The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 89. Plebiscites 1920-1922

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
19375

1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 7.9.1921 z miejscowości Królewska Huta (Königshütte) - w wyniku plebiscytu przyznanej stronie polskiej - do Katowic.

Fi.Cp3, 17
60 PLN
19376

1920 całostka wydania obiegowego.

Fi.Cp4
60 PLN
19377

1920 Górny Śląsk, czysta całostka II wydania (Fi.20.-).

Fi.Cp4
20 PLN
19378

1920 Olsztyn, seria czysta nie dopuszczonych do obiegu znaczków typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z fragmentem numeru HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z pełnym oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłej serii (Fi.2000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI
2 000 PLN
19379

1920 Olsztyn, nie dopuszczone do obiegu znaczki typu Germania, wszystkie trzy wartości 20,30,40 drukowane z płyty - w parkach z numerem HAN (nakładu) znaczka podstawowego; wartości 5,10 drukowane z walca nie posiadały takiego numeru - tu w parkach z oznaczeniami na marginesach; przedrukowano jedynie po pięć arkuszy tych znaczków i może istnieć tylko po pięć parek z oznaczeniem HAN, piękny stan z pełną oryginalną gumą bez podlepki, cena zwykłych serii (Fi.3000.-), kolorowy fotoatest Mikulski.

Fi.I-V
Mi.II-VI 
4 000 PLN
19380

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 2 hal. w kolorze ciemnoniebieskim - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, na papierze białym gładkim średnim, w ładnym stanie zachowania, gwarancja Krawczyk.

Fi.IDx1
240 PLN
19381

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek dopłaty za 4 hal. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Cyfry" projektu Prof.W.Zarzyckiego, ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.IIDx2
240 PLN
19382

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek gazetowy za 10 hal. w kolorze czerwonobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Głowa Merkurego" projektu Prof.J.Bukowskiego, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIGx1
160 PLN
19383

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, narożna parka nie wprowadzonych do obiegu znaczków opłaty za 10 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Hutnik" projektu prof.J.Raszki na papierze białym gładkim średnim; na szerokim marginesie stempel zakładu przygotowującego klisze do druku.

Fi.IIIx1
1 000 PLN
19384

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 10 hal. w rzadszych kolorach czarnobrunatnym i czerwonym - wzór "Hutnik" projektu Prof.J.Raszki na białym gładkim średnim papierze, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIx1
360 PLN
19385

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym niekatalogowany na papierze białym gładkim średnim - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana II - białe litery cieńsze, zielone grubsze i wyraźniej drukowane szeryfy, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IIx1
240 PLN
19386

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka dziewczyna" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.IVx3 P
600 PLN
19387

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 2 hal. w kolorze czarnobrunatnym na papierze białym gładkim średnim - wzór "Góral na progu chaty" projektu Prof.J.Czajkowskiego - odmiana I - apostrof litery Ś połączony z L, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Ix1
160 PLN
19388

1920 miejscowy list urzędowy z Urzędu Górniczego w Bytomiu 9.7.20.

Fi.U5
90 PLN
SOLD
19389

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 15 hal. w rzadkim kolorze jasnobrunatnym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, na papierze białym kredowanym grubym, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx2
480 PLN
19390

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, niekatalogowana próba nie wprowadzonego do obiegu znaczka opłaty za 15 hal. w kolorze czerwonym - wzór "Ślązaczka kobieta" projektu Prof.J.Bukowskiego na białym cienkim papierze - odmiana II - znak diakrytyczny Ą tylko na barwnym tle, a kreskowanie na rękawie po prawej w postaci czterech kreseczek, wczesny nieostry rytsunek, pochodzi z sześcioznaczkowego arkusika zawierającego próby znaczków o różnych nominałach 2, 3, 5, 15, 25 i 50 - stąd charakterystyczny szeroki margines, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.VIIIx3 P
800 PLN
19391

