Auction 86. Inter-war Poland 1919-1939

37908

1928 miejscowy list ze stemplem okolicznościowym Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie.

Fi.205, 206, 227
Mi.233, 234, 246
30 PLN
37909

1928 list polecony z Ostrowa 5.8.26 do Poznania na przenicowanej kopercie listu urzędowego, znaczek za 1 gr jako obowiązkowa opłata na rzecz Funduszu Bezrobotnych.

Fi.205, 210, 213
Mi.233, 238, 241
40 PLN
37910

1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18.VII (Myślicki 28 103).

Fi.208II, 209II
Mi.236II, 237II
30 PLN
37911

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice - Kraków nr 134.

Fi.209
50 PLN
37912

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Borysław - Lwów nr 375.

Fi.210
40 PLN
37913

1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Petrovice (Czechosłowacja) - Warszawa nr 6, widokówka z Będzina.

Fi.210
50 PLN
37914

Fi.210II
Mi.238II
50 PLN
37915

Fi.210II
Mi.238II
30 PLN
37916

1928 firmowy list polecony z Krakowa 25.X.28 do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.211, 215
35 PLN
37917

1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany kasownikiem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105).

Fi.213I
Mi.241I
30 PLN
37918

1928 bankowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.214, 238
Mi.242, 257
20 PLN
37919

1928 pasek z bloku nr 1 na liście lotniczym poleconym z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie 4.V.28 do Szwajcarii, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.224, 235, 236
Mi.232, 254, 255
600 PLN
37920

1928 firmowy list polecony z Częstochowy do Niemiec, stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.

Fi.234
Mi.253
90 PLN
37921

1928 list z Żuromina 23.V.28 do Warszawy.

Fi.234
15 PLN
37922

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
500 PLN
37923

Fi.235 Pw 236
Mi.254 Zf 255
600 PLN
37924

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z przywieszką z bloku.

Fi.235-6
Mi.254-5
450 PLN
37925

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloku z przywieszką.

Fi.235-6
Mi.254-5
380 PLN
37926

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku.

Fi.235-36
Mi.254-55
400 PLN
37927

1928 złożenie zwłok gen. Józefa Bema w mauzoleum w Tarnowie, czworoblok.

Fi.237
Mi.256
120 PLN
37928

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c jest nieprecyzyjnie katalogowaną gumowaną odmianą próby P11; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz.

Fi.238 (P11)
Mi.257
6 000 PLN
37929

1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis.

Fi.238a
Mi.257
65 PLN
37930

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.238a
Mi.257
60 PLN
37931

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, dwa nieząbkowane znaczki za 50 gr. w kolorach niebieskostalowym i czarnoniebieskostalowym na białym grubym gładkim papierze, niegumowane (w KSZP z 1990 roku i katalogu Fischer oznaczone jako próby P8), gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.238a, b nz (P8)
Mi.257 U
2 400 PLN
37932

1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski - znaczek w kolorze czarnoniebieskostalowym, frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1929 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa Gebethner i Wolff; temat - PTAKI.

Fi.238b
Mi.257
20 PLN
37933

1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskozielonym, gwarancja i oznaczenie.

Fi.238c
Mi.257
50 PLN
37934

1928 prezydent Mościcki, znaczek wydania obiegowego.

Fi.239
Mi.258
140 PLN
37935

1928 prezydent Ignacy Mościcki, czworoblok.

Fi.239
Mi.258
800 PLN
37936

1928 Henryk Sienkiewicz, szaroniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 5.X.1929 z miejscowości Wojciechów k.Kamieńska do Wierzbnika; kasownik odbiorczy na odwrocie z 6.X; dobry stan zachowania.

Fi.240a
Mi.259
50 PLN
37937

1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok znaczka w kolorze niebieskim, gwarancja i opis.

Fi.240a
Mi.259
80 PLN
37938

1928 Henryk Sienkiewicz, narożny czworoblok znaczka w kolorze szaroniebieskim, gwarancja i opis.

Fi.240b
Mi.259
80 PLN
37939

1928 Henryk Sienkiewicz, znaczek za 15 gr. o największym formacie 19x22,5 mm, w najrzadszym kolorze ultramarynowym i z liczbami rozrachunkowymi na lewym marginesie, obramowanie liczb rozrachunkowych złożone z 4 długich i 11 krótkich kresek 14x22 mm, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.240d
Mi.259
915 PLN
37940

1928 list na kopercie żałobnej wysłany jako druk z Poznania do Lwowa.

Fi.242
15 PLN
37941

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania.

Fi.242, 243
Mi.261, 262
30 PLN
37942

1928 wydanie obiegowe - godło państwa, seria w czworoblokach.

Fi.242-4
Mi.261-3
50 PLN
37943

1928 wydanie obiegowe, fałszerstwo wiedeńskie znaczka za 25 gr. na szkodę poczty.

Fi.244F2
Mi.263FFä
80 PLN
37944

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, fałszerstwo nieząbkowanej próby pierwszego polskiego bloku na szkodę zbieraczy, walor drukowany w innej technice niż oryginał; najczęściej spotykany spotykane jako niewykończony blok w słabym stanie; tu niespotykanie piękny stan zachowania.

Fi.bl.1 FFi
800 PLN
37945

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z trzema podlepkami na górnym marginesie, gwarancja.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
600 PLN
37946

1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok w ładnym stanie.

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
1 300 PLN
37947

Fi.bl.1
Mi.Bl.1
5 000 PLN