Auction 82. PoW Gross Born camp

3950

1943 święto artylerii, gwarancja Schmutz.

220 PLN
3951

1943 całostka ze złamanym rogiem.

Fi.Cp.8yII
30 PLN
3952

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp3y
600 PLN
3953

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.Cp6x2A
300 PLN
3954

Fi.Cp8yII
100 PLN
3955

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja Korszeń.

Fi.Cp11
1 200 PLN
3956

1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej.

280 PLN
3957

Fi.(bl.4)
300 PLN
3958

Fi.(bl.2)
170 PLN
3959

Fi.(bl.2)
150 PLN
3960

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.4Ad
240 PLN
3961

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis Korszeń.

Fi.4bx1A, Cp5x2
800 PLN
3962

1944 Syrena, gwarancja Korszeń.

Fi.5IIbx
100 PLN
3963

1944 wydanie z nadrukiem dla obozu Gross - Born, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.5b
120 PLN
3964

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.9-11
300 PLN
3965

1944 Święto Morza, seria, znaczek za 20 fenigów bez gumy, gwarancja Korszeń.

Fi.9-11
120 PLN
3966

1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Korszeń.

Fi.9ax2
240 PLN
3967

1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja Korszeń.

Fi.12-14
350 PLN
3968

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Korszeń.

Fi.12-14
300 PLN
3969

Fi.15
240 PLN
3970

Fi.15
60 PLN
3971

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja Korszeń.

Fi.15
60 PLN
3972

Fi.16
250 PLN
3973

Fi.16, bl.7
280 PLN
3974

1944 herby miast, gwarancja Korszeń.

Fi.17
10 PLN
3975

1944 Herby miast - Wilno parka pozioma znaczków za 5 f + Wieża Piastowska w Cieszynie znaczek za 30 gr na karcie wielkanocnej ozdobionej dwubarwną grafiką według projektu Bolesława Malisza wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.17, 22
500 PLN
3976

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
3977

1944 Herby miast, marginesowa i naroznikowa seria czysta, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

Fi.17-21
70 PLN
3978

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

Fi.18
400 PLN
3979

Fi.18
10 PLN
3980

1944 herby miast, arkusz znaczka za 20 fen.

Fi.19 ark.
180 PLN
3981

1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja Korszeń.

Fi.20
10 PLN
3982

Fi.20
10 PLN
3983

Fi.21
15 PLN
3984

1944 herby miast, luzak z serii.

Fi.21
15 PLN
3985

Fi.22
50 PLN
3986

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.23-4
650 PLN
3987

Fi.23-4
80 PLN
3988

Fi.23-24
170 PLN
3989

1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk, Korszeń.

Fi.23-24
150 PLN