The new auction will start soon

Auction 83. Government-in-Excile editions

Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
11653

1941 pierwsza seria wydania polskiego rządu na emigracji.

Fi.338A-H
Mi.360-7
55 PLN
11654

1941 seria pierwszego wydania w czworoblokach z nazwą drukarni na marginesie.

Fi.338A-H
Mi.360-7
250 PLN
11655

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony (opłata niezgodna z taryfą) nadanym 31.III.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia "AGENCJA", na froncie i na odwrocie stempelek cenzury brytyjskiej P.94; bardzo dobry stan zachowania; sygnowano Lechosław Plewka.

Fi.A, B, H338
Mi.360, 361, 367
200 PLN
11656

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list do Londynu ofrankowany całą serią do Australii, nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia, stempel odbiorczy na froncie, ciekawa destynacja.

Fi.A-H338
Mi.360-7
800 PLN
11657

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zniszczenia dokonane przez Niemców w Polsce i Wojsko Polskie w Wielkiej Brytanii, świetne graficznie staloryty, seria czysta w pięknym stanie zachowania.

Fi.A-H338
Mi.360-67
50 PLN
SOLD
11658

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na liście poleconym nadanym w agencji pokładowej nr.12 Polskiej Marynarki Wojennej na niszczycielu ORP "Burza", wysłanym 31.III.1942 do Edynburga; znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, czerwony stempel cenzury angielskiej P94; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.A-H338
Mi.360-367 
150 PLN
11659

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty na 3 kartach albumowych z opisem po francusku; doskonały stan zachowania.

Fi.A-U338
Mi.360-A379
320 PLN
11660

1941-45 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie.

Fi.A-U338
Mi.360-A379
280 PLN
SOLD
11661

1941-45 komplet znaczków kasowanych na wycinkach wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie; znaczki kasowane wydań emigracyjnych są o wiele trudniejsze do zdobycia niż czyste.

Fi.A-U338
Mi.360-A379 
500 PLN
11662

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list polecony nadany 14.VII.1942 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowo-niebieski stempelek polecenia, na odwrocie ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 i datownik odbiorczy Longniddry z 17.VII, list dosłany do Stirling; walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowany Lechosław Plewka, gwarancja Schmutz.

Fi.C338, E338
Mi.362, 364
800 PLN
11663

1941 URUCHOMIENIE POCZTY POLSKIEJ NA EMIGRACJI I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list prawidłowo opłacony Hucknall do Newton nadany 15.XII w pierwszym dniu obiegu, będącym jednocześnie dniem rozpoczęcia działalności Poczty Polskiej na Emigracji w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 1 na niszczycielu ORP "Piorun" w dniu jej uruchomienia, stempel cenzury brytyjskiej.

Fi.D338
Mi.366
500 PLN
11664

1941 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - POLSKA MARYNARKA WOJENNA W W.BRYTANII ORP.ORZEŁ, niekatalogowana cięta próba znaczka za 1,50 zł. w kolorze brązowoczerwonym - wersja 2 - rysunek poprawiony z wyraźnie zaznaczonymi oknami; pochodzi z dokumentu w postaci kartonika z pieczątką "Polskiego Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Żeglugi, Sekcji Pocztowej" - lekkie ślady naklejenia na odwrocie; unikalna dokumentacja przygotowania do druku znaczka ze słynnym okrętem podwodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.H 338 P1
1 600 PLN
11665

1942 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, nadpłacony prawidłowo list polecony nadany 14.VII.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 12 na niszczycielu ORP "Burza", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, fioletowy stempelek polecenia, ośmiokątny stempelek cenzury brytyjskiej P.94 na odwrocie.

Fi.338B, D, F, H
Mi.361, 363, 365, 367
220 PLN
11666

1942 seria I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, na liście poleconym z Polskiego Ministerstwa Finansów w Londynu do Australii nadanym 20.10.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury i odbiorczy, ciekawa destynacja.

Fi.A-H338
Mi.360-7
800 PLN
11667

1942 rocznica wznowienia Poczty Polskiej na emigracji, pamiątkowa karta pocztowa ofrankowana parką znaczków za 5 gr skasowaną 15.XII metalowym datownikiem typu I agencji marynarki handlowej bez ustawionego numeru; dodatkowe nalepki poczty polowej skasowane datownikiem POLSKA POCZTA POLOWA; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.A338
Mi.360 
80 PLN
11668

1943 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 24.10.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel i zalepka cenzury brytyjskiej, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338G
Mi.366
500 PLN
11669

1943 I wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list polecony z Ministerstwa Finansów nadany 24.IX w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", przesyłkę przeadresowano i dosłano; znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia, zalepka i stempelek cenzury, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (koperta pionowo złożona); gwarancja.

Fi.G338
500 PLN
11670

1943 seria II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, na liście poleconym z Londynu do Brazylii nadanym 1.11.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", zalepka cenzorska, ciekawa destynacja.

Fi.I-O338
Mi.368-75
800 PLN
11671

1943 seria II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie na liście poleconym do Kalifornii nadanym 1.11.42 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", zalepka cenzorska i liczne stemple tranzytowe i odbiorcze, list adresowany do słynnego polskiego śpiewaka i aktora Jana Kiepury, który w tym czasie przebywał na tournée w Stanach Zjednoczonych.

