The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. WW1 occupation postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27183

1917 okupacja niemiecka Rumunii, karta pocztowa czysta.


Mi.P3 
10 PLN
27184

1917 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany 9.III z Naczelnej Komendy Armii za pośrednictwem urzędu etapowego Kielce (kasownik z wyróżnikiem "a") do Wiednia, stempelek formacyjny nadawcy "K.u.k. Trainretablierungsstation/ des A.O.K. in Kielce"; we Wiedniu 12.III poczta cywilna naliczyła dopłatę, ale tylko za list zwykły (!); niezwykle ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania.


Mi.P59 
500 PLN
27185

1917 kartka do Wysokiego ze stemplem austriackiej cenzury wojskowej w Puławach.


30 PLN
27186

1917 kartka z Warszawy do Zakopanego ze stemplem cenzury wojskowej.


15 PLN
27187

1917 listownik niemieckiej poczty polowej z stemplem marynarki wojennej do Rotterdamu.


90 PLN
27188

1917 widokówka, treść pisana po polsku, wysłana 13.VIII za pośrednictwem poczty polowej 287 do Zakopanego, stempel formacyjny "K.k.Schützenregiment Nr.16"; bardzo dobry stan zachowania.


50 PLN
27189

1917 kartka z Krakowa do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej z Krakowa.


20 PLN
27190

1917 okupacja austro–węgierska, karta polowa wysłana z poczty etapowej Chełm „a” do poczty polowej 295 ze stemplem formacyjnym.


30 PLN
27191

1917 okupacja austro–węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Dąbrowa in Polen „b” do Czech ze stemplem formacyjnym.


40 PLN
27192

1917 list polecony z Chrzanowa do Kopenhagi, stempel i zalepka cenzury wojskowej z Cieszyna, stempel odbiorczy.


100 PLN
27193

1917 kartka ze Lwowa do Sambora, stempel cenzury wojskowej we Lwowie stosowanego na poczcie głównej.


40 PLN
27194

1917 kartka ze Lwowa do Krakowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie stosowanego na poczcie głównej.


40 PLN
27195

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Fi.900.-), oba z błędem na poz.12 pokazanym przez J.Bulata "P pęknięte na górze", w katalogu Fischer błędy +50%, gwarancja Krawczyk.

Fi.5-6 B
Mi.1-2
700 PLN
27196

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczek za 10/3 h. z dwoma błędami na poz.11 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane do środka z lewej u góry" i "duża przerwa w P" (Fi.750.-), piękny stan, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.6
Mi.2
350 PLN
27197

1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, parka znaczków za 10/3 h. (Fi.1000.-), lewy z katalogowanymi błędami na poz.19 pokazanymi przez J.Bulata "Y złamane i brak kropki po H" (Fi.+50%), a prawy z pokazanym przez J.Bulata błędem na poz.20 "kropka po P kwadratowa", dodatkowo na poz.19 "uszkodzone k i p", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.6 B3+B
Mi.2
900 PLN
27198

1918 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", ciemnoczerwonopomarańczowy znaczek za 7 1/2 Pf z nadrukiem smolistym na karcie pocztowej - zawiadomieniu z banku - wysłanej 23.4 z Warszawy do Pasing; dwa rożne stempelki cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.9c
100 PLN
27199

1918 list firmowy z Warszawy 18.8. do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej.

Fi.12a
45 PLN
27200

1918 list lotniczy austriackiej poczty cywilnej na trasie Lwów - Kraków.

Fi.23
400 PLN
27201

1918 okupacja austro–węgierska, prywatny list polecony wysłany z poczty etapowej Krasnostaw do Warszawy, prawidłowa opłata 45 halerzy, na odwrocie datownik odbiorczy Warszawa 20.9.18.

Fi.OA54, 57, 59, 62
300 PLN
27202

1918 okupacja austro–węgierska, prywatna karta całostka wysłana z poczty etapowej Gorzkowice do Krakowa ocenzurowana w Piotrkowie.

Fi.55, Cp3
120 PLN
SOLD
27203

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Kraśnik „b” do Koluszek, cenzura niemiecka.

Fi.58
80 PLN
27204

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Slomniki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.58
200 PLN
SOLD
27205

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka wysłana z poczty etapowej Widawa do Piotrkowa, ocenzurowana w Piotrkowie.

Fi.58
300 PLN
27206

1918 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Dąbrowa In Polen „c” do Wiednia, ocenzurowany w Granicy.

Fi.64a
120 PLN
27207

1918 przekaz paczkowy z Granicy 2.8.18 do Końska.

Fi.68
500 PLN
27208

1918 okupacja austro-węgierska, miejscowy list polecony z poczty etapowej w Sandomierzu.

Fi.68
90 PLN
27209

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dobroczynne z dopłatą na tzw. fundusz cesarza Karola ("Karlfonds"), wszystkie wartości tego wydania posłużyły do wykonania I lubelskiego wydania nadrukowego znaczków polskich; seria czysta w czworoblokach.

Fi.73-75
150 PLN
27210

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dofrankowana karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Poniewież do Ludwigshafen; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp1
50 PLN
27211

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 15.1 z Rygi do Erfurtu; stemple cenzury ryskiej i królewieckiej; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
50 PLN
27212

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", dwie karty na różnych gatunkach papierów, ostemplowane grzecznościowo 18.5 w Wenden i 7.2 w Rydze; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp3
40 PLN
27213

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Działoszyn „a” do Cassel, ocenzurowana w Granicy oraz z cenzurą niemiecką.

Fi.Cp3
100 PLN
SOLD
27214

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Żarki do Warszawy, ocenzurowana w Granicy, ze stemplem poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.Cp3
1 200 PLN
27215

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna karta pocztowa dofrankowana fioletowoniebieskim znaczkiem za 20 Pf, ostemplowana grzecznościowo 26.12 w ostatnim dniu funkcjonowania niemieckiego urzędu pocztowego w Rydze; niewielkie przebarwienia.

Fi.Cp6, 8c
80 PLN
27216

1918 seria wydania dobroczynnego w czworoblokach.

Fi.OA73-5
50 PLN
27217

1918 seria wydania dobroczynnego.

Fi.OA73-5
35 PLN
27218

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie dla Włoch, podstawowy komplet i dodatkowo dobre odmiany ząbkowań znaczków gazetowych; pierwsza seria kasowana na wycinkach (Mi.470 euro).


Mi.1-19, 20-3A+B, 24-5, P1-7A
300 PLN
27219

1918 okupacja niemiecka Rumunii, mieszana frankatura znaczków różnych wydań, przefrankowany list wysłany 24.V miejscowo w Bukareszcie; dobry stan zachowania.


Mi.2, 6 
60 PLN
27220

1918 okupacja niemiecka Rumunii, frankatura dwukolorowa, miejscowy list ofrankowany znaczkami III wydania przedrukowego, wysłany miejscowo 23.VIII w Bukareszcie.


Mi.8a, 9a 
40 PLN
27221

1918 okupacja austro-węgierska, wydanie z podobizną cesarza Karola, znaczek za 10 hal na liście wysłanym 31.V za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie do Zurychu, opłacony według taryfy dla karty pocztowej(!); stempelek austriackiej zagranicznej cenzury wojskowej; dobry stan zachowania.


Mi.58 
120 PLN
27222

1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.


Mi.188, 196
60 PLN