The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. Postal stationery

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
43455

1919 bardzo rzadka kartka - połówka całostki dwuczęściowej z opłacona odpowiedzią z obiegu pocztowego z Ostrowca do Radomia.

Fi.Cp27A/B
120 PLN
SOLD
43456

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z rzadkim typem nadruku typ 1 - skrót nominału "hal", lekko uszkodzony prawy górny narożnik i ślady po podklejeniu na odwrocie.

Fi.Cs3I
250 PLN
43457

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu.

Fi.Cs3II
50 PLN
43458

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4.

Fi.Cs3II
30 PLN
43459

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 8, mocno uszkodzony ornament; idealny stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs3II
150 PLN
43460

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3.

Fi.Cs4II
40 PLN
43461

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 3, idealny stan zachowania.

Fi.Cs4II
60 PLN
43462

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", wysłany z Krakowa, kasownik odbiorczy Warszawa 24.IV; przesyłka ma wszystkie cechy obiegu, chociaż otworzono ją odrywając tylko tylną część sekretnika, nie ma, co prawda treści, ale co było dosyć powszechną praktyką, najpewniej znajdowała się ona na kartce luzem włożonej do środka.

Fi.Cs4IIIs
400 PLN
43463

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 19 "beleczka zamiast ozdobnika", na odwrocie delikatne, praktycznie niewidoczne, ślady kleju.

Fi.Cs4IIIs
120 PLN
43464

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
100 PLN
43465

1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 18 z belką i zamienionym szykiem napisu POLSKA POCZTA.

Fi.Cs4IIIt
50 PLN
43466

1919 wydanie krakowskie, sekretnik rzadka odmiana z napisem "POLSKA POCZTA" zamiast "POCZTA POLSKA" i dodatkowo z beleczką zamiast ozdobnika, nadruk typu 18, niezaklejony sekretnik z nieoderwanymi brzegami (Fi.4IIIt 1000.-) i pełną oryginalną gumą, skasowany grzecznościowo w Cieszynie; doskonały stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cs4IIIt+s
250 PLN
43467

1920 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty w znaku opłaty.

Fi.Cp29
50 PLN
43468

1920 kartka z Torunia 8.3.20 do Niemiec.

Fi.Cp30
20 PLN
43469

1920 kartka z Łodzi 16.2.20 do Widnia, stempel warszawskiej cenzury wojskowej Wr.1.

Fi.Cp30b
40 PLN
43470

1920 kartka z usuniętym oznaczeniem waluty w kolorze liliowym, ciekawe spacje pochodzące od elementów justujących znak opłaty po obu jego stronach.

Fi.Cp31
60 PLN
43471

1920 karta do obrotu krajowego za 15 f (usunięte oznaczenie waluty), znak opłaty liliowy w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto (Fi.80.-).

Fi.Cp31
50 PLN
43472

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II - wszystkie linie adresowe punktowane szeroko, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
SOLD
43473

1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I - wszystkie linie adresowe punktowane gęsto, napis propagandowy w układzie b - cztery wyrazy wydrukowane pismem grubym; papier lekko marmurkowy (Fi.45.-).

Fi.Cp32
40 PLN
SOLD
43474

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
43475

1920 kartka do obrotu zagranicznego z hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
30 PLN
43476

1920 kartka do obrotu zagranicznego z dwujęzycznym hasłem propagandowym.

Fi.Cp33
40 PLN
43477

1920 karta do korespondencji zagranicznej za 40(50) f (Fi.60.-).

Fi.Cp33
50 PLN
43478

1920 kartka do korespondencji zagranicznej, usterki druku; przerwy w ramce i niedodrukowana litera o w Pocztowy.

Fi.Cp33
50 PLN
43479

1920 całostka bez hasła propagandowego.

Fi.Cp35I
30 PLN
43480

1920 karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "A" i "P" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego; czysta;

karta za 50(75) fen, linia dzieląca kartę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, bez hasła propagandowego, wysłana 13.II.1921 z Brzozowa do Krakowa, ponieważ od 15.12.1920 taryfa na kartki pocztowe wzrosła do 2 mk. MPiT wydało rozporządzenie dotyczące wykorzystania istniejących zapasów całostek, po dofrankowaniu ich do stosownej wysokości znaczkami opłaty, a w razie konieczności nawet znaczkami urzędowymi, tu - zapewne z powodu braku odpowiednich znaczków - brakującą należność pobrano gotówką dokumentując to stempelkiem "OPŁACONO/ GOTÓWKĄ Mk No" z dopisanym numerem dziennika; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka.

Fi.Cp35I
250 PLN
43481

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
43482

1920 kartka z hasłem propagandowym E.

Fi.Cp35II
60 PLN
43483

1920 karta za 50(75) fen, hasło propagandowe E - "Są drudzy, co mówią ..."; czysta;

karta za 50(75) fen, hasło propagandowe C - "Podkopują złodzieje, zbójcyż ..."; czysta;

dodatkowo karta za 50(75) fen, hasło propagandowe D - "Polacy! Ośmielcie się ..."; z tekstem na odwrocie; czysta;

na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka;

Fi.Cp35II
300 PLN
43484

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
43485

1920 kartka do korespondencji zagranicznej z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
43486

1920 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp37
120 PLN
43487

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp38
25 PLN
43488

1921-1922 karta do obrotu krajowego 2 mk, długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm (Fi.45.-).

Fi.Cp38
40 PLN
43489

1921 kartka z Krakowa do Wrocławia.

Fi.Cp38, 115
20 PLN
43490

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
43491

1921 kartka do obrotu krajowego.

Fi.Cp39I
30 PLN
43492

1921-1922 karta do obrotu krajowego 4 mk, forma I - długość napisu KARTKA POCZTOWA 98,5 mm.

Fi.Cp39I
40 PLN
43493

1921 kartka z opłacona odpowiedzią.

Fi.Cp41
80 PLN
43494

1921 podwójna całostka z opłaconą odpowiedzią.

Fi.Cp41
60 PLN