The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 88. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
12533

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
12534

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr. druku z III walca bez sześciu znaczków w górnym prawym narożniku, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.342
Mi.383
380 PLN
12535

1944 list polecony z Chełma do Lublina, prowizoryczna ręcznie pisana erka urzędu pocztowego Chełm 2, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.342
Mi.383
320 PLN
12536

1944 list z Hyżnego do Markowej, w Hyżnem na liście odbito stempel pośrednictwa pocztowego Generalnego Gubernatorstwa i naklejono same znaczki, które zostały unieważnione dopiero w urzędzie pocztowym w Rzeszowie 1.11.44, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 175.

Fi.342
Mi.383
300 PLN
12537

1944 list polecony z Białej Podlaskiej 19.12.44 do Lublina, znaczki unieważniono prowizorycznym niemym datownikiem, dodatkowo odbito prowizoryczny kasownik Białej Podlaskiej, prowizoryczna erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.342
Mi.383
400 PLN
SOLD
12538

1944 list z Miączynia do Hrubieszowa, stempel prowizoryczny urzędu pocztowego w Miączynie, na odwrocie stempel radzieckiej cenzury wojskowej i poczty polowej.

Fi.342
Mi.383
500 PLN
SOLD
12539

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 9.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 13.VI.1945 - po 6 miesiącach !!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1682 P.C.90."; walor w słabszym stanie zachowania (naddarte i kruche krawędzie koperty); gwarancja.

Fi.342
Mi.383a
200 PLN
12540

1944 Goznak, czworoblok znaczków z II walca za 25 gr., prawy dolny z błędem z poz.100 "wypustka na A w POCZTA", gwarancja.

Fi.342 B1
Mi.383 
120 PLN
12541

1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku, ośmioblok znaczków z poz: 9/10;19/20;29/30;39/40 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka poprzez Turcję i Egipt dotarła do adresata 5.V.45 - po 5 miesiącach !!! tranzytowy datownik Ankara z 26.3.45, zalepka i dwa stempelki cenzury egipskiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony); warto porównać oferowany list z listem wystawionym pod nr.35716 z LXXVI aukcji, wysłanym z tego samego urzędu i tego samego dnia, ale wcześniej (por.nr.erki), został on skierowany zupełnie inną drogą pocztową i dotarł do odbiorcy 3 miesiące później!!! gwarancja i opis.

Fi.342 B2
Mi.383a
800 PLN
12542

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 500 PLN
12543

1944 miejscowa kartka polecona z Łańcuta, prowizoryczny kasownik i erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.342, 343
108 PLN
SOLD
12544

1944 Goznak, seria z odmianą znaczka za 25 gr z drukiem z II i III walca.

Fi.342-3
Mi.383-4
20 PLN
12545

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
480 PLN
12546

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 700 PLN
12547

1944 Goznak, znaczek z silnie rozmytym drukiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego.

Fi.342MK
Mi.383
120 PLN
12548

1944 Goznak, parka znaczków bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkami, lekka ukośna fałda na dolnym znaczku, gwarancja.

Fi.342MK
1 200 PLN
SOLD
12549

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, parka pozioma na liście wysłanym 28.1.1945 z Kraśnika do Starachowic, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym okupacyjnym z wyciętą nazwą z wyróżnikiem "**" (K265 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 290; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
80 PLN
12550

1944 list polecony z Rzeszowa 14.11.44 do Strzyżowa, poniemiecka erka, stempel cenzury wojskowej nr 179.

Fi.343
Mi.384
90 PLN
SOLD
12551

1944 list z Rzeszowa 31.10.44 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
12552

1944 PRZESYŁKA ZAMORSKA - JAŚLISKA KASOWANIE ODRĘCZNE Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, ekspresowy list polecony wysłany do Nowego Jorku w listopadzie 1944 z miejscowości Jaśliska; urząd uruchomiono tu 1 listopada i nie posiadał on żadnych rekwizytów pocztowych, każdy znaczek kasowano odręcznie wpisując ołówkiem kopiowym nazwę urzędu "Jaśliska", erkę o bardzo niskim numerze 17 sporządzono podobnie - za pomocą pióra i niebieskiej kredki, dopisano nią również "Expres Polecony", co ciekawe taryfa zagraniczna z 16.IX nie przewidywała przesyłek ekspresowych i została ona naliczona według taryfy krajowej - 1 zł; na odwrocie datownik przejściowy Nowego Jorku z 1.VIII.1945 roku i stempelek poczty amerykańskiej "Offered at Address/ At/ Cause of Non-Delivery" informujący o nieudanej próbie doręczenia z tego samego dnia, list dosłano i ostatecznie doręczono 8 sierpnia - wędrował on do adresata 9 miesięcy!!! wśród przesyłek zagranicznych frankowanych znaczkami tego wydania, przytłaczająca większość to listy do Szwajcarii, listy zamorskie są znane w pojedynczych egzemplarzach; niezwykle ciekawy obieg rekompensuje słaby stan zachowania waloru; gwarancja.

