Auction 84. Communist Poland 1945-1952

22577

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
22578

Fi.418nz
Mi.454U
1 000 PLN
22579

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów.

Fi.420-7A
Mi.455-62B
150 PLN
22580

1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów i ząbkowań ZL10 3/4 i ZL11.

Fi.420-7B
Mi.455-62A
300 PLN
22581

1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
10 PLN
22582

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
22583

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
22584

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
22585

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
22586

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
22587

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA.

Fi.420B
15 PLN
22588

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
22589

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
22590

1947 Kultura Polska (II) - 3 zł Fryderyk Chopin, parka pozioma blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste.

Fi.422A
Mi.457B
40 PLN
22591

Fi.422B
200 PLN
22592

1947 Kultura polska (I), Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł. bez perforacji poziomej między znaczkami, gwarancja.

Fi.422B MK1
Mi.457A
250 PLN
22593

1947 Kultura Polska (II) - 5 zł, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty.

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
22594

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
22595

1947 Kultura polska (I + II), 5 zł + 20 zł - frankatura dwukolorowa, miejscowy list polecony przesłany 16.6.48 w miejscowości Starachowice-Wierzbnik, stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy z 17.6; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.423A, 436A
Mi.458B, 470B
30 PLN
22596

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
22597

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
22598

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
25 PLN
22599

Fi.423B, 427B
Mi.458A, 462A
20 PLN
22600

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
22601

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
22602

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
22603

1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 2.8 z Puław do Warszawy, prowizoryczny stempelek polecenia, kasownik odbiorczy na odwrocie; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
22604

Fi.426B
Mi.461A
10 PLN
22605

1947 Kultura polska (I) - Adam Mickiewicz, narożna parka znaczków za 20 zł., blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.427B
Mi.460A
40 PLN
22606

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
22607

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
22608

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
22609

1947 Kultura polska (II) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
22610

Fi.429B
Mi.463A
15 PLN
22611

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
22612

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
22613

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
22614

1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II.

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN
22615

Fi.429B
Mi.463A
10 PLN
22616

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN