The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 85. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
31017

1944 Wodzowie, znaczek z obiegu pocztowego z Białegostoku, gwarancja i opis koloru i stempla.

Fi.341c
Mi.382
180 PLN
31018

1944 Wodzowie, znaczek z poz. 8 w kolorze ciemnoniebieskim, gwarancja i opis Walocha.

Fi.341c
Mi.382
100 PLN
31019

1944 Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł., w kolorze ciemnoniebieskim, z błędem na poz.24 "duża głowa", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.341c B1
Mi.382 
500 PLN
31020

1944 Goznak, znaczek z Schitzdrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
31021

1944 Goznak, znaczek z druku z III walca z poz. 87 z "lekko zdwojonym drukiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.342
Mi.383
80 PLN
31022

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr drukowany z III walca, arkusz rozdarty na ćwiartki, doskonały materiał badawczy i porównawczy do ustalania pozycji w arkuszu i błędów i usterek.

Fi.342
Mi.383
250 PLN
SOLD
31023

1944 kartka miejscowo użyta w Łańcucie, bardzo rzadki kasownik prowizoryczny Łańcuta "POCZTA POLSKA ŁAŃCUT", gwarancja Schmutz.

Fi.342
Mi.383
500 PLN
31024

1944 Goznak, arkusz znaczka za 25 gr. druku z III walca bez sześciu znaczków w górnym prawym narożniku, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.342
Mi.383
380 PLN
31025

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna (ośmioblok poz: 43/44;53/54;63/64;73/74), list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 3.XII skasowano; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy z 20.VIII.45 - przesyłka dotarła do adresata po ponad 8 miesiącach!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.342
Mi.383a
200 PLN
31026

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z najwyraźniejszym w tym wydaniu błędem na poz.100 "wypustka w A", gwarancja i opis.

Fi.342 B1
Mi.383 
120 PLN
31027

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.65 "skośne kreski od L i KA", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383 
25 PLN
SOLD
31028

1944 Goznak, znaczek z III walca za 25 gr. z błędem na poz.45 "kropki nad lewym r i na czwartym piórze prawego skrzydła", gwarancja i opis.

Fi.342 B
Mi.383 
25 PLN
31029

1944 Goznak, znaczek za 25 gr z III walca z błędem "uszkodzona prawa cyfra 2" na poz.30 występującym tylko w końcowej fazie druku w sześciobloku z poz: 9/10;19/20;29/30 - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 3.XII skasowano; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy z 18.VIII.45 - przesyłka dotarła do adresata po ponad 8 miesiącach!!! walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342 B2
Mi.383a
700 PLN
31030

1944 Goznak, parka znaczków nie wprowadzonych do obiegu w kolorze jasnobrązowoczerwonym bez perforacji poziomej miedzy znaczkami, dolny znaczek z usterką w postaci plamy z grudki nierozpuszczonej farby drukarskiej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs 
1 600 PLN
31031

1944 kartka polecona z Rzeszowa 5.XII.44 do Łańcuta, stempel cenzury wojskowej numer 177.

Fi.342, 343
Mi.383, 384 
280 PLN
31032

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
500 PLN
31033

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
31034

1944 Goznak, znaczek z silnie rozmytym drukiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego.

Fi.342MK
Mi.383
120 PLN
31035

1944 list z Rzeszowa 31.10.44 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 174.

Fi.343
Mi.384
70 PLN
31036

1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany sześcioblokiem i dwoma pojedynczymi znaczkami do Czerwonego Krzyża w Genewie, nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnego datownika, ale już miał prowizoryczny, przedwojenny, stempelek polecenia; przesyłkę prawdopodobnie wyekspediowano pod koniec 1944; brak widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową; datownik odbiorczy Genewy z 18.VIII.45; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
31037

1944 Goznak, kompletny arkusz znaczka za 50 gr. bez dolnego marginesu, drobne spękania perforacji na marginesach, arkusz złożony w połowie.

Fi.343
Mi.384
260 PLN
31038

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, okupacyjny formularz wysłany 10.3.1945 z Torunia do Krakowa, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a"; rzadkiego typu stempelek cenzury wojskowej 887; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
100 PLN
31039

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, prowizoryczny formularz wysłany 7.IV.1945 z Lublina do Warszawy, datownik nadawczy LUBLIN 1 "g", kasownik odbiorczy WARSZAWA 1 "e"; stempelek cenzury wojskowej 168; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.343
Mi.384 
80 PLN
31040

1944 Goznak, 50 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 29.III.1945 z urzędu Kraków 1 na poste restante do Gdańska; czarna erka, dodatkowy stempelek POLECONY, a na odwrocie cenzura wojskowa 550; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.343, 363
Mi.384, 394 
80 PLN
31041

1944 K.R.N., pionowa parka z nadrukiem przesunięty w górę z nominałem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja.

