Auction 82. Inter-war Poland 1919-1939

2348

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 22.VII.1933 z Krakowa do Bukaresztu, zwrócony do nadawcy; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; temat - ESPERANTO.

Fi.248
Mi.267
40 PLN
2349

1930 100 rocznica Powstania Listopadowego, 30 gr + 15 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 19.V.31 z Siedlec do Maciejowic; czarny stempelek polecenia, na odwrocie kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.249, 247
Mi.268, 266
50 PLN
2350

1930 kartka z Trembowli nadana w ambulansie pocztowym na trasie Iwanie Puste - Tarnopol nr. 388.

Fi.Cp48
80 PLN
2351

1930 kartka z Kalisza do komornika w Kleczewie ze znaczkami sądowymi.

Fi.Cp48
60 PLN
2352

1930 kartka do Runguzy nadana w ambulansie pocztowym na trasie Worochta -Stanisławów nr 387.

Fi.Cp49
160 PLN
2353

1931 list polecony z Mysłowic do Gliwic.

Fi.239, 243, 246, 248
Mi.258, 262, 265, 267
60 PLN
2354

1931 kartka z Zaleszczyk do Warszawy, widokówka z Zaleszczyk.

Fi.240
40 PLN
2355

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235 z wyróżnikiem a, widokówka z widokiem portu marynarki wojennej na Helu.

Fi.240
120 PLN
2356

1931 "OFIAROM POWODZI WOJ.WILEŃSKIEGO.NOW.I.BIAŁ." - ciemnoniebieska nalepka dobroczynna (revenue) o nominale 10 gr doklejona na liście poleconym wysłanym 5.IX z Lublina do Białej Podlaskiej; od 1924 roku Poczta na wniosek organizacji charytatywnych wspierała je organizując za pośrednictwem sieci swoich placówek sprzedaż nalepek dobroczynnych, mogły one być doklejane na odwrocie listów, kasowanie nalepek datownikiem pocztowym było niedozwolone (za H.Vogels "Sprzedaż nalepek dobroczynnych w urzędach pocztowych w Polsce w okresie międzywojennym" Przegląd Filatelistyczny 3/2015); słabszy stan zachowania.

Fi.244
Mi.263
120 PLN
2357

1931 list polecony z Ciepielowa do Niemiec.

Fi.244
15 PLN
2358

1931 list polecony z Kościana do Niemiec.

Fi.245, 246
25 PLN
2359

1931 list firmowy z Hajduk Wielkich 6.II.31.

Fi.248
20 PLN
2360

1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kowel - Białystok nr 308.

Fi.252, Cp48I
100 PLN
2361

1931 "Henryka Francka Synowie S.A." 75 gr (25 + 50 gr) frankatura mechaniczna A46 - koperta firmowa, list polecony wysłany 17.IV ze Skawiny do Krościenka, kasownik odbiorczy.

80 PLN
2362

1931 telegram z Krasnegostawu do Lublina na dekoracyjnym formularzu z okazji setnej rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego, rzadki i dekoracyjny walor.

80 PLN
2363

1931 nieopłacona widokówka wysłana 3.IV z Kowla do Urzędu Pocztowego w Bychawie, stempelek dopłaty bez wypisanej wysokości dopłaty; bardzo dobry stan zachowania.

50 PLN
2364

1931-39 miesięcznik "Ilustrowanych Wiadomości Filatelistycznych" 50 zeszytów, niekompletne, bardzo rzadko spotykane.

2 000 PLN
2365

1931 widokówka Ostrołęka, cegiełka na budowę Pomnika Mauzoleum bitwy w 1831 roku pod Ostrołęką.

50 PLN
2366

1932 kartka z Warszawy 26.III.32 do Lublina z wirnikiem propagandowym "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA / L.O.P.P.".

Fi.242, 243
Mi.261, 262
20 PLN
2367

1932 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.242, 243
70 PLN
2368

1932 list z Torunia do Wadowic.

Fi.250
Mi.271
10 PLN
2369

1932 200. rocznica urodzin Jerzego Waszyngtona.

Fi.250
Mi.271
10 PLN
2370

1932 wydanie obiegowe "doniczki", 5 gr + 30 gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 26.V.1934 z miejscowości Michałowo - Niezabudka do Berlina.

Fi.251, 256
Mi.272, 277
15 PLN
2371

1932 wydanie obiegowe - "małe doniczki", seria.

Fi.251-7
Mi.272-8
40 PLN
2372

1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5 i 10 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L i znaczek za 15 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu W.II.P., znaczek za 30 gr. występuje tylko w położeniu W.II.P.

Fi.251-57
Mi.272-78
1 100 PLN
2373

Fi.252
Mi.273
25 PLN
2374

1932 zwrotne poświadczenie odbioru do listu wysłanego 27.4 z Bydgoszczy do Poznania z doklejonym znaczkiem LOPP za 5 gr, na odwrocie datownik odbiorczy Poznań 28.04; dobry stan zachowania.

100 PLN
2375

1933 list lotniczy a Warszawy do Paryża, bardzo rzadki list nadany z urzędu pocztowego w porcie lotniczym na Okęciu, gwarancja.

Fi.214, 221
Mi.229, 242
400 PLN
2376

1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Brodnica - Bydgoszcz nr 223 z wyróżnikiem a, ciekawa koperta kolejowa "SPRAWA KOLEJOWO _ SŁUŻBOWA, Pociągiem".

Fi.242
Mi.261
200 PLN
2377

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 252 z wyróżnikiem b.

Fi.251, 255
80 PLN
2378

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki i Radom nr 121 z wyróżnikiem a.

Fi.252
60 PLN
2379

1933 list lotniczy z Nakła do Londynu nadany co niespotykane w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Bydgoszcz, na odwrocie stempel portu lotniczego w Warszawie.

Fi.252, 255, 272
220 PLN
2380

1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem a, widokówka Tatry Granaty.

Fi.254
60 PLN
2381

Fi.255
Mi.276
100 PLN
2382

Fi.256
Mi.277
60 PLN
2383

1933 700-lecie założenia Torunia.

Fi.258
Mi.279
180 PLN
2384

Fi.258
Mi.279
160 PLN
2385

1933 700-lecie Torunia, marginesowy znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego (bez podlepki Fi.1300.-), kilka przebarwień i zmatowień na gumie, podlepka na marginesie, liczony tanio jako podlepkowy, sygnowany na marginesie, gwarancja z opisem Schmutz

Fi.258D
Mi.279Y
300 PLN
2386

1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. czysty na podlepce, ładny stan.

Fi.258G
Mi.279
70 PLN
2387

Fi.258G
Mi.279
280 PLN