2508 |
1935 "Powszechny Bank Kredytowy S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna C71 Kraków, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 11.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, na odwrocie datownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
2509 |
1935 "Bank Dyskontowy Warszawski S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A4 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze III-35 wysłana 17.IV do urzędu pocztowego w Mławie; stempelek polecenia urzędu Warszawa 7 z wyróżnikiem "A", na odwrocie datownik odbiorczy; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
2510 |
1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.iT.53 (X.932) wysłana 28.V do urzędu pocztowego w miejscowości Zelów; stempelek polecenia urzędu Skawina, na odwrocie datownik odbiorczy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
2511 |
1935 pierwszy specjalizowany katalog polskich znaków pocztowych pod redakcją Antoniego Łaszkiewicza nakładem czasopisma Ikaros, 420 stron. | |
| 500 PLN | |
2512 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i starego górnika na tle pracujących kopalni i hut Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 135 PLN SOLD | |
2513 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza na tle obozu harcerskiego w lesie i dymiących kominów hutniczych Zagłębia, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 135 PLN SOLD | |
2514 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - "HARCERZE ZAGŁĘBIA WĘGLOWEGO" - specjalna karta ozdobiona rysunkiem autorstwa Longina Adamieckiego przedstawiająca harcerza i dwóch skautów trzymających się za ręce na tle obozu, odbito w drukarni polowej 1.Zagłębiowskiej Drużyny Harcerskiej z Dąbrowy Górniczej, Spała, dn. 10-24 lipca 1935; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 135 PLN SOLD | |
2515 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę z oplotem, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
2516 |
1935 JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO W SPALE - specjalna karta ozdobiona rysunkiem przedstawiającym lilijkę, nakładem II-iej Częstochowskiej drużyny Harcerskiej im.Stefana Czarneckiego; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
2517 |
1935 3% PREMJOWA POŻYCZKA INWESTYCYJNA - oszczędzamy BUDUJEMY, ząbkowana nalepka propagandowa, z podlepką, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 25 PLN | |
2518 |
1936 list polecony z Gdyni do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stemple odbiorcze. | Fi.238, 273, 275 Mi.257, 294, 296 |
| 60 PLN | |
2519 |
1936 list polecony z Warszawy do węgierskiego konsulatu w Kopenhadze, znaczek za 1 zł silnie uszkodzony. | Fi.272, 285 Mi.293, 306 |
| 100 PLN | |
2520 |
1936 list lotniczy z Krakowa do Londynu nadany za pośrednictwem poczty hotelowej w Grand Hotelu, rzadki stempel "POŚREDNICTWO / POCZTOWO-TELEGRAFICZNE / w Grand Hotelu / - KRAKÓW -", na odwrocie kasownik niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Wrocław - Benthen, koperta rozcięta z boków do ekspozycji. | Fi.275, 281, 284 |
| 1 000 PLN | |
2521 |
| 20 PLN | |
2522 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Stołpce - Warszawa przez Brześć nr 8, widokówka z kościołem parafialnym w Słonimie. | Fi.280 |
| 50 PLN SOLD | |
2523 |
1936 list firmowy ze Stanisławowa do Czechosłowacji. | Fi.280, 284 |
| 25 PLN | |
2524 |
1936 list z 3. kompanii CKM 48. pułku strzelców kresowych ze Stanisławowa do Rzeszowa, na odwrocie stempel formacyjny "48 PUŁK PIECHOTY S.K." i stempel opłaty ulgowej 'Opłata ulgowa / (rozp. M. P. i T. / Nr PW. 501/70 z r. 1933)". | Fi.282 Mi.303 |
| 40 PLN | |
2525 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Poznań nr 216. | Fi.282 |
| 50 PLN SOLD | |
2526 |
1936 list z Poznania do Niemiec. | Fi.284, 285 Mi.305, 306 |
| 15 PLN | |
2527 |
