Auction 86. General Government

39177

1943 kartka na formularzu pocztowym z obiegu pocztowego.

Fi.75, Fp1c
20 PLN
39178

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, znaczek na karcie skasowany okolicznościowo 24.V.

Fi.76; 31
20 PLN
39179

1943 portret Hitlera, 20 gr + 1,60 zł, dofrankowana karta pocztowa o sygnaturze III.42, wysłana 2.VI jako polecona ekspresowa z Warszawy do Lizbony, z prośbą o przekazanie informacji do PCK w Londynie; stempelki cenzur, czerwona adnotacja PCK na froncie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).

Fi.77, 88a, Cp9b
200 PLN
39180

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
39181

1943 list polecony wysłany z pośrednictwa w miejscowości Wielkie Drogi do Krakowa, zwraca uwagę nietypowa erka typu blanco z wstemplowaną nazwą miejscowości, znaczki skasowane 17.2 w Krakowie, na odwrocie kasownik odbiorczy 18.2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.78, 84
100 PLN
39182

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, 24 + 60 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 06.03.1944 z Krakowa do Berlina, kasownik odbiorczy na odwrocie 7.3.

Fi.78, 111
30 PLN
39183

Fi.78; VIIa
350 PLN
39184

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.81
10 PLN
39185

Fi.84
10 PLN
39186

1943 stempel okolicznościowy mistrzostw szachowych GG w Radomiu.

Fi.86
30 PLN
39187

Fi.87
30 PLN
39188

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
39189

Fi.101-03; 30
30 PLN
39190

1943 urodziny A.Hitlera, seria w czworoblokach.

Fi.101-3
40 PLN
39191

1943 urodziny A.Hitlera, seria narożnikowa.

Fi.101-3
50 PLN
39192

Fi.104
20 PLN
39193

Fi.104; 31
150 PLN
39194

Fi.104; 31
100 PLN
39195

Fi.104I
150 PLN
39196

Fi.104I
250 PLN
39197

Fi.104II ark.
200 PLN
39198

Fi.104I ark.
240 PLN
39199

Fi.106; 32
20 PLN
39200

1943 portret A.Hitlera, seria w czworoblokach.

Fi.110-12
25 PLN
39201

1943 portret Hitlera na jednolitym tle, czysta seria z gapami.

Fi.110-12 Pw1
40 PLN
39202

Fi.110-12 Pw1; 36
30 PLN
39203

Fi.113, 74, 86, 112
100 PLN
39204

Fi.113-5nz
240 PLN
39205

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
120 PLN
39206

Fi.113-5nz
180 PLN
39207

1943 widoki zabytkowych budowli, narożna seria czysta z gapami na marginesie.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
39208

1943 widoki zabytkowych budowli (IV), czysta seria z gapami.

Fi.113-16 Pw1
60 PLN
39209

Fi.113-16 Pw1
40 PLN
39210

Fi.114, 110
200 PLN
39211

Fi.116; 34
20 PLN
39212

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
50 PLN
39213

1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych.

Fi.U25-36
30 PLN
39214

Fi.U28
80 PLN
39215

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy, 100 gr + 8 gr - frankatura mieszana różnych wydań, list z dyrekcji policji w specjalnej kopercie "GENERALGOUVERNEMENT DISTRIKT KRAKAU DER STADHAUPTMANN DER STADT KRAKAU POLIZEIDIREKTION" z sygnaturą (1576/40014/XI.43/30000) przesłany 19.5.44 miejscowo w Krakowie, dodatkowa pieczęć informacyjna w języku niemieckim "Hierbei ein Formular zur Zustellungsurkunde. Vereinfachte Zustellung. Niederlegung nicht gestattet !" (W załączeniu formularz dowodu doręczenia. Doręczenie uproszczone. Odmowa niedozwolona!"; przesyłka niedoręczona i zwrócona do nadawcy; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.U36, U17
120 PLN
39216

1943 widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO.

Mi.862
50 PLN