The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 82. Inter-war Poland 1919-1939

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
2508

1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


80 PLN
2509

1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
2510

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


100 PLN
2511

1935 pierwszy specjalizowany katalog polskich znaków pocztowych pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza nakładem czasopisma Ikaros, 420 stron.


500 PLN
2512

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i starego górnika na tle pracujących kopalni i hut Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


135 PLN
SOLD
2513

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza na tle obozu harcerskiego w lesie i dymiących kominów hutniczych Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


135 PLN
SOLD
2514

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i dwóch skautów trzymających się za ręce na tle obozu, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


135 PLN
SOLD
2515

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę z oplotem, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
2516

1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


60 PLN
2517

1935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania.


25 PLN
2518

1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
2519

1936 list polecony z Warszawy do węgierskiego konsulatu w Kopenhadze, znaczek za 1 zł silnie uszkodzony.

Fi.272, 285
Mi.293, 306
100 PLN
2520

1936 list lotniczy z Krakowa do Londynu nadany za pośrednictwem poczty hotelowej w Grand Hotelu, rzadki stempel "POŚREDNICTWO / POCZTOWO-TELEGRAFICZNE / w Grand Hotelu / - KRAKÓW -", na odwrocie kasownik niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Benthen, koperta rozcięta z boków do ekspozycji.

Fi.275, 281, 284
1 000 PLN
2521

1936 karta formularz Koła Żołnierzy 2 p. Ułanów Leg. Pol, dziury po archiwizacji.

Fi.280
20 PLN
2522

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stołpce - Warszawa przez Brześć nr 8, widokówka z kościołem parafialnym w Słonimie.

Fi.280
50 PLN
SOLD
2523

1936 list firmowy ze Stanisławowa do Czechosłowacji.

Fi.280, 284
25 PLN
2524

1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)".

Fi.282
Mi.303
40 PLN
2525

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Poznań nr 216.

Fi.282
50 PLN
SOLD
2526

1936 list z Poznania do Niemiec.

Fi.284, 285
Mi.305, 306
15 PLN
2527

1936 kartka z Warszawy 26.IV.36 wysłana droga lotniczą do Palestyny, stempel nadawczy agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk i stempel urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stempel odbiorczy w Hajfy.

Fi.284, Cp67
90 PLN
2528

1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026).

Fi.285
Mi.304 
40 PLN
2529

1936 ekspres polecony z Wilna do Krakowa.

Fi.287, 288
Mi.308, 309
25 PLN
2530

1936 list polecony z Słomnik do Miechowa.

Fi.288
Mi.309
40 PLN
2531

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie.

Fi.291
Mi.312
150 PLN
2532

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu.

Fi.291
Mi.312
400 PLN
2533

1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji.

Fi.291, 294, 299
Mi.312, 315, 320
150 PLN
2534

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 3.IX.1936 z urzędu Warszawa-Kiosk do Białej-Podlaskiej, kasownik odbiorczy.

Fi.292, 287I
Mi.313, 308I 
80 PLN
2535

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria.

Fi.292-3
Mi.313-4
40 PLN
2536

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria.

Fi.292-3
Mi.313-4
80 PLN
2537

1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Benetta, seria w czworoblokach.

Fi.292-3
Mi.313-4
250 PLN
2538

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski,.

Fi.292-93
Mi.313-14
80 PLN
2539

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja.

Fi.292-93
Mi.313-14
20 PLN
2540

1936 firmowy list polecony z Kalisza do Koźmina nadany w pośrednictwie pocztowym w Halach Targowych w Kaliszu, erka pośrednictwa i stempel na odwrocie, bardzo rzadkie.

Fi.293
Mi.314 
800 PLN
2541

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, znaczek za 55 gr. z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu", gwarancja i opis.

Fi.293 B2
Mi.314
50 PLN
2542

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., prawy z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu", gwarancja i opis.

Fi.293+293 B2
Mi.314 
250 PLN
2543

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., lewy z błędem na poz.79 "dolna kreska drugiego E wygięta", lekki ślad podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.293+293 B8
Mi.314 
70 PLN
2544

1936 polecony list zleceniowy z Warszawy 13.X.36 do Łomży, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.393
Mi.314 
50 PLN
2545

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.Cp70
100 PLN
2546

1936 "Poczta zakłada telefon bezpłatnie/ od dnia 1.X.1936 r. do dnia 31./ XII.1936 r. Szczegółowych infor-/ macyj udzielają wszystkie Urzędy pocztowo-telekomunikacyjne" czerwona odbitka nieznanego dodatkowego stempla informacyjno-propagandowy stosowanego w Sosnowcu na kopercie listu wysłanego 3.10 z Berlina do Sosnowca, Myślicki w swoje fundamentalnej pracy dotyczącej stempli okolicznościowych opisuje podobny (36 235 - stopień rzadkości C), ale z częściowo innym tekstem; czy jest to inny stempel, czy może autor nie dysponował kompletną odbitką oferowanego? bardzo krótki okres stosowania - zaledwie trzy miesiące, jak i bardzo ograniczony obszar stosowania, powodują, że jest to wyjątkowo rzadki walor; minimalnie słabszy stan zachowania.


Mi.613, 632, 634, 637
800 PLN
SOLD
2547

1936 próbna odbitka maszynowa z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych.


50 PLN