emisji (1500 sztuk), ofrankowana znaczkami za 15, 30, 50, 60, 80 centów ostemplowanymi 11.4 datownikiem osiedla Barletta; dodatkowo stempelek "SEKCJA FILATELISTYCZNA ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P." z syrenką i "TŁOCZONO DLA SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU W.P. 5000 KART NUMEROWANYCH"; walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1-5
250 PLN
20796

Fi.1-5 Np
4 000 PLN
20797

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana, rzadkie.

Fi.1-9
200 PLN
20798

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.165.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
140 PLN
20799

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, próby nadruku " Poczta lotnicza - +L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, gwarancja Witkowski.

Fi.10 P
4 000 PLN
20800

Fi.10A
800 PLN
20801

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczki wydania lotniczego.

Fi.10A, B
300 PLN
20802

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania lotniczego.

Fi.10B
70 PLN
20803

Fi.10B
120 PLN
20804

1946 poczty międzyobozowe w Niemczech - Lubeka, "Syrena", karta pocztowa o sygnaturze L.Z.6.45.25000(1008) datowana 6.IV, wysłana z Getyngi do Croydon, na znaku opłaty odciśnięty czerwony stempelek "Displaced Persons Mail/ PAID" zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej; w adresie nadawcy podano Polish Military Centre N138 Göttingen BAOR 800 Control Unit; rzadki walor (Fi.800.-) w dobrym stanie zachowania (pionowo złamany).

Fi.Cp2a
400 PLN
20805

1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech.

Fi.bl.1
200 PLN
20806

250 PLN
20807

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych - w adresie nadawcy podano H.Q.1. Polish Red Cross A.P.O. Osnabrück B.A.O.R.; list wysłany 15.I z obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, rzadki czerwony stempel nadawczy POLSKI CZERWONY KRZYŻ POCZTA W NIEMCZECH POLISH RED CROSS MAIL IN GERMANY z datą 15 JUNI 1946; datownik brytyjskiej poczty polowej FIELD POST OFFICE 439 z tego samego dnia; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

700 PLN
20808

1946 list z obozu jeńców wojennych w Knurowie koło Rybnika nadany w Katowicach do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3229 i stempel cenzury obozowej "C.R. III." w ramce, gwarancja Franz.

180 PLN
20809

1947 Atcham - obóz tranzytowy dla uchodźców polskich przebywających w Wielkiej Brytanii, polecony list lotniczy do obozu wysłany 7.3 z urzędu Warszawa 16, zwraca uwagę prowizoryczna nalepka poczty lotniczej!!! na odwrocie pasek nalepek "na odbudowę".

Fi.398, 408b
Mi.431, 441b
250 PLN
20810

1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie ostemplowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

100 PLN
20811

100 PLN
20812

80 PLN