Fi.I-O338
Mi.368-75
500 PLN
11672

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, Polskie Siły Zbrojne w walce z Niemcami, świetne graficznie staloryty, seria z marginesami w pięknym stanie.

Fi.I-O338
Mi.368-75
50 PLN
SOLD
11673

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na kopercie skasowana 1.XI w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.3 na krążowniku ORP "Dragon" w dniu jej uruchomienia!!! znaczki ostemplowane gumowym datownikiem typu III; agencja funkcjonowała zaledwie 8 miesięcy (1.XI.1943-8.VII.1944) do czasu zatopienia okrętu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.I-O338
Mi.368-75 
150 PLN
11674

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria na liście poleconym nadanym 1.XII w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczki ostemplowane metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia "AGENCIA", stempelek cenzury brytyjskiej; kasownik odbiorczy "POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1" z dnia 11.XI; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.I-O338
Mi.368-75 
250 PLN
11675

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, list polecony wysłany z Londynu do Chicago, nadany 16.12.43 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stemple i zalepka cenzorska poczty amerykańskiej.

Fi.L338, M338, O338
Mi.371, 373, 375
500 PLN
11676

1943 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie - TAJNA PRASA W POLSCE, próba znaczka za 1,50 zł. w kolorze ciemnoniebieskim z pojedynczej kliszy, na gazecie napis POLSKA ŻYJE - ponieważ hasło pochodziło z prasy komunistycznej na wydaniu definitywnym go nie było, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.O338 P1
Mi.375
1 000 PLN
SOLD
11677

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, właściwie opłacony list polecony nadany 30.11.44 w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr. 27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", stempel cenzury brytyjskiej, pomimo zagięć koperty bardzo dobry stan zachowania.

Fi.338N
Mi.374
500 PLN
11678

1944 zdobycie Monte Cassino, seria w czworoblokach.

Fi.338P-T
Mi.376-9
650 PLN
11679

1944 zdobycie Monte Cassino, seria na kopercie z pierwszego dnia obiegu.

Fi.338P-T FDC
Mi.376-9
250 PLN
11680

1944 zdobycie Monte Cassino, seria.

Fi.338R-T
Mi.376-9
140 PLN
SOLD
11681

1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, prawidłowo opłacony list nadany 3.V w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Handlowej nr.5 na statku pasażerskim M/S "Sobieski", znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu I, czarny stempelek polecenia, dodatkowo na froncie i odwrocie pieczęć z orłem POLSKA MARYNARKA HANDLOWA AGENCJA POCZTOWA; czerwona parafka cenzora, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.L338
Mi.371 
1 800 PLN
11682

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, czysta seria przedrukowa w pięknym stanie.

Fi.P-T338
Mi.376-79
200 PLN
SOLD
11683

1944 III wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, zdobycie Monte Cassino, pamiątkowa seria skasowana na kopercie 3.III.1945 w agencji pokładowej Marynarki Wojennej nr.25 (okręt podwodny ORP "Sokół"); dobry stan zachowania (niewielkie przebarwienia).

Fi.P-T338
Mi.376-79
320 PLN
11684

1945 wydanie dobroczynne z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawskich, czworoblok.

Fi.338U
Mi.379A
100 PLN
11685

1945 znaczek wydania dobroczynnego stemplowany grzecznościowo stemplem agencji pocztowej Polskiej Marynarki Wojennej nr 25 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.338U
Mi.379A 
40 PLN
11686

1945 znaczek wydania dobroczynnego z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach warszawy, znaczek stemplowany kasownikiem z pierwszego dnia obiegu.

Fi.338U
Mi.A379
50 PLN
11687

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, sześcioblok znaczków z idealnie odciśniętym 3.II kompletnym gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr.25 okrętu podwodnego ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu, znaczki z pełną oryginalną gumą; luksusowy stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
200 PLN
11688

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, znaczek na wycinku ostemplowany 3.II, gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej (nr. 25) okrętu podwodnego ORP "Sokół" w pierwszym dniu obiegu.

Fi.U338
Mi.A379
40 PLN
11689

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, prawidłowo opłacony list polecony z Sekcji Pocztowej Ministerstwa Przemysłu, Handlu i Żeglugi do Nowego Jorku, nadany w pierwszym dniu obiegu - 3.II w agencji pokładowej Polskiej Marynarki Wojennej nr.27 na okręcie podwodnym ORP "Wilk", znaczek unieważniony metalowym datownikiem typu II, czarny stempelek polecenia, na odwrocie datowniki odbiorcze; doskonały stan zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
150 PLN
11690

1945 IV wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, znaczek z dopłatą na rzecz sierot po powstańcach, czysty w pięknym stanie zachowania.

Fi.U338
Mi.A379
30 PLN
SOLD
11691

1975 XXX-lecie Stowarzyszenia Polskiej Marynarki Wojennej, Światowy Zjazd Marynarzy w Londynie, koperta z pamiątkową winietą przedstawiający znaczek (H338) wydania emigracyjnego.


20 PLN