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczka opłaty o najwyższym nominale w serii 500 hal. w kolorze ciemnolila niekatalogowany na papierze białym kredowanym grubym - wzór "Fragment rynku w Cieszynie" projektu Prof.J.Czajkowskiego, to odmiana II o większych wymiarach 40,5x23 mm, dodatkowo z błędem "kropka w cyfrze 0", zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.XIIx2
800 PLN
19392

1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu znaczek opłaty za 200 hal. w kolorze szarofioletowym o nietypowo ostrym rysunku - wzór "Rolnik" odmiana II z kreskowanym tłem pod napisami, projektu Prof.J.Czajkowskiego, na papierze białym gładkim średnim, zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.Xx1
240 PLN
19393

1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pięknie kasowana seria nieząbkowana, bardzo wysoko wyceniona w Michlu (Mi.400 euro).

Fi.1-7A
Mi.1-7B
500 PLN
19394

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.500 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7A
Mi.1-7B
600 PLN
19395

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, cięta seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 500 euro).

Fi.1-7A
290 PLN
19396

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.1400 euro), większość sygnowana Białkowski.

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 600 PLN
19397

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tzw. wydanie Korfantego, ząbkowana seria kasowana na wycinkach, bardzo wysoko wyceniana w katalogach światowych (Mi.780 euro).

Fi.1-7B
Mi.1-7A
1 000 PLN
19398

1921 Górny Śląsk, Poczta Powstańcza tak zwane wydanie Korfantego, ząbkowana seria czysta z pełną oryginalną gumą, wysoko wyceniana w katalogach (Mi. 1.400 euro).

Fi.1-7B
780 PLN
SOLD
19399

1921 kartka firmowa z Gliwic 4.4.21 do Niemiec.

Fi.16, 20
60 PLN
19400

1921 kartka z Malapane (Ozimek) 31.11.21 do Niemiec.

Fi.17, Cp4
90 PLN
SOLD
19401

1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa FRIEDRICHSGRÄTZ - Grodziec, datownik typu I, czytelnie odciśnięty na znaczku 20 3 - w dniu głosowania, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.19
160 PLN
19402

1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 40 fen - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze C154 (10.16) wysłany 1.4 do Kotulina z Gliwic, które w wyniku plebiscytu przyznane zostały stronie niemieckiej.

Fi.21
40 PLN
19403

1921 Górny Śląsk - agencja pocztowa LOHNAU - Łany, datownik typu I, czytelnie odciśnięty na znaczku 15 3, miejscowość tą w wyniku plebiscytu przyznano stronie niemieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.29
200 PLN
19404

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 200 PLN
19405

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria kasowanych znaczków w bardzo ładnym stanie (Fi.1100.-), gwarancja Schmutz.

Fi.30-40
1 000 PLN
19406

1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, znaczek za 15 fen. z abklatschem, gwarancja Bruba, Schmutz.

Fi.31
150 PLN
19407

1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana.

Fi.41-43
60 PLN
19408

1921 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 10.2 do Berlina z Hindenburg - Zabrze, które w wyniku plebiscytu przyznane zostało stronie niemieckiej.

Fi.Cp3, 18
60 PLN
19409

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, gwarancja Krawczyk.


180 PLN
19410

1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane.


390 PLN
19411

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 10.1.22 do Niemiec.

Fi.15, 20, 21, Cp3
90 PLN
SOLD
19412

1922 kartka z Sakrau (Zakrzów) 30.1.22 do Niemiec.

Fi.17, 21, 23, Cp3
90 PLN
SOLD
19413

1922 kartka z Friedenshütte (Nowy Bytom) 18.2.22 do Niemiec.

Fi.19, 21, 22, Cp3
100 PLN
19414

1922 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 80 Pf - frankatura pojedyncza, druk zagraniczny - karta pocztowa wysłana 7.6 do Skive w Danii z miejscowości Murow - Murów, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej.

Fi.25
180 PLN
SOLD