Fi.344
Mi.386
80 PLN
31042

1944 K.R.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
31043

1944 K.R.N., list polecony z Tykocina 30.1.45 do Warszawy, prowizoryczny kasownik z ręcznie wpisana datą i erka z Tykocina, gwarancja Wysocki.

Fi.344
Mi.386
1 500 PLN
31044

1944 KRN, list urzędowy z Kuratorium z Warszawy 26.III.45 przekierowany do Węgrowa, oberwany róg koperty po archiwizacji, gwarancja.

Fi.344
Mi.386 
480 PLN
31045

1944 KRN, znaczek z poz. 70 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Krawczyk.

Fi.344
Mi.386 
50 PLN
31046

1944 K.R.N. - PODWÓJNY NADRUK, dwa znaczki za 1 zł./25 gr. z podwójnym nadrukiem; pierwszy z drugim nadrukiem przesuniętym pionowo w górę i katalogowanym błędem na poz.29/79 "uszkodzone pionowe kreski w N" - podwójna gwarancja i opis pozycji Krawczyk (Fi.3750.-); drugi z nadrukiem przesuniętym pionowo w dół i katalogowanym błędem na poz.26/76 "uszkodzone oznaczenie 1 zł. i przerwana cyfra 9 w górnej dacie" - podwójna gwarancja i opis pozycji Mikstein (Fi.3750.-).

Fi.344 Np B15, B10
Mi.386DD
7 000 PLN
31047

1944 K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P; dwudziestobloki z wieloma katalogowanymi i niekatalogowanymi błędami, znaczek za 1 zł. na poz.1(B1), 2(B2), 5, 6(B5), 12(B8), 15, 16(B10), 18(B11) i 19(B12); znaczek za 2 zł. na poz.53(B1), 55, 67(B3) i 70(B4); znaczek za 3 zł. na poz.66(B1), 67(B2) i 70(B3), wszystkie katalogowane błędy gwarancja.

Fi.344-46
Mi.386-88
600 PLN
31048

1944-45 ,K.R.N., P.K.W.N. i R.T.R.P. - NADRUKI ODWRÓCONE, seria znaczków z nadrukami odwróconymi, za 1/25 gr. z poz.8/43 (Fi.3000.-), za 2/25 gr. z poz.10/41 (Fi.3000.-), a za 3 /25 gr. z poz.17/84 z błędem nadruku na poz.17 "cyfra 9 wcięta z prawej" (Fi.5250.-), gwarancja i opis Perzyński, Łaszkiewicz, Perzyński.

Fi.344-46 No (B2)
Mi.386-88 
11 500 PLN
31049

1944 K.R.N., marginesowy znaczek z nominałem 1 zł./25 gr. na dole znaczka i błędem na poz.2 "kropka po R ścięta z lewej a N uszkodzone", gwarancja i opis.

Fi.344x B2
Mi.386 
150 PLN
31050

1944 P.K.W.N., parka znaczków za 2 zł./25 gr., prawy z błędem na znaczku podstawowym z II walca na poz.99 "kreska na prawym piórze", gwarancja Krawczyk.

Fi.345 B
Mi.387
40 PLN
31051

1944 P.K.W.N., znaczek za 2 zł./25 gr. z poz.61 z niedodrukiem lewej części nadruku, gwarancja i opis Walisch.

Fi.345 B
Mi.387 
200 PLN
31052

1944 P.K.W.N. i R.T.R.P., miejscowy list polecony z Siedlec 19.1.45, opłata jak za list o wadze ponad 20 gram, znaczek za 2 zł z błędem nadruku "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u dołu", na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 204.

Fi.345, 346
Mi.387, 388
600 PLN
31053

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 17.2.45 Węgrowa do Kielc, znaczek unieważniony kasownikiem prowizorycznym WEGROW z wyróżnikiem "a", prowizoryczna okupacyjna erka z wykreślonym napisem "über.Sokolow (Distr.Radom)"; na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 167; oryginalne nie inspirowane filatelistycznie przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
1 200 PLN
31054

1944 R.T.R.P., znaczek z II walca z przesuniętym nadrukiem z poz. 33, gwarancja i oznaczenie Walisch.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
31055

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
65 PLN
31056

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN