The new auction will start soon

Auction 85. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33257

1980 450.rocznica urodzin Jana Kochanowskiego, arkusz czysty (4 sektor), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2564
Mi.2712
80 PLN
33258

1980 Warszawskie pojazdy konne, seria z pustopolami u góry, z wyjątkiem znaczka za 6 zł z pustopolem u góry, czyste (Fi.60.-).

Fi.2573-78
Mi.2721-26
50 PLN
33259

1980 około, znaczki opłaty stemplowej.


80 PLN
33260

1981 "34 WYŚCIG POKOJU B-P-W", znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 21.V w Warszawie; temat - KOLARSTWO.

Fi.761
Mi.907 
10 PLN
33261

1981 STAN WOJENNY - list wysłany 7.1.82 z Żyrardowa do Starachowic, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 145".

Fi.2508
Mi.2656
30 PLN
33262

1981 rocznik kopert FDC (bez bl.113(70); Fi.62,50).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
60 PLN
33263

1981 rocznik znaczków czystych (Fi.54.-).

Fi.2579-2643
Mi.2727-91
40 PLN
33264

1981 Pablo Picasso, nowodruk w pięknym stanie (Fi.250.-).

Fi.2580ND
Mi.Bl.74ND 
220 PLN
33265

1981 100.rocznica urodzin Pabla Picassa, komplet: przywieszka z prawej, przywieszka z lewej, przywieszka między znaczkami, znaczek pomiędzy przywieszkami, czyste.

Fi.2589Pw
Mi.2728aZf
25 PLN
33266

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków), zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68
80 PLN
33267

1981 Restytucja żubra, arkusz znaczków za 6,50 zł (10 pasków po 5 znaczków) bez górnego marginesu; arkusz zgięty pionowo (Fi.50.-, Mi.60 euro).

Fi.2608-12
Mi.2764-68 
25 PLN
33268

1981 Sport modelarski, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; na dolnym marginesie oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; dobry stan zachowania (arkusze pionowo zgięte).

Fi.2614-19
Mi.2757-62
120 PLN
33269

1981 Dzień Znaczka - stara broń, arkusze czyste znaczków drukowanych w NRD; oznaczenia drukarni "VEB Wertpapierdruckerei der DDR"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2621-22
Mi.2769-70 
80 PLN
33270

1981 pomniki Ofiarom Grudnia 1970 roku, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2634-35
Mi.2782-83 
40 PLN
33271

1981 list z Warszawy ze stemplem cenzury stanu wojennego z Warszawy 18.XII.81 urzędu cenzury 177.


15 PLN
33272

1982 STAN WOJENNY - miejscowy list wysłany 10.II w Warszawie, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple "OCENZUROWANO" i "URZĄD CENZURY 993".

Fi.2629
Mi.2777 
20 PLN
33273

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie, przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz nietypowo INSTRUKCJA 1.Do strajku prowadzonego .......6.Całość działań prowadzimy aż do odwołania RKW NSZZ "S" Region Mazowsze (Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze"; opłata też nietypowo dwoma znaczkami dywersyjno-propagandowymi, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja.

Fi.2644 FP
1 200 PLN
33274

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
200 PLN
SOLD
33275

1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", czworoblok, gwarancja Walisch.

Fi.2644 FP
800 PLN
33276

1982 rocznik kopert FDC (bez bl.118(75); Fi.54,50).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
33277

1982 rocznik znaczków czystych (Fi.60,20).

Fi.2644-99
Mi.2792-2847
50 PLN
33278

1982 kompletny podstawowy rocznik, dodatkowo znaczek 2654 z błędem "wcięcie w dolnym łuku cyfry 3".

Fi.2644-2699, bl.73-6, 2654B1
Mi.2792-2847, Bl.88-90
60 PLN
33279

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
120 PLN
33280

1982 unikalny arkusz z nadrukiem dywersyjno - propagandowym "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r." wykonane przez podziemną strukturę "Solidarność Nauczycieli" z Łodzi, pełna 25-cio znaczkowa forma przedrukowa. Arkusz podstawowy 50-cio znaczkowy nr 2466 pozbawiano marginesów i dzielono na 2 połowy przeznaczone do nadruku. Charakterystyczne krzyżyki markacyjne na narożnikach znaczków z pola 1, 5, 21, 25. Doskonały stan zachowania, fotoatest Walisch.

Fi.2644FP
8 900 PLN
33281

1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines).

Fi.2661MK
Mi.2809
250 PLN
33282

1982 karty maksimum - 600 lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, seria na 3 kartach ostemplowanych okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu, FDC.

Fi.2670-72
Mi.2818-20
40 PLN
SOLD
33283

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
33284

1982 50-lecie zwycięstwa Challengu, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
33285

1982 600 lat obecności obrazu Jasnogórskiego w klasztorze OO Paulinów w Częstochowie, blok.

Fi.bl.119, 3195-200 ark., bl. 145, bl.149
Mi.Bl.89, 3343-8, Bl.115, Bl.119
10 PLN
33286

1982 telegram z dwoma stemplami stanu wojennego OCENZUROWANO.


20 PLN
33287

1982 list z Lublina ze stemplem cenzury stanu wojennego Urząd Cenzury 828.


15 PLN
33288

1982 wydawnictwo podziemnej poczty Solidarności.


20 PLN
33289

1982 wydawnictwo poczty podziemnej Solidarności.


10 PLN
33290

1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności.


25 PLN
33291

1982 znaczki poczty internowanych w obozie w Głogowie.


65 PLN
SOLD
33292

1982 znaczki poczty internowanych w obozie w Głogowie.


121 PLN
SOLD
33293

1982 znaczki poczty internowanych w obozie w Głogowie.


80 PLN
SOLD
33294

1983 rocznik kopert FDC (bez bl.121(78); Fi.52,20).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
33295

1983 rocznik znaczków czystych (Fi.50,80).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
40 PLN
33296

1983 kompletny rocznik w parkach.

Fi.2700-50, bl.121-123
Mi.2848-98, Bl.91-93
120 PLN