The auction will start on 21.06.2024

Auction 84. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
22497

1946 Święto Morza, znaczek na karcie pocztowej ostemplowany 23.VII w Warszawie stemplem okolicznościowym w kolorze niebieskim "SILNA POLSKA MORSKA TO GWARANCJA POKOJU" (Myślicki 46 042).

Fi.406
Mi.440
50 PLN
22498

1946 Święto Morza, blok legitymacyjny.

Fi.406
Mi.440 
35 PLN
22499

1946 Święto Morza, oryginalnie kasowany znaczek za 3+7 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.406
Mi.440 
50 PLN
22500

1946 Święto Morza, znaczek cięty za 3+7 zł., piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.406 nz
Mi.440 U
500 PLN
22501

1946 Święto Morza, parka znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.406nz
Mi.440U
700 PLN
22502

1946 rocznica manifestu lipcowego, oryginalnie kasowany znaczek za 3 zł., gwarancja.

Fi.407
Mi.439
60 PLN
22503

1946 rocznica manifestu lipcowego, narożny cięty znaczek za 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.407 nz
Mi.439 U 
600 PLN
22504

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Mikstein.

Fi.407nz
Mi.439U
800 PLN
22505

1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch.

Fi.407nz
Mi.439U 
600 PLN
22506

1946 wydanie obiegowe, odmiany.

Fi.408-10
Mi.441-3
100 PLN
22507

1946 "BISKUPIN WYKOPALISKA" Gąsawa, kasownik okolicznościowy według Myślickiego stosowany od XII.1946 na liście wysłanym 4.11 do miejscowości Czerwińsk nad Odrą, a więc miesiąc wcześniej!!! bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 46 087).

Fi.408a
Mi.441a
40 PLN
22508

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.I.

Fi.408a
Mi.441a
30 PLN
SOLD
22509

1946 zamek w Będzinie, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.408a
Mi.441a 
25 PLN
22510

1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
40 PLN
22511

1946 Będzin, czworobloki, czworoblok w kolorze oliwkowym z osełkowatą plamą przy prawym marginesie", błąd nie katalogowany podobny do błędu B4.

Fi.408a, b
Mi.441a, b
45 PLN
22512

1946 Będzin, znaczek makulaturowy wydrukowany na zagięciu arkusza, prześwitka w miejscu sklejenia.

Fi.408a MK
Mi.441a 
600 PLN
22513

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.I.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
22514

1946 Będzin, narożnik z numerem walca, rzadki numer walca trudny do zdobycia z ostatniego etapu produkcji z pierwszego zamówienia (nakładu).

Fi.408b
Mi.441b
40 PLN
22515

1946 Będzin, narożnik z numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
SOLD
22516

1946 Będzin, narożnik z numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
35 PLN
SOLD
22517

1946 Będzin, narożnik z numerem walca.

Fi.408b
Mi.441b
25 PLN
SOLD
22518

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N1.W.I. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czysty, na dolnym marginesie mała podlepka (z dala od znaczka).

Fi.410
Mi.443
40 PLN
22519

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura wielokrotna, zagraniczny list polecony wysłany 23.XI z urzędu TELEKOM. WARSZAWA do Londynu, odręcznie rysowana erka; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
120 PLN
SOLD
22520

1946 Zabytki architektury - zamek w Lanckoronie, znaczek za 10 zł. z błędem "niebieska plama na literach K L w ZAMEK LANCKOROŃSKI", gwarancja Krawczyk.

Fi.410 B
Mi.443 
50 PLN
22521

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.411
Mi.444
70 PLN
22522

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek za 3+12 zł na specjalnej ilustrowanej karcie pocztowej ostemplowany 8.VIII (już po wycofaniu z obiegu) w Sopocie datownikiem okolicznościowym "I MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE"; na froncie znaczek z Fryderykiem Chopinem skasowany tym samym stemplem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 040).

Fi.411, 422B
Mi.444, 457A
80 PLN
22523

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku.

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
700 PLN
22524

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
140 PLN
22525

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
250 PLN
22526

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku.

Fi.412-4
Mi.445-7
360 PLN
SOLD
22527

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7 
650 PLN
22528

1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł.

Fi.412-4, bl.9 FDC
Mi.445-7, Bl.9
7 500 PLN
22529

1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach.

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
22530

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana, gwarancja Krawczyk.

Fi.412-14
Mi.445-47
550 PLN
22531

1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo kasowana w epoce seria (16.3.48), pierwszy znaczek z lekką prześwitką gratis, dwa pozostałe ładne, wszystkie z kasownikiem Lublin 2.

Fi.412-14
Mi.445-47 
200 PLN
22532

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47 
200 PLN
22533

1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku, jeszcze jako pasek z bloku oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46., czyli praktycznie w ostatnim dopuszczalnym momencie, gwarancja Schmutz.

Fi.412-14
Mi.445-47 
600 PLN
22534

1946 Komisja Edukacji Narodowej, grzecznościowo skasowana antydatowanym oryginalnym datownikiem seria znaczków na ilustrowanej karcie przedwojennej, gwarancja (na kartę).

Fi.412-14, Cp86
Mi.445-47, P85 
300 PLN
22535

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk.

Fi.415a-c
Mi.448-50
120 PLN
22536

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków z błędem "plamka nad 1896".

Fi.415a-c B1
Mi.448-50
60 PLN