1936 kartka z Warszawy 26.IV.36 wysłana droga lotniczą do Palestyny, stempel nadawczy agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk i stempel urzędu pocztowego Warszawa 19 Port Lotniczy, na odwrocie stempel odbiorczy w Hajfy. | Fi.284, Cp67 |
| 90 PLN | |
2528 |
1936 "WYSTAWA PRZEM. METAL. i ELEKTR. 23.VIII - 11.X.1936" Warszawa 1 W.MEL, stempel okolicznościowy na karcie (Myślicki 36 026). | Fi.285 Mi.304 |
| 40 PLN | |
2529 |
1936 ekspres polecony z Wilna do Krakowa. | Fi.287, 288 Mi.308, 309 |
| 25 PLN | |
2530 |
1936 list polecony z Słomnik do Miechowa. | Fi.288 Mi.309 |
| 40 PLN | |
2531 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, trzy czyste znaczki za 1 zł., każdy z innym położeniem napisu względem rysunku, wszystkie w bardzo ładnym stanie. | Fi.291 Mi.312 |
| 150 PLN | |
2532 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, dwa czworobloki znaczków z 1 zł., pierwszy ma przesuniętą w dół datę - większa odległość daty od rysunku, drugi ma datę przesuniętą w górę - mniejsza odległość daty od rysunku, zwykle data jest pośrodku marginesu. | Fi.291 Mi.312 |
| 400 PLN | |
2533 |
1936 10-lecie prezydentury Ignacego Mościckiego, 1 zł - frankatura mieszana, list polecony, wysłany 8.11.1937 z Poznania do miejscowości Friedland w Czechosłowacji. | Fi.291, 294, 299 Mi.312, 315, 320 |
| 150 PLN | |
2534 |
1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, 30 gr - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 3.IX.1936 z urzędu Warszawa-Kiosk do Białej-Podlaskiej, kasownik odbiorczy. | Fi.292, 287I Mi.313, 308I |
| 80 PLN | |
2535 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Bennetta, seria. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 40 PLN | |
2536 |
| 80 PLN | |
2537 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon - Benetta, seria w czworoblokach. | Fi.292-3 Mi.313-4 |
| 250 PLN | |
2538 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski,. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 80 PLN | |
2539 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja. | Fi.292-93 Mi.313-14 |
| 20 PLN | |
2540 |
1936 firmowy list polecony z Kalisza do Koźmina nadany w pośrednictwie pocztowym w Halach Targowych w Kaliszu, erka pośrednictwa i stempel na odwrocie, bardzo rzadkie. | Fi.293 Mi.314 |
| 800 PLN | |
2541 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, znaczek za 55 gr. z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu", gwarancja i opis. | Fi.293 B2 Mi.314 |
| 50 PLN | |
2542 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., prawy z błędem na poz.20 "górna kreska w E wygięta do dołu", gwarancja i opis. | Fi.293+293 B2 Mi.314 |
| 250 PLN | |
2543 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, parka znaczków za 55 gr., lewy z błędem na poz.79 "dolna kreska drugiego E wygięta", lekki ślad podlepki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.293+293 B8 Mi.314 |
| 70 PLN | |
2544 |
1936 polecony list zleceniowy z Warszawy 13.X.36 do Łomży, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.393 Mi.314 |
| 50 PLN | |
2545 |
1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381. | Fi.Cp70 |
| 100 PLN | |
2546 |
1936 "Poczta zakłada telefon bezpłatnie/ od dnia 1.X.1936 r. do dnia 31./ XII.1936 r. Szczegółowych infor-/ macyj udzielają wszystkie Urzędy pocztowo-telekomunikacyjne" czerwona odbitka nieznanego dodatkowego stempla informacyjno-propagandowy stosowanego w Sosnowcu na kopercie listu wysłanego 3.10 z Berlina do Sosnowca, Myślicki w swoje fundamentalnej pracy dotyczącej stempli okolicznościowych opisuje podobny (36 235 - stopień rzadkości C), ale z częściowo innym tekstem; czy jest to inny stempel, czy może autor nie dysponował kompletną odbitką oferowanego? bardzo krótki okres stosowania - zaledwie trzy miesiące, jak i bardzo ograniczony obszar stosowania, powodują, że jest to wyjątkowo rzadki walor; minimalnie słabszy stan zachowania. | Mi.613, 632, 634, 637 |
| 800 PLN SOLD | |
2547 |
1936 próbna odbitka maszynowa z Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych. | |
| 50 PLN | |