Auction 88. PoW Woldenberg camp

11882

1943 Hetmani - Jan Zamojski, unikalna próba znaczka za 5 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w pięknym kolorze winnoczerwonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 25.0.6 11D8, jego adnotacja i opis na odwrocie, gwarancja Bojanowicz.

Fi.22 P2
3 200 PLN
11883

1943-44 Hetmani, seria na pięciu kartach ostemplowana okolicznościowo, gwarancja.

Fi.22-30
250 PLN
11884

1943-44 Hetmani, seria kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz.

Fi.22-30
180 PLN
11885

1943 Hetmani, kompletna seria z odmianami ze znaczkiem z przywieszką, gwarancja.

Fi.22-30
480 PLN
11886

1943-44 Hetmani, seria czysta, gwarancja.

Fi.22-30
160 PLN
11887

1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 31.XII dodatkowo stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; gwarancja Schmutz.

150 PLN
11888

100 PLN
11889

1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja.

Fi.23, 24, 28
25 PLN
11890

1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki.

Fi.24
80 PLN
11891

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
11892

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.24
15 PLN
11893

1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.10 27F8, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.24 P2
2 250 PLN
11894

1943 Hetmani, luzak z serii.

15 PLN
11895

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek.

160 PLN
11896

Fi.26 P1
2 000 PLN
11897

1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze stalowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.1 w kolorze 21F7, jego adnotacja i opis na odwrocie, ma widoczne na skanie minimalne uszkodzenie papieru, niska cena wywoławcza.

Fi.28 P1
1 500 PLN
11898

Fi.28ax1 Pw
400 PLN
11899

Fi.28ax1 Pw
360 PLN
11900

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
11901

1943 Hetmani, luzak z serii.

Fi.29
15 PLN
11902

Fi.31
400 PLN
11903

1943 gen. W.Sikorski - wydanie żałobne, gwarancja.

Fi.31
20 PLN
11904

1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, znaczek za 20 f. w jaśniejszym odcieniu na białym papierze. gwarancja

Fi.31
30 PLN
11905

Fi.31
25 PLN
11906

1943 kartka z grafiką obozową.

Fi.31
60 PLN
11907

Fi.32
30 PLN
11908

1943 grafika obozowa "Warszawa".

Fi.32
80 PLN
11909

Fi.32
40 PLN
11910

1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja.

Fi.32
40 PLN
11911

Fi.33
50 PLN
11912

Fi.33
120 PLN
11913

Fi.33
120 PLN
11914

Fi.33 E
300 PLN
11915

1943 25-lecie odzyskania niepodległości - Marszałek Józef Piłsudski, unikalna próba znaczka za 20+80 f. autorstwa Edmunda Czarneckiego, odbita z dwóch klisz w kolorach szaroniebieskim i żółtobrązowym; co niezmiernie ciekawe oprócz 20 prób jednobarwnych w kolorach czarnym i brązowym (po 10) odbito 25 różnych prób dwubarwnych, każdą w innym zestawie barw i tylko w jednym egzemplarzu; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 32.0.8. 23D6/5DE4, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski.

Fi.33 P8
8 000 PLN
11916

Fi.34
800 PLN
11917

1943 kartka z grafiką obozową, na odwrocie napis POCZTÓWKA.

Fi.34
100 PLN
11918

1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ".

Fi.34
160 PLN
11919

Fi.34
160 PLN
11920

1943 Polska YMCA, odbitka z unieważnionej matrycy.

Fi.34
25 PLN
11921

1943 Polska YMCA, gwarancja.

Fi.34
10 PLN