Auction 86. Inter-war Poland 1919-1939

37748

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok rozdzielony pustopolami, górne znaczki i pustopole podlepki, dolne pustopole i znaczki bez.

Fi.165
Mi.183
50 PLN
37749

1923 150-lecie utworzenia KEN, znaczek za 3000 mk. z błedem "KONAPSKI", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.165 B1
Mi.183 I
60 PLN
37750

1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok prób, gwarancja Łaszkiewicz. Lewy dolny znaczek lekko zagięty.

Fi.165P
Mi.183
500 PLN
37751

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku.

Fi.167
Mi.185
40 PLN
37752

1923 wydanie przedrukowe, seria z odmianami I i II.

Fi.167-71 I-II
Mi.185-90
150 PLN
37753

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 10000/25 mk. typu II - z tłem równym rysunkowi, z odwróconym nadrukiem nowej wartości, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.167II No
Mi.185
400 PLN
37754

1923 wydanie przedrukowe, dwa znaczki z nadrukami cienkim i czystym oraz grubym lekko zniekształconym, wynikającym zapewne ze zużycia formy przedrukowej.

Fi.168
Mi.189
40 PLN
37755

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk, podlepki góra-dół.

Fi.168
Mi.189
50 PLN
37756

Fi.168
Mi.189
120 PLN
37757

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Rachmanow.

Fi.168 No
Mi.189
600 PLN
37758

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, uszkodzona perforacja, gwarancja.

Fi.168No
Mi.189K
40 PLN
37759

1923 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.169
Mi.186
95 PLN
37760

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk., z przesuniętym w prawo nadrukiem, gwarancja Krawczyk.

Fi.169I
Mi.186
20 PLN
37761

Fi.169I B
Mi.186
200 PLN
37762

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja.

Fi.169II
Mi.187
45 PLN
37763

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym nadrukiem.

Fi.169II
Mi.187
40 PLN
37764

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, guma w słabszym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.169IINo
Mi.187K
300 PLN
37765

1923-24 wydanie przedrukowe, znaczek za 25000/20 mk. z nadrukiem odwróconym pochodzący z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie po prawej charakterystyczne ślady paseczków służących do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.169INo
Mi.187
600 PLN
37766

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem.

Fi.170I
Mi.188
60 PLN
37767

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 100.000/5 mk., z przesuniętym w lewo nadrukiem, dodatkowo z uszkodzonym M, gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.190
40 PLN
37768

1923 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 100.000/5 mk. z odwróconym nadrukiem nowej wartości, piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.171 No
Mi.190
400 PLN
37769

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, nierównomiernie nałożona guma, gwarancja Rachmanow.

Fi.171No
Mi.190K
350 PLN
37770

1923 list z Dukszt 13.4.23 do Ameryki, nadawca nie uiścił opłaty i na liście umieszczono stempel porta.

40 PLN
37771

1924 wydanie dla Górnego Śląska, list z Paruszowic 20.2.24 do Grunhein, dwa znaczki uszkodzone przed naklejeniem na kopertę, gwarancja.

Fi.159
180 PLN
37772

1924 list z Radomia 18.III.24 do Kobrynia, mieszana frankatura różnych wydań.

Fi.166, 169, 173, 17
Mi.183, 187, 192, 19
80 PLN
37773

1924 list polecony z Krakowa 7.4.24 do Wiednia, znaczek za 100.000 mk z usterka w postaci kropki pod literą P w Poczta.

Fi.166, 173, 175, 176
150 PLN
37774

1924 Kresy, kartka z Krzemieńca 14.2.24 do Krakowa.

Fi.166, 176
Mi.184, 195
90 PLN
37775

1924 list polecony z Łucka 25.3.24 do Berlina, wysoka prawidłowa frankatura inflacyjna w wysokości 1.160.000 mk. opłacona 17 znaczkami różnych wydań, nalepka propagandowa Targów Wschodnich.

Fi.167, 168, 171, 174, 176-8
280 PLN
37776

1924 list polecony z Ministerstwa Skarbu w Warszawie 7.3.24 do Wiednia.

Fi.169II, 177, 179
120 PLN
37777

1924 list bankowy z Słonim nadany 17.4.24 do Warszawy, znaczek za 50.000 z uszkodzonym nadrukiem z całkowicie nieczytelnym szczątkowy drukiem napisów "MK".

Fi.170, 171
200 PLN
37778

1924 list polecony z Łodzi 26.2.24 do Niemiec, prawidłowa opłata w wysokości 1.100.000,- mk.

Fi.171
Mi.190
60 PLN
37779

1924 Inflacja - list zagraniczny (opłata 600.000 marek) wysłany 19.I z Warszawy do Bazylei, ładna wielokrotna frankatura znaczka o najwyższym nominale wydania przedrukowego; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.171
Mi.190
150 PLN
37780

1924 kartka miejscowa z Krakowa 18.4.24.

Fi.171, 175
40 PLN
37781

1924 duży orzeł na tarczy barokowej - wydanie inflacyjne, seria czysta.

Fi.172-81
Mi.191-200
170 PLN
37782

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, arkuszowa próba znaczka kreślona czerwonym tuszem opisana w katalogu Fischera jako znaczki nieząbkowane, gwarancja Schmutz.

Fi.172nz
Mi.191U
140 PLN
37783

1924 duży orzeł na tarczy barokowej, próba znaczka za 20000 mk., gwarancja Schmutz.

Fi.173 nz
Mi.192
150 PLN
37784

Fi.173nz
Mi.192U
140 PLN
37785

1924 list firmowy z Szydłowca do Warszawy.

Fi.175, 176
Mi.194, 195
50 PLN
37786

Fi.175nz
Mi.194U
140 PLN
37787

1924 list polecony z Warszawy 19.2.24 do Wiednia.

Fi.178
Mi.197
120 PLN