Fi.343
Mi.384
400 PLN
12553

1944 Goznak, kompletny arkusz znaczka za 50 gr. bez dolnego marginesu, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.343
Mi.384
260 PLN
12554

1944 list polecony z Rembertowa do Rosji, znaczki unieważniono datownikiem, poniemiecka erka, stempel radzieckiej cenzury wojskowej i stempel tranzytowy z Moskwy.

Fi.343
Mi.384
320 PLN
12555

1944 list polecony z Dorohuska do Kielc, prowizoryczny kasownik i erka urzędu pocztowego w Dorohusku, na odwrocie wycięty fragment koperty zapewne ze stemplem cenzury wojskowej.

Fi.343
Mi.384
200 PLN
12556

1944 list polecony z Sanoka do Lublina, prowizoryczny poniemiecki kasownik z Sanoka z usuniętymi napisami w języku niemieckim, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 173.

Fi.343
Mi.384
300 PLN
12557

1944 list polecony z Kraśnika do Lublina, poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.343
Mi.384
240 PLN
12558

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczna karta pocztowa wysłana 13.5.1945 z urzędu Kielce 1 do Krakowa, kasownik prowizoryczny z wyróżnikiem "c"; stempelek cenzury wojskowej 1787; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
80 PLN
12559

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 50 gr. z błędem na poz.77 "wyrostek w prawej literze G", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.343 B
Mi.384 
40 PLN
SOLD
12560

1944 Goznak, dolny znaczek z błędem "zniekształcone Z", gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.343B1
Mi.384
30 PLN
12561

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
12562

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
12563

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, prawidłowa opłata wynosiła 3 zł, a naklejono czworoblok znaczków za łącznie 4 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204 świadczący o obiegu pocztowym, dekoracyjna całość.

Fi.344
Mi.386
600 PLN
12564

1944 K.R.N., list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 500 PLN
12565

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
12566

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z błędem na poz.28 "pęknięta I w górnej XII", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B
Mi.386
40 PLN
12567

1944 K.R.N. znaczek oryginalnie kasowany na wycinku, z nominałem 1 zł. na dole znaczka i błędem z poz.17 "wcięcie w lewej cyfrze 1 górnej daty", rzadka kumulacja błędów, gwarancja.

Fi.344 B
Mi.386 
200 PLN
12568

1944 K.R.N., osiemnastoblok - część znaczków z nominałem 1 zł. na dole znaczka (Fi.po 150.-), katalogowane błędy na poz.6, 7, 16, 18, 19, 25, 26, 29; B 15 i ciekawsze dodatkowe pokazane na szczegółach, gwarancja.

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386 
900 PLN
12569

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "mocno uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B11
Mi.386
50 PLN
12570

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.225.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta" (Fi.300.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X" (344 Np B1 Fi.3750.-), cena wywoławcza 20% poniżej wyceny ostatniego znaczka - jako czystego, bez uwzględniania faktu znaczki kasowane są co najmniej dwa razy droższe od czystych; sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386 
3 000 PLN
12571

1944 K.R.N., miejscowy list polecony z Lublina z pierwszego dnia obiegu znaczka wydania przedrukowego, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury wojskowej nr 8.

Fi.344, 342
Mi.386, 383
1 000 PLN
12572

1944-45 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P., seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1 zł./25 gr. z poz.28/23, za 2 zł./25 gr. z poz.11/90, a za 3 zł./25 gr. z poz.38/13; na poz.11 znaczka za 2 zł. charakterystyczna usterka "brak prawego szeryfa w cyfrze 1 w 1944", gwarancja i opis Kapkowski, Schmutz.

Fi.344-46 No
Mi.386-88 
11 000 PLN