The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 86. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
39057

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp8I
20 PLN
39058

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta z sygnaturą II.41, wysłana 21.11.1944 ze Skierniewic do obozu pracy Wessenberg (Fi.150.-).

Fi.Cp8II
Mi.P11 
100 PLN
39059

1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr karta o sygnaturze II.41, czysta; dobry stan zachowania.

Fi.Cp8II
20 PLN
39060

1940 kartka nadana z Łopuszna koło Kielc do Katowic.

Fi.Cp78II
140 PLN
39061

1940 seria znaczków doręczeniowy w parkach, skasowana grzecznościowo owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe ZAHAJKI", znaczki z pełną oryginalną gumą.

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
60 PLN
39062

1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe BIELINY".

Fi.D1-4
Mi.Z1-4
50 PLN
39063

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "Alle ..." 12 wierszy tekstu (z numeracją, skreślono ręcznie "erschienenen" i dopisano "gültigen"), ponadto podkreślono czerwoną kredką "außer Kurs gesetzte Postwertzeichen" oraz "nicht abgestempelt.", karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Fcp2I
100 PLN
39064

1940-1941 służbowe karty pocztowe, nadruk na kartach Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm:
tekst X "Poststutzpunktmarken ...", karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
tekst VII "Ihrem Antrag ..." dotyczący ostemplowań okolicznościowych z okazji urodzin Hitlera w 1941 roku, na stronie adresowej okazowy odcisk takiego stempla z Krakowa, karta czysta, bardzo dobry stan zachowania;
na karcie albumowej.

Fi.Fcp2I
300 PLN
39065

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! niezwykle rzadko, a właściwie najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.2000.-); wysłana 3.8.1944 z urzędu Kraków 3 do Wolfersdorf w Turyngii; dodatkowo niebieski stempel urzędowy z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w idealnym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp2II
1 600 PLN
39066

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, bez wydrukowanego na odwrocie tekstu; z dopisaną na maszynie treścią, datowana 27.10 wysłana do Bydgoszczy, stempelek "Versandstelle für Sammlermarken Krakau"; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Fcp3
250 PLN
39067

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Und den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
50 PLN
39068

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst III "Um den Wünschen ..." 12 wierszy tekstu, karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp3
100 PLN
39069

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z prezydentem Mościckim, tekst IV "Alle ..." 12 wierszy tekstu (bez numeracji), karta czysta; słabszy stan zachowania.

Fi.Fcp3
20 PLN
39070

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XV "Durch ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Fcp4
60 PLN
39071

1940 formularz poczty niemieckiej z Krakowa wykonany na polskiej całostce.

Fi.Fcp4
150 PLN
39072

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XXIIb "Infolge ..." w podpisie "Postamt Krakau 3", wysłana 5.5.43 z urzędu Kraków 3 do Skarżyska Kamiennej, dodatkowo niebieska pieczęć urzędowa z godłem "POSTAMT KRAKAU 3" z wyróżnikiem "a"; walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Fcp4
400 PLN
39073

1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na części na odpowiedź karty podwójnej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, z nieopisaną odmianą treści na odwrocie karty, wydrukowano tekst XVIII z dopisanym na końcu zdaniem "Die letzte Belieferung erfolgte am 23/10.43.", długość napisu POSTKARTE 37,5 mm!!! najrzadziej występująca odmiana, bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.3000.-); wysłana 3.5.44 z urzędu Kraków 3 do Bad-Ems, przeadresowana do szpitala zapasowego w Montabaur; dodatkowo fioletowe stemple urzędowe: dwuwierszowy "Postamt Krakau 3", okrągły z godłem "Postamt Krakau 3"; egzemplarz w dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis typu Schmutz.

Fi.Fcp5BII
2 800 PLN
39074

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych grzecznościowo stemplowanych.

Fi.U1-15
50 PLN
39075

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U1-15
990 PLN
39076

1940 godło III Rzeszy w dużym formacie, seria znaczków urzędowych, kasowane (Fi.80.-).

Fi.U1-15
60 PLN
39077

1940 list urzędowy z Warszawy z Rejestru Skazanych do posterunku polskiej policji w Lublinie.

Fi.U6
160 PLN
39078

1940 znaczki urzędowe I i II wydanie, 60 + 8 + 40 gr - frankatura mieszana, list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru wysłany 4.12.1942 z sądu w Radomiu do miejscowości Jedlnia Letniska; adresat odmówił przyjęcia, przesyłkę zwrócono do nadawcy.

Fi.U11, U17, U24
50 PLN
39079

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana w Krakowie 23.3.42.

Fi.U16-24
35 PLN
39080

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria czysta znaczków urzędowych (Fi.50.-).

Fi.U16-24
40 PLN
39081

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w czworoblokach.

Fi.U16-24
280 PLN
39082

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych; kasowane (Fi.25.-).

Fi.U16-24
20 PLN
39083

1940 godło III Rzeszy w małym formacie, seria znaczków urzędowych na kopercie ostemplowana 10.8 kasownikiem okolicznościowy z okazji wyścigów konnych rozegranych w Lublinie "ERSTES PFERDEZUCHTRENNEN".

Fi.U16-24; 11
50 PLN
39084

1940 godło III Rzeszy w małym formacie. seria w marginesowych czworoblokach.

Fi.U25-36
170 PLN
39085

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, ładnie frankowany list polecony wysłany 7.V z Budapesztu do Zakopanego, zalepka i liczne stempelki cenzury; polski przedwojenny datownik użyty jako kasownik odbiorczy.


Mi.Bl.7, 598, 606, 6
100 PLN
39086

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 20.I z miejscowości Braila do Chrzanowa.


50 PLN
39087

1940 znaczek opłaty radiowej (Rundfunk) grzecznościowo skasowany na karcie 6.12.41 w Krakowie, zwykle część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; bardzo rzadko spotykany walor.


80 PLN
39088

1940 (?) formularz kartkowy czysty, z liniaturą i napisami polskim i niemieckimi


10 PLN
39089

1940 listownik z Oflagu IXB wysłany 23.1 do Milanówka; stempelek cenzora obozowego z nr.2; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Warschau 2"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


150 PLN
39090

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa wysłana 1.V z Bukaresztu do Lublina, cenzury.


60 PLN
39091

1940 formularz Polskiego Czerwonego Krzyża, wysłany 29.2 z Oflagu IXB do PCK w Krakowie, niemy datownik nadawczy, stempelek cenzury obozowej nr.5, różne stempelki i adnotacje; zwraca uwagę stempel w ramce "Leitpunkt: Krakau 2"; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji); temat - CZERWONY KRZYŻ.


160 PLN
39092

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Budapesztu wysłana 5.VI do Krakowa, cenzury.


50 PLN
39093

1940 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Ploesti (Rumunia) wysłana 5.II do Czarnego Dunajca, cenzura Wehrmachtu.


50 PLN
39094

1940-44 zestaw znaczków stemplowanych.


80 PLN
39095

1940 znaczki opłaty radiowej (Rundfunk), parka pionowa z marginesem i liczbami rozrachunkowymi; część z nominałem przyklejano na odcinku potwierdzenia wniesienia opłaty radiowej dla opłacającego, a część z literą "A" na blankiecie, który zostawał w archiwum; czyste w doskonałym stanie zachowania.


70 PLN
39096

1941 znaczek na karcie skasowany okolicznościowo, 15-17.8 w Krakowie z okazji 1 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie.

Fi.12; 40
25 PLN