Auction 88. WW2 military postage

11434

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 45 gr. w rzadszym kolorze niebieskawozielonym na papierze białym gładkim średnim, rysunek stonowany, gwarancja.

Fi.1 P nz
180 PLN
11435

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta parka próba znaczka za 45 gr. w rzadszym kolorze niebieskozielonym na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, czytelnie skasowana datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja.

Fi.1 P nz
250 PLN
11436

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków czystych.

Fi.1-4
80 PLN
11437

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria znaczków skasowana 10.II datownikiem Poczty Polowej, ładny stan zachowania.

Fi.1-4
120 PLN
11438

Fi.1y P1-4y P1
2 400 PLN
11439

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa, znaczek z nadrukiem nowej wartości i wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1-6, bl.1
500 PLN
11440

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, parka znaczków za 55 gr. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem pionowym.

80 PLN
11441

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta narożna próba znaczka za 55 gr. w kolorze stalowoniebieskim, na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, czytelnie skasowana datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja.

Fi.2 P nz
250 PLN
11442

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 1 zł. w kolorze szarym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

Fi.3 P nz
150 PLN
11443

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze czerwonobrazowym na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, gwarancja.

Fi.4 P nz
150 PLN
11444

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł. z nietypowo długą i wygiętą porzeczka w ł, dodatkowo lekkie przesunięcie skośne perforacji.

150 PLN
11445

1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z odwróconym nadrukiem nowej wartości 5/2 zł skasowany 17.2 czerwonym datownikiem POLSKA-POCZTA-POLOWA-II KORPUSU AIR MAIL LOTNICZA odciśniętym dodatkowo obok na dekoracyjnej kopercie FDC; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (niewielkie punktowe przebarwienia, m.in. na końcach ząbków).

Fi.5 No
1 500 PLN
11446

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z błędem "znaczne przesunięcie niebieskiego znaczka w prawo i lekko w dół", dwa lekkie zmatowienia na gumie, poza tym w ładnym stanie.

Fi.bl.1
400 PLN
11447

1946 Poczta Polowa II Korpusu gen. Andersa, pięknie kasowana próba bloku w barwach definitywnych na papierze białym gładkim średnim z błędem "lekko przesunięta na skos próba znaczka niebieskiego", zgięta pomiędzy znaczkami, ale w cenie wywoławczej prób znaczków z bloku luzem, gwarancja.

Fi.bl.1 P
800 PLN
11448

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

40 PLN
11449

1946 II Korpus Polski we Włoszech, widokówka wysłana 2.X za pośrednictwem poczty polowej 104 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679/2K w Anglii, datownik bardzo ładnie odciśnięty; minimalnie słabszy stan zachowania (ślady nadpalenia).

40 PLN
11450

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list lotniczy wysłany 1.V za pośrednictwem poczty polowej 128 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie.

60 PLN
11451

30 PLN
11452

25 PLN
11453

Fi.6 Pw 6
600 PLN
11454

Fi.6 Pw 6
80 PLN
11455

Fi.6 Pw 6
100 PLN
11456

Fi.6 Pw 6
400 PLN
11457

1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz.

160 PLN
11458

40 PLN
11459

1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie.

100 PLN
11460

1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy).

120 PLN
11461

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, rzadki nadruk "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" znaczku Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa.

Fi.10
350 PLN
11462

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, nadruk karminowy na czworobloku znaczków za 45 gr. poczty polowej II Korpusu; istniały dwa typy nadruków "*Dziesięciolecie / 1944 - 1954*" większą czcionką i "Monte Cassino / 1944-1954" małą czcionką, tu fragment nadruku II typu, co ciekawe lewy górny nadruk, który trafił na jaśniejszą część znaczka wygląda jak drukowany inną farbą - czerwoną, bardzo ciekawe i rzadkie, sygnowane BT.

Fi.6b typ II
2 400 PLN
11463

80 PLN