Auction 85. Polish People's Republic 1952-1989

33136

Fi.2012
Mi.2159
20 PLN
33137

Fi.2012
Mi.2159
25 PLN
33138

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, znaczki rozdzielone przywieszką, czyste, bardzo dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.2012Pw
Mi.2159Zf
150 PLN
33139

1972 odsłonięcie pomnika żołnierza polskiego i antyfaszysty niemieckiego w Berlinie, znaczki rozdzielone przywieszką z marginesami, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2012Pw
Mi.2159Zf
80 PLN
33140

1972 zwierzęta z ogrodów zoologicznych, seria w dwunastoblokach.

Fi.2015-23
Mi.2162-70
120 PLN
33141

Fi.2024
Mi.2171
30 PLN
33142

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
33143

1972 turystyka - schroniska górskie, parka znaczków z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2058
30 PLN
33144

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
33145

1972 turystyka - schroniska górskie, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.2060
15 PLN
33146

1972 Mikołaj Kopernik, znaczki drukowane z rolki, paski czterech sztuk w tym po jednym z numerem na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
30 PLN
33147

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
33148

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz sprzedażny bloku złożony w pionie, błędy.

Fi.bl.90
Mi.Bl.52
60 PLN
33149

1972 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, arkusz bloków z pierwszego sektora formy drukowej, na poz.10 błąd "kropka nad T w EXPOSITION"; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.90 (45) B2
Mi.Bl.52
250 PLN
33150

50 PLN
33151

1973 rocznik kopert FDC (bez bl.91b(46b); Fi.108,-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
95 PLN
33152

1973 rocznik znaczków czystych (Fi.100,50).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
70 PLN
33153

Fi.2108-09
Mi.2255-56
30 PLN
33154

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
33155

1973 Badanie kosmosu - Copernicus, arkusik z błędem na poz.4 "przerwane z w zł", gwarancja.

Fi.2109 B1
Mi.Bl.54
80 PLN
33156

Fi.2130s
Mi.2277F
550 PLN
33157

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", bloczek na karcie pocztowej skasowany 19.8 - w pierwszym dniu obiegu - stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.91 (46a)
Mi.Bl.55
40 PLN
33158

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 1973 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND
40 PLN
33159

1973 listownik dla żołnierzy kanadyjskich ze stemplami polskiej misji pokojowej przy ONZ w Egipcie.

35 PLN
33160

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
33161

1974 rocznik znaczków czystych (Fi.114,70).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
80 PLN
33162

Fi.2148-2273
Mi.2296-2420
160 PLN
33163

Fi.2149MK
Mi.2297
480 PLN
33164

Fi.2181Pw
Mi.2328Zf
30 PLN
33165

1974 karnet - "30-LECIE MILICJI OBYWATELSKIEJ I SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA".

Fi.2190
Mi.2337
25 PLN
33166

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
40 PLN
33167

1974 srebrny medal reprezentacji Polski na MŚ w piłce nożnej, blok.

Fi.bl.94, bl.99, 2392 ark., 2392 ark.
Mi.Bl.60, Bl.66, 2508, 2539
10 PLN
33168

Fi.6i (2272-73)
Mi.2419-20
50 PLN
33169

1975 karnet - czarnodruk "XXV-lecie Polskiego Związku Filatelistów" w karnecie przygotowanym przez Ministerstwo Łączności z okazji XII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej ŁÓDŹ 75.

Fi.2148, 2150 ND
60 PLN
33170

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
33171

1975 30. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz sprzedażnym złożony w połowie.

Fi.2206 ark.
Mi.2353
25 PLN
33172

1975 rocznik znaczków czystych (Fi.108,60).

Fi.2206-73
Mi.2353-2420
70 PLN
33173

Fi.2207-10
Mi.2354-57
100 PLN
33174

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1
10 PLN
33175

Fi.2223-28
Mi.2370-75
60 PLN