The new auction will start soon

Auction 86. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43696

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 30.

Fi.Cp89
100 PLN
43697

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 26.

Fi.Cp89
100 PLN
43698

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 35.

Fi.Cp89
100 PLN
43699

1944 wydanie prowizoryczne, nadruk delikatny typu I, ilustracja nr 3 Jan Kochanowski.

Fi.Cp89
200 PLN
43700

1944 wydanie prowizoryczne, całostka z nadrukiem osobnego typu o większym rozstawie kwadratów na całostce ze znakiem opłaty z zamkiem w Mirze I ilustracją z widokiem bramy warszawskiej w Opatowie, bardzo rzadkie, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp90I
2 500 PLN
43701

1945 formularz służbowy - przedwojenna karta pocztowa (Jagiellończyk - Cp83) z zadrukowanym znakiem opłaty (por.Fischer t.II 2006 s.354), czysty, gwarancja.

Fi.CfpU4
160 PLN
43702

1945 Znak opłaty z rysunkiem orła piastowskiego (bez napisu ŁÓDŹ) nadrukowany na formularzu kartkowym, hasło propagandowe 1a, karta wysłana 4.8 z Bydgoszczy do Sulejówka.

Fi.Cp92II
120 PLN
43703

1945 całostka z obiegu pocztowego z Warszawy z hasłem propagandowym 7b.

Fi.Cp92
70 PLN
43704

1945 całostka z obiegu pocztowego z Hanny koło Włodawy z hasłem propagandowym 2, ze stemplem prowizorycznym typu lubelskiego, gwarancja M.Wysocki

Fi.Cp92, 362
90 PLN
43705

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym; karta wysłana 30.X z Lublina do Warszawy.

Fi.Cp94A
20 PLN
43706

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp94A
30 PLN
43707

1945 Belweder 1 zł, karta na kartonie szarym, sygnatura typu 2 (33 mm) w układzie poziomym.

Fi.Cp94A t.1
40 PLN
43708

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie pionowym.

Fi.Cp94B
40 PLN
43709

1945 Belweder, całostka z sygnaturą w układzie poziomym.

Fi.Cp95AII
30 PLN
43710

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie szarobiałym, sygnatura w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem; karta wysłana z Krakowa 2.8.1946 do Warszawy.

Fi.Cp95AIx
30 PLN
43711

1945 Belweder 1,50 zł, karta na kartonie ciemnoszarym, sygnatura typu 1 (31,7 mm) w układzie poziomym, cecha zezwolenia na druk nonparelem.

Fi.Cp95AIz
50 PLN
43712

1946 Belweder 3 zł, sygnatura w układzie poziomym, karta wysłana 8.11 z Brwinowa do Warszawy.

Fi.Cp96IA
10 PLN
43713

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp97
30 PLN
43714

1947 obóz zagłady w Oświęcimiu, kartka okolicznościowa z obiegu pocztowego z Olsztyna.

Fi.Cp97
40 PLN
43715

1947 ofiary Oświęcimia, całostka.

Fi.Cp97
15 PLN
43716

1947 Oświęcim strażnica kontrolna całostka wydania poświęconego ofiarom Oświęcimia.

Fi.Cp97
35 PLN
43717

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 3 zł, dofrankowana i wysłana 23.9.1948 ze Słupska do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp97, 431B
30 PLN
43718

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, czyste.

Fi.Cp97-98
80 PLN
43719

1947 komplet kart pocztowych wydanych dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu, ostemplowanych pamiątkowo 14 i 16.6.

Fi.Cp97-98
50 PLN
43720

1947 karta pocztowa wydana dla uczczenia ofiar pomordowanych przez Niemców w Oświęcimiu za 6 zł, wysłana 10.4.1948 ze Sławna do Gdyni, całostka rzadko spotykana z oryginalnego obiegu; bardzo dobry stan zachowania (delikatny, prawie niewidoczny ślad spinacza).

Fi.Cp98
40 PLN
43721

1947 kartka upamiętniająca ofiary w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
43722

1947 całostka wydania dla uczczenia ofiar hitleryzmu pomordowanych w Oświęcimiu.

Fi.Cp98
30 PLN
43723

1947 Polacy walczący w Hiszpanii, całostka.

Fi.Cp102I
20 PLN
43724

1947 Polacy walczący w Hiszpanii.

Fi.Cp102I
40 PLN
43725

1948 Zabytkowy kościół w Pniowie, całostki z sygnaturą VIII.47, dwie odmiany kartonu: szarobiały i kremowoszary (Fi.70.-).

Fi.Cp103
60 PLN
43726

1948 zamek w Będzinie.

Fi.Cp104
30 PLN
43727

1948 zamek w Lanckoronie, karta ilustrowana.

Fi.Cp105
90 PLN
43728

1948 wydanie ilustrowane, kartka z ilustracja nr 16 - Władysław Reymont.

Fi.Cp106
30 PLN
43729

1948 Trzy walczące orły, karta z ilustracją 17 - Henryk Sienkiewicz (Nobel w dziedzinie literatury 1905 za powieść "Quo vadis").

Fi.Cp106
60 PLN
43730

1948 całostka z ilustracją nr 19.

Fi.Cp106
40 PLN
43731

1948 Trzy walczące orły, komplet 22 czystych kart (Fi.1584,-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp106
1 200 PLN
SOLD
43732

1949 kościół w Pniowie, całostka z sygnaturą VIII.47.

Fi.Cp103
30 PLN
43733

1949 Bolesław Bierut, karton kremowoszary gładki, sygnatura II.50, bez hasła propagandowego.

Fi.Cp109I
40 PLN
43734

1949 Bolesław Bierut, karta z napisem propagandowym 15, sygnatura VI.49 - czwarty nakład, druk z I walca, jedynie w tym nakładzie poszczególne walce oznaczone są kropkami pod pierwszymi literami sygnatury nakładu (tu 1 kropka); walor w bardzo dobrym stanie zachowania (naturalne wtrącenie - węgielek w kartonie).

Fi.Cp109II
30 PLN
43735

1949 wydanie prowizoryczne, karta 107 z nadrukiem typu krakowskiego (układ czcionkowy) - odmiana a: odstęp 0,5mm między "1" i "0", II i V linijka niedokładnie odbite; czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp110IAa
150 PLN
SOLD