Auction 82. PoW Gross Born camp

3990

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja.

80 PLN
3991

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Schmutz.

200 PLN
3992

50 PLN
3993

30 PLN
3994

50 PLN
3995

120 PLN
3996

Fi.25, Cp26
80 PLN
3997

Fi.28
40 PLN
3998

1944 całostka obiegowa bez ilustracji na odwrocie.

Fi.Cp7II
200 PLN
3999

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
4000

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja.

Fi.Cp10z
250 PLN
4001

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp14
300 PLN
4002

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp17I
300 PLN
4003

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 13.5 wysłana 20.V; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18y
250 PLN
4004

Fi.Cp19
150 PLN
4005

1944 Dni Morza, całostka.

Fi.Cp19
60 PLN
4006

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
500 PLN
4007

Fi.Cp20x
800 PLN
4008

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
4009

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
4010

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
4011

Fi.Cp21
25 PLN
4012

1944 Warszawa walczy, dwie całostki w kolorach jasnoszarym i szarym.

Fi.Cp21
70 PLN
4013

Fi.Cp21
25 PLN
4014

1944 Herby miast - Wilno, całostka skasowana grzecznościowo 14.XI; gwarancja.

Fi.Cp22a
40 PLN
4015

Fi.Cp22b
100 PLN
4016

Fi.Cp22b
90 PLN
4017

Fi.Cp25
40 PLN
4018

Fi.Cp25
80 PLN
4019

1944 herby miast, całostka w kolorze oliwkowym.

Fi.Cp25
50 PLN
4020

Fi.Cp25
30 PLN
4021

Fi.Cp26
100 PLN
4022

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
4023

1944 herby miast, całostka w kolorze szarym.

Fi.Cp26
20 PLN
4024

Fi.Cp26
20 PLN
4025

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
4026

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze intensywnie niebieskim, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28a
150 PLN
4027

1944 POMARAŃCZOWY I NIEBIESKI "LIS" NA PODWÓJNEJ KARCIE POCZTOWEJ, nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy); w dniu 21.XI zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim; to unikalna całość gdzie odesłano kartę otrzymaną tydzień wcześniej bez odrywania części na odpowiedź; podwójna gwarancja.

Fi.Ia, Ib, Cp23a
3 600 PLN
4028

1944 Niebieski "lis" na druku bibliotecznym przesłanym 28.XI, dodatkowo odciśnięty stempelek: SZANUJ KSIĄŻKĘ!; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane były one wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo rzadki walor, gwarancje: Krawczyk, Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN
4029

Fi.bl.2
700 PLN